StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Prohlášení ČSK ke sporu o pořádání podzimních stomatologických výstav

Prohlášení ČSK ke sporu o pořádání podzimních stomatologických výstav

7. 2. 2019 | doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., prezident České stomatologické komory

Česká stomatologická komora (dále ČSK) s velkým znepokojením sleduje situaci kolem tradiční podzimní stomatologické výstavy, která patří k pýchám našeho oboru a v kontextu okolních zemí vyniká.

ČSK v posledních letech spolupracovala velmi aktivně se společností INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o. (IČO: 14888939) na veletrhu PRAGODENT. Sestavila spolu s ní doprovodný program za symbolické vstupné včetně koncertu atd., což zvyšovalo návštěvnost akce a bylo oceňováno stomatology. O této spolupráci mají obě strany podepsánu smlouvu, a to na několik let dopředu.

Společnost INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o. (IČO: 14888939) prodal v roce 2018 její dlouholetý vlastník, slovenská společnost Incheba, a.s., se sídlem v Bratislavě, novým vlastníkům, pražským společnostem ABF, a.s. a PVA EXPO, a.s., kteří tak získali mj. i značku PRAGODENT a zaměstnance s know-how. Získali i smlouvu s ČSK, kterou je ČSK zavázáno spolupracovat na veletrhu PRAGODENT. A následně změnili název společnosti INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o. na ABF EXPO PRAHA s.r.o. Spolupráce na veletrhu PRAGODENT 2019 s novým vlastníkem naprosto přátelsky pokračuje, probíhají jednání o spojení s kongresem Pražské dentální dny.

K překvapení ČSK přišel 31. 1. 2019 večer do redakce časopisu LKS, který vydává ČSK, inzerát na veletrh PRO-DENT PRAGUE, organizovaný společností INCHEBA EXPO PRAHA s.r.o., IČO: 25663143, se sídlem Křižovnická 97/8, Staré Město, 110 00 Praha 1. To ale není náš smluvní partner. To je úplně jiná společnost, kterou vlastní slovenská Incheba a která si název INCHEBA EXPO PRAHA s.r.o. zapsala do obchodního rejstříku jen den před tím, tedy 30. 1. 2019. Bylo nám jasné, že je to minimálně velmi matoucí, a inzerát jsme na žádost našeho smluvního partnera neuveřejnili, mj. proto, abychom se nevystavili možným postihům. Název veletrhu je velmi podobný názvu veletrhu PRAGODENT, název pořadatele je prakticky stejný jako dříve. Za INCHEBA EXP0 PRAHA s.r.o. nyní vystupuje bývalý klíčový manager veletrhu PRAGODENT. Vůbec se nedivíme, že situace je pro mnohé naprosto nepřehledná. Zdá se to podobné, jako kdybyste si koupili v dobré víře zubní praxi, ale prodávající by si vzápětí otevřel novou, na stejném místě a s prakticky stejným názvem a začal by vám konkurovat.

IČO: 25663143, a další osoby, které podle ABF EXPO PRAHA s.r.o. (citujeme) „podle dosavadního stavu věci poškozují naše řádně nabytá práva (včetně práv k ochranným známkám a zcela zřejmě naplňují znaky nekalé soutěže ve smyslu § 2976 a násl. zák. č 89/2012 Sb., občanský zákoník.“ ABF EXPO PRAHA s.r.o. zároveň uvádí: „Jsme připraveni domáhat se svých nároků i formou, která se může dotknout třetích subjektů, kteří by projevili zájem účastnit se veletrhu PRO-DENT PRAGUE, jelikož občanský zákoník a příslušné procesní předpisy nám dávají možnost domáhat se zdržení a vyslovení zákazu dalšího nekalosoutěžního jednání i uložení povinnosti třetí osobě (ve formě soudního předběžného opatření). Rovněž v současné době analyzujeme zjištěné skutečnosti s ohledem na možný vznik trestněprávní odpovědnosti jednajících osob (budou-li naplněny požadované znaky skutkové podstaty některého trestného činu) a tedy možnost podání trestního oznámení.“

Podle našeho názoru se jedná o velmi závažnou situaci a cítíme potřebu tyto informace předat a zabránit možným problémům zejména tzv. „třetích stran“, včetně nás, tedy ČSK. ČSK samozřejmě dostojí podepsané smlouvě a bude spolupracovat při přípravě tradičně úspěšného veletrhu PRAGODENT.

ČSK není stranou sporu. Musíme však říci, že pro noblesní povolání zubního lékaře je tato situace, ať už před soudy dopadne jakkoli, naprosto nepřijatelná. Ve velkém stresu se ocitly dentální firmy i řada zubních lékařů. Mnozí nedokáží obě akce rozlišit a nevědí, co mají dělat, aby se nedopustili protiprávního jednání.

ČSK udělá maximum, aby si Česká republika zachovala významný a důstojný veletrh. Těšíme se na náš kongres Pražské dentální dny. ČSK je v čele české stomatologie a o stabilizaci situace se zasadí celou svojí společenskou i ekonomickou silou.

V Praze 6. února 2019

 

Reklama
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Stanovisko prezidia ADH ČR 1/2020 týkající se plošného uzavření ordinací dentální hygieny Články
Stanovisko prezidia ADH ČR 1/2020 týkající se plošného uzavření ordinací dentální hygieny

5. 11. 2020 | Novinky

Prezidium ADH ČR se po důkladném zvážení všech okolností rozhodlo, že...

Detail příspěvku

Moderní postupy, atraumatické extrakce Články
Moderní postupy, atraumatické extrakce

3. 1. 2021 | Novinky

Pacienti a ostatní kolegové se mě často ptají: „Jak jste to dokázal tak bezbolestně?“ a mojí typickou odpovědí je, že to bylo kouzlo velkého Houdiniho...

Detail příspěvku

 Sonic Black Whitening II od megasmile Články
Sonic Black Whitening II od megasmile

30. 4. 2020 | Novinky

Co se týče zubních kartáčků, jsou spotřebitelé a zubní lékaři vystaveni tak obrovskému výběru a neustále novým produktům, které se dostávají na...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.