StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Post prezidenta ČSK obhájil doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

Post prezidenta ČSK obhájil doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

20. 2. 2021 | redakce časopisu StomaTeam

Česká stomatologická komora zvolila 20. února 2021 na 75. jednání sněmu v Kongresovém centrum Praha svého prezidenta. Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. jím zůstává i pro období 2021-2025.

Volba proběhla ze tří kandidátů a staronový prezident získal absolutní většinu hlasů už v prvním kole. Jednoznačně tak za sebou nechal jak MUDr. Pavla Smažíka, tak i MUDr. Jiřího Hrabáka.

Více se o jednotlivých kandidátech na post prezidenta můžete dočíst v článku: Poznejme blíže kandidáty na prezidenta ČSK

Jednání sněmu proběhlo za přísných epidemiologických opatření. 

ČSK ve svém tiskovém prohlášení uvedla, že mimořádný, jindy nevídaný mandát, je výsledkem kolektivní práce České stomatologické komory. „Podařilo se nám naplnit své cíle a zlepšit fungování české stomatologie, a to včetně situace kolem pandemie COVID-19, kdy čeští stomatologové jako jediní nezastavili svoji činnost v rámci EU a mají nejmenší škody jak ekonomické, tak i na zanedbané péči o své pacienty. Silný mandát bude využit v dalším postupu k organizaci práce komory i celé stomatologie po vzoru Německa a Rakouska," uvedla ČSK ve své tiskovém prohlášení.

Mudr. Jiří Hrabák vzápětí po volbě uveřejnil své prohlášení na sociálních sítích, ve kterém gratuluje Romanovi Šmuclerovi ke znovuzvolení: „Chci mu popřát hodně sil a Komoře pod jeho vedením hodně úspěchů. Náš obor stojí před mnoha výzvami, ale věřím, že to zvládneme. Osobně jsem nedostal dost hlasů, ale nepřišel jsem o hlas, právo volit a být volen. Na sněmu jsem byl poprvé, ale jistě ne naposled. Přispěl jsem k volbě svou účastí a z jednoho kandidáta jsme byli tři. To je úspěch a staronový prezident má tak silnější mandát a sněm reálnou odpovědnost za volbu.“

MUDr. Pavel Smažík ve svém vyjádření na sociálních sítích poznamenal: „Tak jsem se nestal prezidentem,“ a poděkoval za hlasy a podporu několika členům Sněmu, kteří mu ji vyjádřili. „Výsledek hlasování Sněmu byl jednoznačný, volitelé se vyslovili pro pokračování s Romanem Šmuclerem v čele. Jsem rád, že jsem přispěl k "volbě a nikoliv zvolení", ale ještě raději bych byl, kdyby odteď staronový prezident více naslouchal alternativním hlasům členů Komory a na veřejnosti se soustředil na téma stomatologie.“ MUDr Smažík dále poznamenal, že bude mít více času na další stomatologické projekty: „Například vyvíjet nové mezizubní kartáčky Herbadent. Základ zůstává: "Čistý zub se nezkazí".

Rozhovory s kandidáty na prezidenta ČSK:

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.: Já jsem prostě bojovník...

MUDr. Jiří Hrabák: Nabízím alternativu, sebe a možnost změny

MUDr. Pavel Smažík: Jsem rád, když věci fungují dobře

 

Přečtěte si také:
Ozvěny veletrhu IDS 2021

6. 10. 2021 | Mgr. Irena Čani

Ozvěny veletrhu IDS 2021 Číst více >
Články na podobné téma:
Přírodní látky mají v péči o orální zdraví své místo Články
Přírodní látky mají v péči o orální zdraví své místo

13. 11. 2020 | Interview / Reportáž

Dr. Alex Solderer vystudoval specializační program v oboru parodontologie na univerzitě v Curychu ve Švýcarsku a ve své každodenní práci se většinou...

Detail příspěvku

Poznejme blíže kandidáty na prezidenta ČSK Články
Poznejme blíže kandidáty na prezidenta ČSK

21. 1. 2021 | Interview / Reportáž

20. 2. 2021 proběhnou volby prezidenta České stomatologické komory pro období 2021–2025. Představujeme všechny tři kandidáty.

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.