StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Poznejme blíže kandidáty na prezidenta ČSK

Poznejme blíže kandidáty na prezidenta ČSK

21. 1. 2021 | Věra Tautová, redakce časopisu StomaTeam

20. 2. 2021 proběhnou volby prezidenta České stomatologické komory pro období 2021–2025. Představujeme všechny tři kandidáty.

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. (* 8. 7. 1969)

Vyrůstal v Příbrami, kde absolvoval základní školu a gymnázium. V roce 1987 byl přijat na Fakultu všeobecného lékařství v Praze, obor stomatologie. Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil na Stomatologickou kliniku 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

V roce 1995 složil I. a v roce 2002 II. atestaci ze stomatologie. Téhož roku obdržel titul kandidáta věd (CSc.). Habilitoval se na 1. LF UK v Praze v oboru stomatologie habilitační prací Terapeutické využití laserů v orofaciální onkologii. Jmenován docentem byl 1. února 2010.

V současné době je předsedou Vědecké rady ČSK, členem Vědecké rady MZ ČR, členem Rady poskytovatelů MZ ČR, předsedou Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP (od 2013). Obdržel cenu ministra zdravotnictví za medicínský výzkum 2008. Hojně publikuje a přednáší v ČR i na mezinárodní úrovni.

V listopadu 2016 byl zvolen prezidentem České stomatologické komory na období 2017 až 2021.

Rozhovor s kandidátem:
doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.: Já jsem prostě bojovník...

MUDr. Pavel Smažík (* 6. 11. 1966)

Narodil se v Praze, ale dětství prožil v jižních Čechách. Po maturitě na gymnáziu v Týně nad Vltavou vystudoval v letech 1986–1990 stomatologii a v letech 1989–1991 studoval také všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ještě jako student stomatologie položil v roce 1990 základy svého podnikání v oboru dodávek potřeb a služeb pro stomatologii a v roce 1991 založil společnost Dentamed, která je dnes vedoucí firmou v oboru. Aktivně se po tři desetiletí podílel a nadále podílí na rozvoji české stomatologie, v posledních letech s důrazem na preventivní péči. Je zaměstnán jako zubní lékař v Dům zubní péče s.r.o.

Byl zakládajícím členem asociace Czechdent, která v Česku sdružuje firmy, podnikající v oblasti výroby a dodávek potřeb pro stomatologii a od roku 1996 je jejím dlouholetým předsedou. Je členem předsednictva evropské asociace ADDE (Association of Dental Dealers Europe) a od července roku 2020 je jejím viceprezidentem. V letech 2008–2010 studoval MBA na PIBS – Prague International Business School.

V roce 2006 prodal své podíly ve společnosti Dentamed a nadále ji manažersky vedl. V dubnu 2020 předal řízení firmy a nyní je poradcem a předsedou představenstva společnosti. Poslední dva roky se věnuje rozvoji české společnosti Herbadent.

Rozhovor s kandidátem:
MUDr. Pavel Smažík: Jsem rád, když věci fungují dobře

MUDr. Jiří Hrabák (* 19. 11. 1982)

Pochází z Dobříše a nyní žije v Dlouhé Lhotě u Příbrami. V roce 2003 ukončil studium na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši a v roce 2009 studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni. Po studiích nastoupil jako vedoucí lékař na zubním oddělení Oblastní nemocnice Příbram a.s. a současně do soukromé praxe MUDr. Světlany Vlasové jako zaměstnanec.

Od roku 2010 provozuje soukromé stomatologické pracoviště Estea Dental Practice v Příbrami. Od roku 2017 působí také jako vedoucí lékař – implantolog ve Stomatologie Vyhlídka, Praha 5.

Ve své praxi se specializuje na stomatochirurgii, implantologii, mikroskopickou endodoncii. Kromě stomatologie se také aktivně věnuje problematice dopingu ve sportu a působí jako lektor na trenérské škole Fitness akademie Ronnie.cz. Dále se věnuje výživě s ohledem na prevenci civilizačních onemocnění.

Rozhovor s kandidátem:
MUDr. Jiří Hrabák: Nabízím alternativu, sebe a možnost změn

 

Reklama
Přečtěte si také:
Ozvěny veletrhu IDS 2021

6. 10. 2021 | Mgr. Irena Čani

Ozvěny veletrhu IDS 2021 Číst více >
Články na podobné téma:
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku Články
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku

16. 6. 2020 | Interview / Reportáž

Z důvodu vládních opatření se dubnový závod stomatologů v brdských lesích nemohl uskutečnit. Organizátoři se ale nechtěli vzdát, a proto všechny vyzvali...

Detail příspěvku

MUDr. Jiří Hrabák: Nabízím alternativu, sebe a možnost změny Články
MUDr. Jiří Hrabák: Nabízím alternativu, sebe a možnost změny

5. 2. 2021 | Interview / Reportáž

Rozhovor s MUDr. Jiřím Hrabákem, kandidátem na post prezidenta ČSK pro období 2021–2025.

Detail příspěvku

Pražské dentální dny 2020 Články
Pražské dentální dny 2020

18. 11. 2020 | Interview / Reportáž

Uspořádat v roce 2020, který je celý ve znamení krize kolem COVID-19, jakoukoli vzdělávací akci je spojeno s velkou nejistotou. Jinak tomu nebylo ani v případě největší každoroční...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.