StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Řízení praxe > Návratnost investic do zubních laserů – vzdělávání a technologie

Návratnost investic do zubních laserů – vzdělávání a technologie

24. 10. 2018 | Dr. Imneet Madan, Spojené arabské emiráty

Inovace je klíčem k předstižení konkurence. Současná Strategie modrého oceánu (obchodní strategie založená na hledání nekonkurenčních trhů) se stává použitelnou i ve stomatologii, stejně jako jsou přijímány inovativní postupy. Například lasery jsou v posledních letech ve stomatologii stále běžnějším nástrojem. Mnoho stomatologických odborníků začlenilo lasery do své každodenní praxe, aby mohli svým pacientům poskytovat ošetření založená na špičkové technologii. Aby bylo možno nabídnout ošetření splňující klinické a etické požadavky, je nutno se v použití dentálních laserů vzdělávat. Stejně jako jiné technologie, vyžaduje vzdělávání spojené s lasery přiměřené finanční prostředky. V prvotní fázi jsme vždy na pochybách, pokud jde o takto velké investice, protože jejich návratnost nelze zcela předpovídat.


Jaká jsou doporučení ohledně znalostí v rámci použití laserů?

Podle Americké akademie pro dětskou stomatologii „Metody a doporučení k orální péči“, v revidovaném vydání z roku 2017, musí stomatologický odborník absolvovat teoretické i praktické vzdělání a proškolení v práci s lasery, než začne tuto technologii používat v praxi.

Zubní lékaři zajisté dokáží zkombinovat znalosti o laseru se všeobecnými klinickými znalostmi, ale pro úspěch je nutno zohlednit následující klíčové faktory: a) úroveň, na které chceme edukovat naše pacienty; b) úroveň, na které chceme provádět ošetření v souladu s platnými zákony v příslušných zemích. Pokud jsou zkombinovány relevantní znalosti a informace, zvyšuje se pravděpodobnost, že pacienti přijmou laser jako léčebný postup. To jsou skutečně kritéria, která vytvářejí signifikantní rozdíl v úspěšnosti našich praxí.

Reklama

Předpokládaná návratnost investic do laserů
Hlavní otázkou, která nám logicky přichází na mysl, je, zda laser ve své praxi skutečně chceme nebo potřebujeme. Odpověď není vždy zcela jasná. Mnohdy je obtížné určit, zda praxe může v komplexnosti zvládnout a využít veškeré léčebné postupy, které laserová technologie nabízí. Dalším faktorem, který je potřeba uvážit, je výhledová finanční situace ordinace.

Michael Treacy, spoluautor knihy „The Disciplnie of Market Leaders“, předkládá čtyři aspekty důležité pro návratnost investice:

  1. Cenová dostupnost: Rozdíl mezi cenou ošetření laserem a normálním ošetřením by neměl být velký. V naší soukromé ordinaci v Dubaji ve Spojených arabských emirátech máme 35% rozdíl mezi těmito cenami. Protože při plánování ošetření není celkový rozdíl výsledné ceny příliš velký, více než 80 procent pacientů souhlasí s ošetřením  pomocí laseru.
  2. Zlepšení komfortu ošetření pro pacienty: Použití laserů redukuje nutnost podávání lokální anestezie při ošetření, což značně zvyšuje komfort pacienta. Použití anestezie se zde prakticky omezuje na infi ltrační anestezii a ošetření kořenových kanálků. Tento aspekt má zásadní význam v dětské stomatologii. Dítě přicházející k zubnímu lékaři má největší strach z jehel. Lasery se svým „kouzelným světem“ pomáhají překonat strach z ošetření a dítě většinou neodchází z ordinace traumatizované.
  3. Výhoda proti konkurenci: Do laserů neinvestuje mnoho zubních ordinací. Můžete tedy patřit mezi ty ordinace, které účinně zvyšují standardy svých služeb a mohou nabídnout celkově lepší a technologicky pokrokovější služby než konkurence.
  4. Maximální efektivita využití: To mj. předpokládá zavedení ošetření laserem do standardního protokolu ošetření v dané praxi, který zahrnuje i seznámení pacienta s výhodami ošetření laserem. Z nové technologie Maximální efektivita využití: To mj. předpokládá zavedení ošetření laserem do standardního protokolu ošetření v dané praxi, který zahrnuje i seznámení pacienta s výhodami ošetření laserem. Z nové technologie
Zaujala vás ukázka článku?

Staňte se členem klubu StomaTeam a získejte neomezený přístup ke kompletnímu odbornému obsahu...

chci se stát členem klubu stomateam
Články na podobné téma:
Auto v podnikání: 10 nejčastějších otázek Články
Auto v podnikání: 10 nejčastějších otázek

5. 6. 2020 | Řízení praxe

Máte pracovní auto? Ať už jste OSVČ, nebo s. r. o., měli byste mít přehled o povinnostech a možnostech spojených s autem v podnikání. Ujasněte si...

Detail příspěvku

Digitalizace ve stomatologii: Proč je nyní důležitější než kdy předtím? Články
Digitalizace ve stomatologii: Proč je nyní důležitější než kdy předtím?

8. 10. 2020 | Řízení praxe

Společnost Align Technology během pandemie COVID-19 zkoumala s řadou odborníků strategie, jak opět uvést...

Detail příspěvku

Stres – přítel nebo nepřítel? Články
Stres – přítel nebo nepřítel?

2. 4. 2020 | Řízení praxe

„Stres“ je pojem, který je často zneužíván a nesprávně používán. V dnešním světě je stres často spojován s vytíženým , aktivním pracovním životem. Ve skutečnosti je to, co nazýváme...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.