Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
V sobotu 22. dubna 2017 se v Dobříši uskutečnil Jarní běh pro zdraví a zároveň 4. ročník Stomatologického běhu. O historii i současnosti této akce jsme si povídali s pořadatelem, Michalem Dudlou.

Přestože počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřálo, zúčastnilo se Jarního běhu 198 běžců, z toho 13 stomatologů, kteří se navzdory dešti po odstartování závodu nadšeně vrhli vstříc zabláceným cestám.
Než závodníci proběhli prvním kolem, zeptali jsme se pořadatele, pana Michala Dudly, jaká je historie Jarního běhu pro zdraví a jak přišel na nápad založit Stomatologický běh. Tušili jsme, že to pravděpodobně bude mít souvislost s tím, že je pan Dudla zástupcem společnosti CACAN, která se věnuje prodeji osvětlení a dalšího vybavení pro zubní ordinace a zubní laboratoře. „Jarní běh pro zdraví se v Dobříši běží již 36. rokem a od prvních ročníků, kdy se sešlo zhruba 30 účastníků, se v posledních letech účast zvedla až na 300 běžců. A máte pravdu, že Stomatologický běh má souvislost s mojí prací -̵ zdálo se mi zajímavé navázat se stomatology i jiné než pracovní vztahy a protože rád sportuji a účastním se akcí ze série BRDMAN ADVENTURE, které zrovna osobně nepořádám, nabízelo se to jako vhodná příležitost,“ vysvětluje pan Dudla.
Po celou dobu konání akce panovala mezi účastníky skvělá nálada a radost závodníků z pohybu se přenášela i na přihlížející účastníky. Jak dodává pan Dudla, „taková účast musí pořadatele potěšit a dodat mu elán pro uspořádání další akce“.
Aby ani Vám další sportovní akce pro stomatology neutekly, můžete je sledovat na webových stránkách www.stomasport.cz. V září se například můžete těšit na Stomatologický MTB maraton.

Přestože počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřálo, zúčastnilo se Jarního běhu 198 běžců, z toho 13 stomatologů, kteří se navzdory dešti po odstartování závodu nadšeně vrhli vstříc zabláceným cestám.



Kolem časomíry mezitím probíhají jednotliví závodníci a komentátor je doprovází tak vtipnými komentáři, že se závodníci i přes únavu a soustředění nemohou nezasmát.





Po závodu je pro běžce připraveno lehké občerstvení, čímž ale zázemí nekončí. Právě naopak.


Chvíli po doběhnutí se nám podařilo vyfotografovat několik závodníků z řad stomatologů, kteří se zúčastnili coby jednotlivci i jako skupiny. Podle jejich slov se běželo dobře, jen cesty byly místy hodně blátivé a občas došlo i na nějaký ten pád. Do cíle a



Pan Dudla založil v Dobříši Sportovní klub Vlaška z.s., který se podílí na akci organizačně, i poskytnutím nově vybudované hospůdky „Brdský krmelec". Běžci i fanoušci si zde mohli posedět a popovídat si. K dispozici bylo i teplé jídlo a dětské hřiště, kte



Při vyhlašování vítězů se počasí vylepšilo a závodníci byli odměněni kromě medailí i slunečným závěrem dne.

Vítězové a účastníci v kategorii mužů M1

Vítězky v kategorii žen Z1

Další účastnice v kategorii žen Z1

Vítěz v kategorii M2

Vítěz v kategorii M4

Po celou dobu konání akce panovala mezi účastníky skvělá nálada a radost závodníků z pohybu se přenášela i na přihlížející účastníky. Jak dodává pan Dudla, „taková účast musí pořadatele potěšit a dodat mu elán pro uspořádání další akce“.
Buďte v obraze
Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.
Články
16. 2. 2026 | Interview / reportáž
Pro ty, kteří každý den pracují s maximální přesností, je spolehlivá technologie nezbytná. Hovořili jsme s Isabellou Schmied (produktová manažerka pro orální chirurgii ve společnosti W&H) a Andreasem Brandstätterem (produktový ředitel pro orální chirurgii a implantologii ve společnosti W&H) o novém Implantmed Plus II.
Články
21. 1. 2026 | Interview / reportáž
V úterý 24. února 2026 se bude v Praze, v Divadle U Hasičů, konat již 15. ročník vzdělávací akce Škachův den. Vzdělávací akce, o níž je zájem již tradičně vyšší než kapacita sálu divadla. Přečtěte si aktuální informace o připravovaném ročníku Škachova dne.
Články
26. 6. 2025 | Interview / reportáž
Prozkoumali jsme pro vás v Česku nově zavedenou službu společnosti Henry Schein s výstižným názvem Direct, která vám umožňuje prohlédnout si dentální vybavení přímo z pohodlí vaší praxe nebo domova. Tato bezplatná služba je určena zubním lékařům a technikům, kteří chtějí efektivně, bez zdlouhavého tápání a „na vlastní oči“ získat přehled o aktuálně nabízených digitálních technologiích a případně rovnou uzavřít výhodný obchod.
- Zubní technik PŘIJMEME ZUBNÍHO TECHNIKA
- Dentální hygienistka Přijmeme dentální hygienistku/ hygienistu
- Zubní lékař Zubní lékař- Ortenovo náměstí
- Zubní lékař Zubní lékař/ka - DR. SHEVCHUK CLINIC
- Zubní lékař Hledáme zubního lékaře do Prahy







