Align Technology uvedla v Evropě systém Invisalign Palatal Expander
Společnost Align Technology získala na sklonku roku 2024 v Evropě označení CE pro svůj systém Invisalign Palatal Expander, viz oficiální tisková zpráva. Tento 3D tištěný aparát je určen pro použití u dětí, dospívajících i dospělých a poskytuje zubním lékařům a ortodontistům inovativní řešení pro léčbu běžných skeletálních a dentálních malokluzí.
Systém Invisalign Palatal Expander sestává z řady snímatelných 3D tištěných aparátů, které jsou přizpůsobeny jedinečné anatomii pacienta a používají se k postupné expanzi maxily do požadovaných rozměrů. Léčba začíná digitálním skenem pomocí intraorálního skeneru iTero a je plánována prostřednictvím ortodontického softwaru společnosti Align. Systém je určen jak pro skeletální (ortopedickou), tak pro dentální (ortodontickou) expanzi oblouku u dočasného, smíšeného nebo stálého chrupu.
Kombinace systému Invisalign Palatal Expander s alignery Invisalign First poskytuje zubním lékařům komplexní řešení pro časnou intervenci v rámci interceptivní ortodontické léčby, která se tradičně provádí pomocí expandérů oblouku nebo částečných kovových rovnátek před prořezáním všech stálých zubů – typicky ve věku 6 až 10 let. Průhledné alignery Invisalign First jsou speciálně navrženy tak, aby řešily širokou škálu malokluzí u mladších pacientů, včetně kratších klinických korunek, řízení prořezávání zubů a předvídatelné expanze dentálního oblouku.
Dr. Mitra Derakhshan, výkonná viceprezidentka a hlavní klinická ředitelka společnosti Align Technology, uvedla: "Interceptivní léčba tvoří již 20 % ortodontických případů a tento podíl roste. Společně s alignery Invisalign First poskytují palatinální expandéry Invisalign společnosti Align Technology lékařům komplexní řešení pro léčbu nejčastějších skeletálních a dentálních malokluzí u rostoucích dětí."
Generální ředitel Align Technology, Joseph Hogan, vyjádřil nadšení z rozšíření komerční dostupnosti prvního 3D tištěného ortodontického aparátu společnosti. V roce 2024 byl systém Invisalign Palatal Expander uveden na trh v Austrálii, na Novém Zélandu, v Hongkongu a Singapuru. V roce 2025 je již dostupný v celé Evropě a Velké Británii.
Buďte v obraze
Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

5. 3. 2025 | Zprávy z firem
Společnost DentalMonitoring získala 23. prosince 2024 firemní certifikaci v rámci programu Medical Device Single Audit Program (MDSAP) od BSI, jedné z nejstarších a nejuznávanějších certifikačních organizací na světě.

27. 2. 2024 | Zprávy z firem
Hlavním řečníkem kongresu, který nese téma Implantáty v estetické zóně, bude uznávaný implantolog Ueli Grunder.

6. 1. 2025 | Zprávy z firem
Společnost Align Technology představila inovace, které zdokonalují digitální stomatologické pracovní postupy a integrované možnosti léčby v oblasti ústního zdraví...

St 12. 11. 2025 | 9:00 – 17:00 hod.
Warning: file_get_contents(https://www.dentaljobs.cz/api/dental-job.php): failed to open stream: Connection refused in /www/doc/www.stomateam.cz/www/script/page-object7.php on line 7