StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku

Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku

16. 6. 2020 | redakce časopisu StomaTeam

Z důvodu vládních opatření se dubnový závod stomatologů v brdských lesích nemohl uskutečnit. Organizátoři se ale nechtěli vzdát, a proto všechny vyzvali, aby během dubna změřili své síly kdekoli na trati o délce 8,4 km. Stomatologický běh se tak letos neběžel v jednom termínu na jednom místě a nemohli jsme se hecovat a rvát se o medaile až do posledních sil, ale v průběhu celého měsíce dubna se na adresu pořadatelů scházely e-maily s dosaženými časy z různých koutů republiky.


Tímto však nekončíme. Pořadatelé prodloužili virtuální závod až do konce tohoto roku, pořád tak máte dost času na to zapojit se, zaběhat si a poslat svůj čas. Prozatím je ve výsledkové listině 19 zapsaných účastníků. Věříme ale, že je vás mnohem více a zapojíte se. Po doběhnutí můžete stále svůj čas registrovat zde: https://www.stomasport.cz/events/4/stomatologicky-beh-2020.

Původně jsme na Stomatologický běh chtěli vyslat dva členy týmu StomaTeam, ale díky tomu, že mohl běžet každý kdekoli, a hlavně tam, kde ho nikdo neuvidí, a v místě, kde to má rád, zapojila se většina naší redakce.

Jako první zdolala úsek 8,4 km, přesně na Velký pátek, naše asistentka obchodního oddělení, zkušená sportovkyně, spisovatelka a běžkyně, Lenka Jašková, a to v krásném kraji žítkovských bohyní v Bílých Karpatech. Svůj závod komentovala: „Nevím, jak jsou na tom ostatní členové StomaTeamu, ale já už mám odběhnuto a tímto předávám štafetový kolík dále…“

Pomyslný štafetový kolík převzala Irena Čani, nováček StomaTeamu, která svůj běh absolvovala v okolí letiště Mošnov nedaleko Ostravy kolem řeky Lubiny – takže 4 km do kopce a pak 4 z kopce. „Nejvíc jsem se těšila, až si pak dám pořádně vychlazené pivo,“ řekla těsně po doběhnutí a předala štafetový kolík dále našim šéfům: Tomáši TrunečkoviLiboru Kokšalovi.

První jmenovaný se nenechal zahanbit a přidal své kilometry hned následující den ve Zlíně. „Výzva přijata a štafetový kolík jsem odnesl o dalších 8,4 km dále. Čas je dost děsivý. Výmluvou mi může být snad jen skutečnost, že jsem před během podlehl manželce… tedy jejím úžasným palačinkám,“ napsal své první dojmy hned po běhu a předal štafetový kolík všem, co si chtěli zaběhat pro radost.

Zatímco se ve výsledkové listině objevovaly čím dál lepší časy ostatních účastníků, my jsme netrpělivě vyhlíželi účast dalších členů StomaTeamu – hlavně z druhé části republiky.

Naše překladatelka a příležitostná reportérka Věrka Tautová to stihla 29. dubna v Plzni, ale byla z toho obrovská radost. Byl to její první závod. Skvělé je, že od té doby běhá dál. A teď na ni práskneme, že už má za sebou další virtuální závod, a to rovnou Čarodějnický. „Už 3 roky, co jezdím na Stomatologický běh fotit a dělat rozhovory s účastníky, jsem se odhodlávala se vybičovat a odběhnout to také. Letos nebylo s kým dělat rozhovory, tak mi nezbylo než běžet, a světe div se, když se chce, všechno jde!“

Už jsme ani nedoufali, ale 30. dubna přišla zpráva od našeho ředitele, Libora Kokšala: „Tak jo, pomyslně jsem převzal štafetový kolík a kousek jsem popoběhl po zdejších lesích. To jsem si dal. Sice jsem všem vyhrožoval, že mám fakt kolík, co svět neviděl, ale co je moc... Jsem vorvanej jak pět samic. Ten kolík váží snad jako můj mladší syn Ondra. Trať s převýšením 114 m na prvních asi 1300 m mi dala co proto. Vzal jsem s sebou celou rodinku. Teď se mnou nikdo nemluví, ale to bude zase oukej. Nejhorší na tom krátkým běhu bylo pomyšlení, jak vysvětlím ten kus krovu na rameni, až/když někoho potkám. Nestalo se. Naštěstí. Hezky jsem si zaběhal. Příště už bez kolíku, focení, jen tak pro radost. Dali jste mi tím nápadem a hecem fakt co proto. Už jsem to ale potřeboval...“

Podle názvu „běh“ by to měla být akce hlavně o běhu. Ale vzhledem k tomu, jaké nástrahy nám letošní rok nachystal, tak se této výzvy po svém chopily i naše dvě kolegyně, Majka Matrasová a Šárka Ševčíková. Trasu zdolaly rychlou chůzí.

Takže 7 bodů pro StomaTeam. Pevně věříme, že se příští rok potkáme tváří v tvář na jedné startovní čáře se stejným nadšením a společně si zaběháme.

Běhu zdar a Stomatologickému běhu zvláště!

Reklama
 • Lenka Jašková si pobíhala v pohraničí.

  Lenka Jašková si pobíhala v pohraničí.

 • A tady už předává štafetový kolík Ireně.

  A tady už předává štafetový kolík Ireně.

 • Irča Čani už doběhla a s chutí si dá zasloužené pivo.

  Irča Čani už doběhla a s chutí si dá zasloužené pivo.

 • Libor Kokšal a jeho štafetový kolík.

  Libor Kokšal a jeho štafetový kolík.

 • Ale běhá s úsměvem.

  Ale běhá s úsměvem.

 • Tomáš Truneček před nebo po doběhu?

  Tomáš Truneček před nebo po doběhu?

 • Věrka Tautová také hlásí splněno.

  Věrka Tautová také hlásí splněno.

Přečtěte si také:
Týden čistých zubů 2021

3. 9. 2021 | Mgr. Irena Čani, redakce časopisu StomaTeam

Týden čistých zubů 2021 Číst více >
Články na podobné téma:
Mezinárodní soutěž Ústecký Dent 2020 Články
Mezinárodní soutěž Ústecký Dent 2020

17. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Studenti oboru zubní technik měli ve dnech 14. – 15. 1. 2020 možnost porovnat své dovednosti v kresbě...

Detail příspěvku

Týden čistých zubů 2021 Články
Týden čistých zubů 2021

3. 9. 2021 | Interview / Reportáž

Už po pětatřicáté se sjeli účastníci Týdne čistých zubů do hotelu Skalský Dvůr na Vysočině, aby prohloubili své znalosti v oblasti orální hygieny...

Detail příspěvku

Škachův den Články
nepřehlédněte
Škachův den

18. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Ladislavem Kindlem, jedním ze zakladatelů jedinečné vzdělávací akce s názvem Škachův den. V tomto roce se koná její již jedenáctý ročník.

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.