StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Nanorouška Batist podle certifikace Nelson Lab ochrání proti virům s účinností 99,8 %

Nanorouška Batist podle certifikace Nelson Lab ochrání proti virům s účinností 99,8 %

18. 11. 2021 | PR, Batist Medical

Díky své prodyšnosti je vhodná také pro stomatologická pracoviště

Přední český výrobce Batist Medical z Červeného Kostelce si nechal otestovat svoje nanoroušky v prestižní laboratoři Nelson Labs v USA. Výsledkem je certifikát, který potvrzuje, že virová filtrační účinnost nanoroušek Batist Medical je 99,8 %.


„Těší nás, že certifikovaná laboratoř Nelson Labs v USA potvrdila účinnost našich nanoroušek. Tento certifikát dokazuje, že nanoroušky Batist mají větší filtrační účinnost než nejen respirátory FFP2, ale také FFP3. Tento certifikát jsme získali jako jeden z prvních výrobců nanoroušek na světě. Naše nanoroušky ochrání i proti poslední známé mutaci delta onemocnění COVID-19,“ říká Tomáš Mertlík, generální ředitel Batist Medical a dodává: „Nanorouška je vhodným řešením pro mnoho zaměstnanců a pracovníků, kteří by mohli mít problém na daném pracovišti vydržet v pracovním výkonu s nasazeným respirátorem. Ztížené dýchání v respirátoru po několik hodin může fyzicky vyčerpávat, v nanoroušce se naopak dýchá pohodlně a přirozeně. Funkčnost a pohodlnost našich nanoroušek si pochvalují lékaři a zdravotničtí pracovníci napříč obory, včetně stomatologů. Navíc, pořizovací hodnota nanoroušek je nižší než u respirátorů.“

Reklama

Základní vlastností nanomateriálu je vyšší hustota vláken, větší povrchová plocha vláken a větší průměrná tloušťka vláken. Každá nanorouška má celkem 4 vrstvy – dvě krycí, jednu filtrační a jednu nanovrstvu. Nanorouška Batist obsahuje vrstvu s polymerem PVDF, který tvoří velmi jemnou a hustou filtrační vrstvu schopnou zachytávat i velmi jemné částice o velikosti viru. Důležitý je také náboj na povrchu vláken, který aktivně přitahuje i velmi jemné částice.

Každá nanorouška Batist se skládá z úvazků nebo gumiček, drátku a samotné textilie. Textilie je tvořena vnitřní a vnější krycí polypropylenovou vrstvou, filtrační polypropylenovou vrstvou s nánosem nanovláken. „Veškerý materiál od samého začátku odebíráme od českých dodavatelů,“ dodává Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical a.s., která se specializuje nejenom na nanoroušky, respirátory, ale i další ochranné pomůcky pro zdravotnická zařízení jako jsou rukavice, brýle, štíty či ochranné pláště a obleky.

Nanoroušky Batist jsou k dostání na e-shopech www.doktor-shop.cz (určeno pro firmy, instituce, živnostníky) nebo www.bcare.cz (internetový obchod pro konečné zákazníky).

Přečtěte si také:
CEREC Tessera – pokročilý lithium disilikát

26. 11. 2021 | Dr. Dennis J. Fasbinder

CEREC Tessera – pokročilý lithium disilikát Číst více >
Články na podobné téma:
Přípravy na PRAGODENT jsou v plném proudu Články
Přípravy na PRAGODENT jsou v plném proudu

13. 5. 2021 | Novinky

DNY ČESKÉ STOMATOLOGIE se uskuteční 14.–16. října 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech. Kromě dentálního...

Detail příspěvku

Spánek jako elixír pohody na těle i duši Články
Spánek jako elixír pohody na těle i duši

16. 4. 2020 | Novinky

Nedávno jsem jako manažerka německé společnosti LR Health & Beauty představila na Výstavišti v Brně před 3000 lidmi revoluční produkt pro...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.