StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Reakce prezidenta ČSK doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc.

Reakce prezidenta ČSK doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc.

19. 3. 2019 |

na: Prohlášení organizátorů kongresu Dental Summit 2019 zveřejněné v časopise StomaTeam 1/2019

V časopise StomaTeam 1/2019 jsem na straně 43 (viz ZDE) napaden „organizátory akce Dental Summit“.

Vysvětlení z mého úhlu pohledu: Hned po uvedení do funkce prezidenta ČSK vedly mé první kroky na Dental Summit, abych řekněme vylepšil vztahy s ČSK. Uvítání to nebylo právě přátelské, ale i tak jsem se dále snažil o spolupráci. Výsledkem byla společná práce s jedním z kolegů z řad organizátorů Dental Summitu na kongresu Pražské dentální dny 2018. Tam jsme se i spolu opakovaně objevili na jednom pódiu a vše bylo nadmíru přátelské a efektivní. Byli jsme na PDD informováni, že možná bude Dental Summit prodán. ČSK se to netýkalo, leč nebylo to tajemství. Ano, jsem si vědom konfliktu. ČSK organizovala na Pragodentu 2018 přednáškové odpoledne pro 550 svých členů s koncertem Janka Ledeckého, kterého jsem si osobně vybral a domluvil. Dle smlouvy platila koncert pořádající firma. Jaké bylo moje překvapení, když jsem byl zaměstnancem veletrhu Pragodent požádán, abych nechal koncert zahájit  organizátora Dental Summitu a tvářil se, že ČSK není partnerem, ačkoliv to bylo například uvedeno v časopisu LKS a stomatologové si u ČSK koupili vstupenku… S tím jsem nesouhlasil a přivolaný ředitel Pragodentu mi dal za pravdu a akci jsem, podle původního plánu, zahájil. Spekuluji, že někdo „prodal“ jeden koncert dvěma organizacím a že kolegové z Dental Summitu toto spíše nevěděli, ačkoli v časopisu LKS to bylo jasně uvedeno a tento odebírají. Organizátory Dental Summitu jsem vůbec nepotkal, pokud mne paměť neklame.

Tedy tvrzení ve zmíněném textu publikovaném ve StomaTeamu jsou snadno prokazatelné nesmysly. Naopak, připravovali jsme Pragodent 2019, kde byla vymezena plocha pro Dental Summit a bylo vymyšleno, jak budou obě akce koexistovat. Jednali s námi i potenciální kupci Dental Summitu, kteří se netajili jednáními se současnými organizátory. Tedy plán na společnou akci v rámci Pragodentu byl, ať už jednání o prodeji dopadnou jakkoli. Pak nám bylo oznámeno (byl jsem u toho společně s členy představenstva ČSK, ale i s dnešními organizátory výstavy spojené s Dental Summitem – tehdy jsme byli jeden tým), že jednání o prodeji Dental Summitu ztroskotala, ale i nadále může být Dental Summit partnerskou organizací ČSK. Měli jsme plány s nimi i bez nich. Je absurdní, že bychom jim nějak chtěli škodit. Jsou to naši členové, jako každý jiný stomatolog. Těšili jsme se, že se mnoho našich členů sejde na jednom místě, ať už půjdou na PDD, Dental Summit nebo jen na výstavu. Pak přišel k nám do redakce LKS inzerát, že Dental Summit bude jindy a jinde. Zbytek je znám.

Nebudu hrozit soudy atd. Jen je mi trapně, že někdo o mně píše nepravdy a ani se pod to nepodepíše. „Organizátoři DentalSummitu“ vypadají jako pověstní „kováci z ČKD“ píšící petice v padesátých letech… Je to smutné, ale je to prostě tak.

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., prezident České stomatologické komory

Publikováno: StomaTeam 2/2019

Reklama
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
O prodeji praxí Články
O prodeji praxí

13. 3. 2020 | Novinky

Když jsem přemýšlel nad vhodným tématem prvního čísla nového roku, nešlo mi to příliš snadno. Nabízely by se změny příspěvků členů ČSK, ale upřímně je mi to téma docela ukradené...

Detail příspěvku

Společnost Align Technology představuje laboratorní postup My iTero Články
Společnost Align Technology představuje laboratorní postup My iTero

26. 10. 2020 | Novinky

Společnost Align Technology, Inc. představila zdokonalený laboratorní pracovní postup navržený tak, aby...

Detail příspěvku

Dentální kongres Al Dente Prague mění termín konání Články
nepřehlédněte
Dentální kongres Al Dente Prague mění termín konání

9. 3. 2020 | Novinky

Šíření koronaviru vede ke změně termínů konání většiny nejbližších odborných akcí a nevyhnul se ani kongresu Al Dente Prague, který se měl konat v Praze...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.