StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Jednodušší postup od preparace až po korunku

Jednodušší postup od preparace až po korunku

7. 6. 2019 | Dr. Carlos Eduardo Sabrosa, DDS, MSD, DScD

za použití samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200

 


Uvedená kazuistika ukazuje, že je možno při proceduře zhotovování nepřímé výplně podstatně zredukovat počet pracovních kroků. Eliminují se tak potenciální zdroje chyb a zkracuje se doba ošetření. Klíčem k úspěchu je použití inovativních, vysoce kvalitních materiálů, které nabízejí snadné použití a vedou k větší efektivitě práce v zubní ordinaci. Mezi tyto materiály patří níže zmíněný otiskovací materiál pro monofázovou techniku, bulk-fillový kompozit, provizorní materiál, který nevyžaduje leštění a samoadhezivní pryskyřičný cement, přičemž všechny tyto materiály nabízí jeden výrobce.

Publikováno: StomaTeam 3/2019

Reklama
 • Počáteční situace: nevyhovující kompozitní výplň pokrývající velkou část okluzálního povrchu levého dolního prvního moláru je nutné nahradit

  Počáteční situace: nevyhovující kompozitní výplň pokrývající velkou část okluzálního povrchu levého dolního prvního moláru je nutné nahradit

 • Vzhledem k velikosti výplně nemusí být množství zbývající zubní struktury dostatečné pro zajištění potřebné stability přímé kompozitní výplně

  Vzhledem k velikosti výplně nemusí být množství zbývající zubní struktury dostatečné pro zajištění potřebné stability přímé kompozitní výplně

 • Po odstranění staré výplně je jasné, že pro zajištění potřebné stability rekonstrukce zubu je nutná korunka. Zub byl dostavěn pomocí bulk-fillového kompozitu a k adhezi byl použit 3M™ Single Bond™ Universal

  Po odstranění staré výplně je jasné, že pro zajištění potřebné stability rekonstrukce zubu je nutná korunka. Zub byl dostavěn pomocí bulk-fillového kompozitu a k adhezi byl použit 3M™ Single Bond™ Universal

 • Po preparaci zubu je v ordinaci z provizorního materiálu 3M™ Protemp™ vyrobena provizorní korunka. Tento materiál vykazuje vysokou pevnost a přirozený lesk bez leštění.

  Po preparaci zubu je v ordinaci z provizorního materiálu 3M™ Protemp™ vyrobena provizorní korunka. Tento materiál vykazuje vysokou pevnost a přirozený lesk bez leštění.

 • Jeden týden po provedení preparace je dosaženo zdravého stavu měkkých tkání, a tedy výchozího stavu pro vysoce kvalitní přesný otisk situace v ústech.

  Jeden týden po provedení preparace je dosaženo zdravého stavu měkkých tkání, a tedy výchozího stavu pro vysoce kvalitní přesný otisk situace v ústech.

 • Pro detailní záznam okraje preparace v otisku je standardně provedena refrakce gingiválních tkání – umístěním dvojitého retrakčního vlákna nebo jedním retrakčním vláknem v kombinaci s adstringentní retrakční pastou 3M™.

  Pro detailní záznam okraje preparace v otisku je standardně provedena refrakce gingiválních tkání – umístěním dvojitého retrakčního vlákna nebo jedním retrakčním vláknem v kombinaci s adstringentní retrakční pastou 3M™.

 • Monofázový otisk zhotovený pomocí polyéterového otiskovacího materiálu 3M™ Impregum™ Penta™ Soft – touto jednoduchou technikou lze dosáhnout velmi detailní reprodukce okrajů preparace.

  Monofázový otisk zhotovený pomocí polyéterového otiskovacího materiálu 3M™ Impregum™ Penta™ Soft – touto jednoduchou technikou lze dosáhnout velmi detailní reprodukce okrajů preparace.

 • Situace při intraorální zkoušce korunky: ta je vyrobena ze zirkonové kapny 3M™ Lava™ Zirkonia fazetované keramikou IPS e.max® Ceram (Ivoclar Vivadent) – jsou patrné ideální intraorální podmínky (hladké okraje, zdravé tkáně).

  Situace při intraorální zkoušce korunky: ta je vyrobena ze zirkonové kapny 3M™ Lava™ Zirkonia fazetované keramikou IPS e.max® Ceram (Ivoclar Vivadent) – jsou patrné ideální intraorální podmínky (hladké okraje, zdravé tkáně).

 • Pískování vnitřního povrchu korunky za účelem vytvoření mikroretenčního povrchu, který je výhodou při cementování – tato procedura se doporučuje u oxidových keramických materiálů.

  Pískování vnitřního povrchu korunky za účelem vytvoření mikroretenčního povrchu, který je výhodou při cementování – tato procedura se doporučuje u oxidových keramických materiálů.

 • Nanášení samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200 do korunky: tento osvědčený produkt nabízí zjednodušený postup – eliminuje nutnost samostatného leptání, primování a bondování.

  Nanášení samoadhezivního pryskyřičného cementu 3M™ RelyX™ U200 do korunky: tento osvědčený produkt nabízí zjednodušený postup – eliminuje nutnost samostatného leptání, primování a bondování.

 • Situace po nasazení korunky, odstranění přebytků cementu a důkladném očištění. Korunka pěkně splývá s okolní zubní strukturou.

  Situace po nasazení korunky, odstranění přebytků cementu a důkladném očištění. Korunka pěkně splývá s okolní zubní strukturou.

 • Při kontrole několik dní po nasazení korunky bylo dosaženo skvělého celkového výsledku. Pacient je s výslednou náhradou spokojený – po estetické i funkční stránce.

  Při kontrole několik dní po nasazení korunky bylo dosaženo skvělého celkového výsledku. Pacient je s výslednou náhradou spokojený – po estetické i funkční stránce.

 • Jednodušší postup od preparace až po korunku
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Nedigitalizované zubní laboratoře nepřežijí! Ale co, když si 3D skener nemohu dovolit? Články
video
Nedigitalizované zubní laboratoře nepřežijí! Ale co, když si 3D skener nemohu dovolit?

5. 6. 2020 | Novinky

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik času vám zabere samotná konvenční výroba kovových konstrukcí? Počítali jste...

Detail příspěvku

Nadstandardní požadavky na osvětlení operačního pole řeší speciální operační svítidla Články
video
Nadstandardní požadavky na osvětlení operačního pole řeší speciální operační svítidla

16. 11. 2020 | Novinky

U náročnějších stomatologických úkonů je vyžadována vysoká intenzita osvětlenosti minimální ostrý stín...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.