StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Jednodušší postup od preparace až po korunku

Jednodušší postup od preparace až po korunku

7. 6. 2019 | Dr. Carlos Eduardo Sabrosa, DDS, MSD, DScD

za použití samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200

 


Uvedená kazuistika ukazuje, že je možno při proceduře zhotovování nepřímé výplně podstatně zredukovat počet pracovních kroků. Eliminují se tak potenciální zdroje chyb a zkracuje se doba ošetření. Klíčem k úspěchu je použití inovativních, vysoce kvalitních materiálů, které nabízejí snadné použití a vedou k větší efektivitě práce v zubní ordinaci. Mezi tyto materiály patří níže zmíněný otiskovací materiál pro monofázovou techniku, bulk-fillový kompozit, provizorní materiál, který nevyžaduje leštění a samoadhezivní pryskyřičný cement, přičemž všechny tyto materiály nabízí jeden výrobce.

Publikováno: StomaTeam 3/2019

 • Počáteční situace: nevyhovující kompozitní výplň pokrývající velkou část okluzálního povrchu levého dolního prvního moláru je nutné nahradit

  Počáteční situace: nevyhovující kompozitní výplň pokrývající velkou část okluzálního povrchu levého dolního prvního moláru je nutné nahradit

 • Vzhledem k velikosti výplně nemusí být množství zbývající zubní struktury dostatečné pro zajištění potřebné stability přímé kompozitní výplně

  Vzhledem k velikosti výplně nemusí být množství zbývající zubní struktury dostatečné pro zajištění potřebné stability přímé kompozitní výplně

 • Po odstranění staré výplně je jasné, že pro zajištění potřebné stability rekonstrukce zubu je nutná korunka. Zub byl dostavěn pomocí bulk-fillového kompozitu a k adhezi byl použit 3M™ Single Bond™ Universal

  Po odstranění staré výplně je jasné, že pro zajištění potřebné stability rekonstrukce zubu je nutná korunka. Zub byl dostavěn pomocí bulk-fillového kompozitu a k adhezi byl použit 3M™ Single Bond™ Universal

 • Po preparaci zubu je v ordinaci z provizorního materiálu 3M™ Protemp™ vyrobena provizorní korunka. Tento materiál vykazuje vysokou pevnost a přirozený lesk bez leštění.

  Po preparaci zubu je v ordinaci z provizorního materiálu 3M™ Protemp™ vyrobena provizorní korunka. Tento materiál vykazuje vysokou pevnost a přirozený lesk bez leštění.

 • Jeden týden po provedení preparace je dosaženo zdravého stavu měkkých tkání, a tedy výchozího stavu pro vysoce kvalitní přesný otisk situace v ústech.

  Jeden týden po provedení preparace je dosaženo zdravého stavu měkkých tkání, a tedy výchozího stavu pro vysoce kvalitní přesný otisk situace v ústech.

 • Pro detailní záznam okraje preparace v otisku je standardně provedena refrakce gingiválních tkání – umístěním dvojitého retrakčního vlákna nebo jedním retrakčním vláknem v kombinaci s adstringentní retrakční pastou 3M™.

  Pro detailní záznam okraje preparace v otisku je standardně provedena refrakce gingiválních tkání – umístěním dvojitého retrakčního vlákna nebo jedním retrakčním vláknem v kombinaci s adstringentní retrakční pastou 3M™.

 • Monofázový otisk zhotovený pomocí polyéterového otiskovacího materiálu 3M™ Impregum™ Penta™ Soft – touto jednoduchou technikou lze dosáhnout velmi detailní reprodukce okrajů preparace.

  Monofázový otisk zhotovený pomocí polyéterového otiskovacího materiálu 3M™ Impregum™ Penta™ Soft – touto jednoduchou technikou lze dosáhnout velmi detailní reprodukce okrajů preparace.

 • Situace při intraorální zkoušce korunky: ta je vyrobena ze zirkonové kapny 3M™ Lava™ Zirkonia fazetované keramikou IPS e.max® Ceram (Ivoclar Vivadent) – jsou patrné ideální intraorální podmínky (hladké okraje, zdravé tkáně).

  Situace při intraorální zkoušce korunky: ta je vyrobena ze zirkonové kapny 3M™ Lava™ Zirkonia fazetované keramikou IPS e.max® Ceram (Ivoclar Vivadent) – jsou patrné ideální intraorální podmínky (hladké okraje, zdravé tkáně).

 • Pískování vnitřního povrchu korunky za účelem vytvoření mikroretenčního povrchu, který je výhodou při cementování – tato procedura se doporučuje u oxidových keramických materiálů.

  Pískování vnitřního povrchu korunky za účelem vytvoření mikroretenčního povrchu, který je výhodou při cementování – tato procedura se doporučuje u oxidových keramických materiálů.

 • Nanášení samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200 do korunky: tento osvědčený produkt nabízí zjednodušený postup – eliminuje nutnost samostatného leptání, primování a bondování.

  Nanášení samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200 do korunky: tento osvědčený produkt nabízí zjednodušený postup – eliminuje nutnost samostatného leptání, primování a bondování.

 • Situace po nasazení korunky, odstranění přebytků cementu a důkladném očištění. Korunka pěkně splývá s okolní zubní strukturou.

  Situace po nasazení korunky, odstranění přebytků cementu a důkladném očištění. Korunka pěkně splývá s okolní zubní strukturou.

 • Při kontrole několik dní po nasazení korunky bylo dosaženo skvělého celkového výsledku. Pacient je s výslednou náhradou spokojený – po estetické i funkční stránce.

  Při kontrole několik dní po nasazení korunky bylo dosaženo skvělého celkového výsledku. Pacient je s výslednou náhradou spokojený – po estetické i funkční stránce.

 • Jednodušší postup od preparace až po korunku
Přečtěte si také:
Veletrh IDS odložen na září 2021

12. 12. 2020 | Dental Tribune International

Veletrh IDS odložen na září 2021 Číst více >
Články na podobné téma:
Jak naskenovat kopii snímatelné zubní náhrady Články
video
Jak naskenovat kopii snímatelné zubní náhrady

21. 10. 2020 | Novinky

Společnost 3Shape uvádí na trh novou značku skenerů pro zubní laboratoře Generation Red E, které jsou zdokonalenou verzí skenerů pro...

Detail příspěvku

Dezinfekce nové generace – OZON Články
Dezinfekce nové generace – OZON

6. 5. 2020 | Novinky

V těžkých dobách jsme schopni nejrychleji nacházet nová a efektivní řešení různých problémů. Pandemie, která nás letos postihla, toho není výjimkou, a tak přestože ozonem se...

Detail příspěvku

Stanovisko prezidia ADH ČR 1/2020 týkající se plošného uzavření ordinací dentální hygieny Články
Stanovisko prezidia ADH ČR 1/2020 týkající se plošného uzavření ordinací dentální hygieny

5. 11. 2020 | Novinky

Prezidium ADH ČR se po důkladném zvážení všech okolností rozhodlo, že...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.