StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE

Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE

3. 5. 2017 | Redakce časopisu StomaTeam

V sobotu 22. dubna 2017 se v Dobříši uskutečnil Jarní běh pro zdraví a zároveň 4. ročník Stomatologického běhu. O historii i současnosti této akce jsme si povídali s pořadatelem, Michalem Dudlou.

Přestože počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřálo, zúčastnilo se Jarního běhu 198 běžců, z toho 13 stomatologů, kteří se navzdory dešti po odstartování závodu nadšeně vrhli vstříc zabláceným cestám.

Než závodníci proběhli prvním kolem, zeptali jsme se pořadatele, pana Michala Dudly, jaká je historie Jarního běhu pro zdraví a jak přišel na nápad založit Stomatologický běh. Tušili jsme, že to pravděpodobně bude mít souvislost s tím, že je pan Dudla zástupcem společnosti CACAN, která se věnuje prodeji osvětlení a dalšího vybavení pro zubní ordinace a zubní laboratoře. „Jarní běh pro zdraví se v Dobříši běží již 36. rokem a od prvních ročníků, kdy se sešlo zhruba 30 účastníků, se v posledních letech účast zvedla až na 300 běžců. A máte pravdu, že Stomatologický běh má souvislost s mojí prací -̵  zdálo se mi zajímavé navázat se stomatology i jiné než pracovní vztahy a protože rád sportuji a účastním se akcí ze série BRDMAN ADVENTURE, které zrovna osobně nepořádám, nabízelo se to jako vhodná příležitost,“ vysvětluje pan Dudla.

Po celou dobu konání akce panovala mezi účastníky skvělá nálada a radost závodníků z pohybu se přenášela i na přihlížející účastníky. Jak dodává pan Dudla, „taková účast musí pořadatele potěšit a dodat mu elán pro uspořádání další akce“.

Aby ani Vám další sportovní akce pro stomatology neutekly, můžete je sledovat na webových stránkách www.stomasport.cz. V září se například můžete těšit na Stomatologický MTB maraton.

 • Přestože počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřálo, zúčastnilo se Jarního běhu 198 běžců, z toho 13 stomatologů, kteří se navzdory dešti po odstartování závodu nadšeně vrhli vstříc zabláceným cestám.

  Přestože počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřálo, zúčastnilo se Jarního běhu 198 běžců, z toho 13 stomatologů, kteří se navzdory dešti po odstartování závodu nadšeně vrhli vstříc zabláceným cestám.

 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Kolem časomíry mezitím probíhají jednotliví závodníci a komentátor je doprovází tak vtipnými komentáři, že se závodníci i přes únavu a soustředění nemohou nezasmát.

  Kolem časomíry mezitím probíhají jednotliví závodníci a komentátor je doprovází tak vtipnými komentáři, že se závodníci i přes únavu a soustředění nemohou nezasmát.

 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Po závodu je pro běžce připraveno lehké občerstvení, čímž ale zázemí nekončí. Právě naopak.

  Po závodu je pro běžce připraveno lehké občerstvení, čímž ale zázemí nekončí. Právě naopak.

 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Chvíli po doběhnutí se nám podařilo vyfotografovat několik závodníků z řad stomatologů, kteří se zúčastnili coby jednotlivci i jako skupiny. Podle jejich slov se běželo dobře, jen cesty byly místy hodně blátivé a občas došlo i na nějaký ten pád. Do cíle a

  Chvíli po doběhnutí se nám podařilo vyfotografovat několik závodníků z řad stomatologů, kteří se zúčastnili coby jednotlivci i jako skupiny. Podle jejich slov se běželo dobře, jen cesty byly místy hodně blátivé a občas došlo i na nějaký ten pád. Do cíle a

 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Pan Dudla založil v Dobříši Sportovní klub Vlaška z.s., který se podílí na akci organizačně, i poskytnutím nově vybudované hospůdky „Brdský krmelec". Běžci i fanoušci si zde mohli posedět a popovídat si. K dispozici bylo i teplé jídlo a dětské hřiště, kte

  Pan Dudla založil v Dobříši Sportovní klub Vlaška z.s., který se podílí na akci organizačně, i poskytnutím nově vybudované hospůdky „Brdský krmelec". Běžci i fanoušci si zde mohli posedět a popovídat si. K dispozici bylo i teplé jídlo a dětské hřiště, kte

 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Reportáž ze Stomatologického běhu v sérii BRDMAN ADVENTURE
 • Při vyhlašování vítězů se počasí vylepšilo a závodníci byli odměněni kromě medailí i slunečným závěrem dne.

  Při vyhlašování vítězů se počasí vylepšilo a závodníci byli odměněni kromě medailí i slunečným závěrem dne.

 • Vítězové a účastníci v kategorii mužů M1

  Vítězové a účastníci v kategorii mužů M1

 • Vítězky v kategorii žen Z1

  Vítězky v kategorii žen Z1

 • Další účastnice v kategorii žen Z1

  Další účastnice v kategorii žen Z1

 • Vítěz v kategorii M2

  Vítěz v kategorii M2

 • Vítěz v kategorii M4

  Vítěz v kategorii M4

 • Po celou dobu konání akce panovala mezi účastníky skvělá nálada a radost závodníků z pohybu se přenášela i na přihlížející účastníky. Jak dodává pan Dudla, „taková účast musí pořadatele potěšit a dodat mu elán pro uspořádání další akce“.

  Po celou dobu konání akce panovala mezi účastníky skvělá nálada a radost závodníků z pohybu se přenášela i na přihlížející účastníky. Jak dodává pan Dudla, „taková účast musí pořadatele potěšit a dodat mu elán pro uspořádání další akce“.

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Pražské dentální dny 2020 Články
Pražské dentální dny 2020

18. 11. 2020 | Interview / Reportáž

Uspořádat v roce 2020, který je celý ve znamení krize kolem COVID-19, jakoukoli vzdělávací akci je spojeno s velkou nejistotou. Jinak tomu nebylo ani v případě největší každoroční...

Detail příspěvku

Večerní univerzita zubního lékaře v Plzni Články
Večerní univerzita zubního lékaře v Plzni

18. 3. 2019 | Interview / Reportáž

První přednáška Večerní univerzity zubního lékaře (VUZL) ...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.