StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > SPOLEČNOST HENRY SCHEIN, INC. OCENĚNÁ JIŽ PO SEDMÉ INSTITUTEM ETHISPHERE JAKO JEDNA Z NEJETIČTĚJŠÍCH SPOLEČNOSTÍ NA SVĚTĚ PRO ROK 2018

SPOLEČNOST HENRY SCHEIN, INC. OCENĚNÁ JIŽ PO SEDMÉ INSTITUTEM ETHISPHERE JAKO JEDNA Z NEJETIČTĚJŠÍCH SPOLEČNOSTÍ NA SVĚTĚ PRO ROK 2018

15. 2. 2018 | PR, Henry Schein

MELVILLE, N.Y. – 14. února 2018 – Společnost Henry Schein, Inc. (Nasdaq: HSIC) byla institutem Ethisphere, světovou špičkou v oblasti stanovování a rozvíjení norem etické obchodní praxe, vyhlášena za jednu z Nejetičtějších společností na světě pro rok 2018 (2018 World's Most Ethical Companies)
Toto ocenění získávají společnosti, které podnikají účelně, a které do svých ekosystémů začleňují etické principy.

Letos se jedná již o sedmý po sobě jdoucí ročník, ve kterém byla společnost Henry Schein oceněna. Je také jedinou oceněnou společností v kategorii zdravotnických produktů, což podtrhuje její závazek k poctivému vedení společnosti a upřednostňování etických obchodních praktik.

V roce 2018 bylo oceněno 135 společností z 23 různých zemí a 57 odvětví. Oceněné společnosti dosáhly ve dvanáctém ročníku rekordní úrovně angažovanosti, pokud jde o zúčastněné strany a komunity po celém světě. Prioritami oceněných společností byly měření a zlepšování firemní kultury, autentické vedení a závazek transparentnosti, rozmanitosti a inkluze.

„Ve společnosti Henry Schein je pro nás ctí, že jsme byli již po sedmé oceněni jako jedna z Nejetičtějších společností na světě, letos dokonce jako jediná oceněná společnost v kategorii zdravotnických produktů. Stvrzuje to náš závazek plnit své povinnosti společensky odpovědné firmy tím, že se odvděčujeme profesím a komunitám, kterým sloužíme", řekl Stanley M. Bergman, Chairman of the Board a Chief Executive Officer společnosti Henry Schein. „Od našeho založení v roce 1932 jsme usilovali o dosažení ideálu „konat dobro a úspěch se dostaví". I nyní jsme si neochvějně jisti, že velkého úspěchu lze dosáhnout tím, že budeme sloužit potřebám společnosti, dodržovat nejvyšší etické normy a stavět náš trvalý úspěch na základech důvěry a týmové práce."

„Vzhledem k tomu, že se v roce 2017 výrazně změnila situace v celém světě, objevují se také silnější projevy názorů. Globální korporace, které se při podnikání řídí základními právními předpisy, jsou nyní nejsilnější zbraní společnosti pro zlepšování podmínek života lidí. Letos jsme měli možnost vidět, že se společnosti začaly více projevovat. Obzvláště Nejetičtější společnosti na světě i nadále prokazovaly příkladné vedení", uvedl Timothy Erblich, CEO institutu Ethisphere. „O rozšiřování přístupu ke zdravotní péči v komunitách s nedostatečným přístupem k péči po celém světě usilovala zejména společnost Henry Schein. A proto gratuluji členům týmu Schein k ocenění jako jedna z Nejetičtějších společností na světě."
 
Etika a výkon
Nejetičtější společnosti roku 2018 opět prokázaly, že řízení společnosti v souladu s etickými normami vede k lepšímu finančnímu výkonu. Výzkumy odhalily, že Nejetičtější společnosti na světě, pokud jsou kótované na burze, překonaly index U.S. Large Cap během pěti let o 10,72 % a během tří let o 4,88 %. Institut Ethisphere nazývá tento faktor prémiovou etikou.
 
Metodologie a hodnocení
Oceňování Nejetičtějších společností na světě vychází z hodnotícího rámce institutu Ethisphere s názvem Ethics Quotient® (EQ), který poskytuje kvantitativní metodu hodnocení výkonu organizace objektivním, konzistentním a standardizovaným způsobem. Získané informace poskytují spíše komplexní vzorek rozhodujících kritérií pro hlavní kompetence než přehled všech aspektů řízení společnosti, rizik, udržitelnosti, dodržování předpisů a etiky.

Hodnocení se uděluje v pěti kategoriích: program pro etiku a dodržování předpisů (35 %), firemní občanství a odpovědnost (20 %), etická kultura (20 %), řízení (15 %) a vedení, inovace a dobré jméno (10 %). Všechny společnosti, které se hodnotícího procesu účastní, obdrží hodnocení, díky kterému získají cenné poznatky o tom, jak jsou na tom v porovnání s vedoucími organizacemi.
 
Oceněné společnosti
Úplný seznam Nejetičtějších společností na světě pro rok 2018 naleznete na adrese https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees
Osvědčené postupy a poznatky všech společností oceněných v roce 2018 budou uveřejněny ve zprávě a webovém vysílání v březnu a dubnu letošního roku. Přihlaste se, chcete-li tuto zprávu obdržet.

Reklama
Přečtěte si také:
Planmeca Promax Vaše inzerce

Prodám/Koupím - ordinace

Planmeca Promax

další inzeráty

Články na podobné téma:
CURASEPT s ADS® Články
CURASEPT s ADS®

3. 6. 2021 | Novinky

Chlorhexidin je již více než 30 let považován za „zlatý standard“ mezi antiseptiky pro dutinu ústní. Jeho molekula v roztoku má dva kladné...

Detail příspěvku

Pragodent a Pražské dentální dny budou na podzim opět společně Články
Pragodent a Pražské dentální dny budou na podzim opět společně

25. 2. 2021 | Novinky

Dentální veletrh Pragodent po dvou letech opět míří do Letňan, to nejlepší z oboru představí v říjnu 2021...

Detail příspěvku

Týmově, digitálně a se zaměřením na pacienta Články
Týmově, digitálně a se zaměřením na pacienta

14. 5. 2021 | Novinky

Digitalizace dentálního odvětví je nezadržitelná. Přináší s sebou množství změn a současně nabízí i obrovský potenciál. Fakt, že se mnozí zubní...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.