StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menuCZK0 
StomaTeam > Články > Novinky > Reakce prezidenta ČSK doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc.

Reakce prezidenta ČSK doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc.na: Prohlášení organizátorů kongresu Dental Summit 2019 zveřejněné v časopise StomaTeam 1/2019

V časopise StomaTeam 1/2019 jsem na straně 43 (viz ZDE) napaden „organizátory akce Dental Summit“.

Vysvětlení z mého úhlu pohledu: Hned po uvedení do funkce prezidenta ČSK vedly mé první kroky na Dental Summit, abych řekněme vylepšil vztahy s ČSK. Uvítání to nebylo právě přátelské, ale i tak jsem se dále snažil o spolupráci. Výsledkem byla společná práce s jedním z kolegů z řad organizátorů Dental Summitu na kongresu Pražské dentální dny 2018. Tam jsme se i spolu opakovaně objevili na jednom pódiu a vše bylo nadmíru přátelské a efektivní. Byli jsme na PDD informováni, že možná bude Dental Summit prodán. ČSK se to netýkalo, leč nebylo to tajemství. Ano, jsem si vědom konfliktu. ČSK organizovala na Pragodentu 2018 přednáškové odpoledne pro 550 svých členů s koncertem Janka Ledeckého, kterého jsem si osobně vybral a domluvil. Dle smlouvy platila koncert pořádající firma. Jaké bylo moje překvapení, když jsem byl zaměstnancem veletrhu Pragodent požádán, abych nechal koncert zahájit  organizátora Dental Summitu a tvářil se, že ČSK není partnerem, ačkoliv to bylo například uvedeno v časopisu LKS a stomatologové si u ČSK koupili vstupenku… S tím jsem nesouhlasil a přivolaný ředitel Pragodentu mi dal za pravdu a akci jsem, podle původního plánu, zahájil. Spekuluji, že někdo „prodal“ jeden koncert dvěma organizacím a že kolegové z Dental Summitu toto spíše nevěděli, ačkoli v časopisu LKS to bylo jasně uvedeno a tento odebírají. Organizátory Dental Summitu jsem vůbec nepotkal, pokud mne paměť neklame.

Tedy tvrzení ve zmíněném textu publikovaném ve StomaTeamu jsou snadno prokazatelné nesmysly. Naopak, připravovali jsme Pragodent 2019, kde byla vymezena plocha pro Dental Summit a bylo vymyšleno, jak budou obě akce koexistovat. Jednali s námi i potenciální kupci Dental Summitu, kteří se netajili jednáními se současnými organizátory. Tedy plán na společnou akci v rámci Pragodentu byl, ať už jednání o prodeji dopadnou jakkoli. Pak nám bylo oznámeno (byl jsem u toho společně s členy představenstva ČSK, ale i s dnešními organizátory výstavy spojené s Dental Summitem – tehdy jsme byli jeden tým), že jednání o prodeji Dental Summitu ztroskotala, ale i nadále může být Dental Summit partnerskou organizací ČSK. Měli jsme plány s nimi i bez nich. Je absurdní, že bychom jim nějak chtěli škodit. Jsou to naši členové, jako každý jiný stomatolog. Těšili jsme se, že se mnoho našich členů sejde na jednom místě, ať už půjdou na PDD, Dental Summit nebo jen na výstavu. Pak přišel k nám do redakce LKS inzerát, že Dental Summit bude jindy a jinde. Zbytek je znám.

Nebudu hrozit soudy atd. Jen je mi trapně, že někdo o mně píše nepravdy a ani se pod to nepodepíše. „Organizátoři DentalSummitu“ vypadají jako pověstní „kováci z ČKD“ píšící petice v padesátých letech… Je to smutné, ale je to prostě tak.

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., prezident České stomatologické komory

Články na podobné téma:
InDent potřetí v Brně Články
InDent potřetí v Brně

3. 5. 2017 | Novinky

Mezinárodní dentální konference InDent 2017 spojená s výstavou novinek v péči o chrup...

Detail příspěvku

Jeden materiál na mnoho způsobů Články
Jeden materiál na mnoho způsobů

31. 8. 2017 | Novinky

Na vzdělávací akci ve Vídni řešili tři týmy jeden klinický případ ...

Detail příspěvku

Tři alternativy k amalgámovým výplním Články
Tři alternativy k amalgámovým výplním

20. 11. 2018 | Novinky

Evropská unie rozhodla, že zubní lékaři nesmí nadále používat amalgámové...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Nejste přihlášen/a

přihlásit     registrovat