StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Obecná stomatologie > Lupové brýle vám otevřou oči

Lupové brýle vám otevřou oči

27. 1. 2020 | Dr. Saeld Hagt

Časté dotazy týkající se lupových brýlí:
1. Kdy a proč zakoupit lupové brýle?
2. Kolik do lupových brýlí investovat?
3. Jaké zvětšení lupových brýlí zvolit?
4. Kterého výrobce lupových brýlí vybrat?


V nedávném průzkumu časopisu Modern Hygienist bylo zjištěno, že v Severní Americe používá lupové brýle 82 % zubních lékařů.

Já jsem si koupil lupové brýle během prvního roku praxe a musím říct, že to bylo velmi dobré a důležité rozhodnutí. Tuto cennou radu jsem dostal od svých blízkých přátel. Když jsem začal pracovat v ordinaci, už po dvou měsících jsem začal trpět bolestí za krkem. Ve volném čase se snažím být pohybově aktivní, abych se vyhnul problémům, které přináší nepohyblivé zaměstnání, takže mě překvapilo, kolik bolesti jsem zažíval z práce už za tak krátkou dobu. Naštěstí, mé lupové brýle přišly včas a pomohly mi řešit problém s nápravou držení těla – při použití lupových brýlí u většiny ošetření stojím.

Používání lupových brýlí by podle mého názoru mělo být standardem v péči o vaše pacienty, protože nevidíte-li maximálně dobře, jak můžete poskytnout pacientům tu nejlepší péči? Osobně bych si nechtěl nechat ošetřit zuby od lékaře, který lupové brýle nepoužívá.

Dokonce, hledáme-li spolupracovníky pro naše ordinace, je jedním z našich požadavků, aby používali lupové brýle. Všichni ošetřujeme naše pacienty na nejvyšší možné úrovni a chceme-li mít „na palubě“ dalšího zubního lékaře, který bude potenciálně vyšetřovat a ošetřovat naše pacienty (byť třeba i jen v případě akutních ošetření), je důležité, aby viděl to samé, co my.

Lupové brýle otevírají oči! Když začnete používat lupové brýle, přijdou pochybnosti: Nakolik kvalitně jste vlastně po celou dobu pracovali? Téměř se bojíte zjistit, kolik jste toho neviděli!

Všichni chceme dělat pro své pacienty maximum a držet se zlatého pravidla: Čiňme ostatním tak dobře, jak bychom chtěli, aby činili oni nám. Pokud tedy sami dáváte přednost odbornému ošetření, při kterém má ošetřující k dispozici optické zvětšení, není důvod, proč byste neměli poskytnout to nejlepší i svým pacientům.

Otevření očí

Říkám svým pacientům, že investuji peníze, abych jim byl schopen poskytnout lepší služby. Hodně z těchto investic uvidí, ale nejspíš je neocení do takové míry, jak byste chtěli.

Proto jim říkám, že používám velké zvětšení a špičkové vybavení, abych pro ně mohl udělat maximum. Pokud jim to neřeknete, nebudou to vědět! Ovšem mnozí pacienti jsou velmi všímaví a vynalézaví. Jednomu ze svých pacientů (velmi inteligentní pán) jsem se nedávno trochu pochlubil a on odvětil: „Já vím! Vím, že máte špičkové lupové brýle, protože jsem si je vyhledal na Googlu.“ Samozřejmě jsem se v tu chvíli vyděsil, co všechno si ještě na Googlu vyhledal, ale o tom se raději bavit nebudeme…

Musím přiznat, že stejně jako mnoho lidí, jsem si pro začátek koupil levnější lupové brýle, ale již po několika měsících jsem chtěl vidět ještě lépe a více! Tak jsem si nakonec koupil další soupravu, čímž jsem vlastně znehodnotil svou počáteční investici. U mých prvních brýlí mi přestala stačit optická kvalita i možnost jen jedné úrovně zvětšení.

Pokud byste mě požádali o jednoznačnou radu, aniž bychom chodili kolem horké kaše – což je obvykle můj styl poskytování rad – řekl bych vám, abyste na své kariéře nikdy nešetřili. Peníze se vám vždycky vrátí. Čím více investujete, ovšem rozumně a informovaně, tím lepším lékařem se stanete a tím více se vám bude vaše práce líbit.

Odpovědi na otázky v úvodu článku:

  1. Lupové brýle si pořiďte, pokud možno, co nejdříve. Nejlépe již během studia.
  2. Investujte dost na to, abyste získali kvalitní lupové brýle, které budete moci používat mnoho let a vyhnete se tak zbytečným výdajům za více souprav.
  3. Pořiďte si lupové brýle, na kterých půjde měnit úroveň zvětšení nebo alespoň s dostatečně velkým zvětšením. Doporučuji: 3násobné zvětšení pro preventivní vyšetření, 4násobné pro preparaci korunek a 5násobné pro endodoncii.
  4. Snažte se získat co nejvíce nezávislých referencí na výrobce a produkt, který zvažujete a na zákaznický servis prodejce.

Na portálu DentalChoice.cz naleznete mj. přehled nabídky lupových brýlí na našem dentálním trhu. Jednotlivé produkty můžete navzájem porovnávat dle několika parametrů a prostřednictvím webu také snadno oslovíte distributory a zjistíte aktuální cenovou nabídku.

Reklama
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Minimálně invazivní chirurgie v dětské  stomatologii za použití stomatologických laserů Články
Minimálně invazivní chirurgie v dětské stomatologii za použití stomatologických laserů

25. 5. 2021 | Obecná stomatologie

Drobné orální chirurgické zákroky jsou pro dítě i pro lékaře značnou výzvou, především, je-li nezbytné odstranění...

Detail příspěvku

Aseptické vs. čisté operační pole v implantační chirurgii Články
Aseptické vs. čisté operační pole v implantační chirurgii

30. 4. 2021 | Obecná stomatologie

Prevence infekcí je základním kamenem moderní zdravotní péče. Když byl představen Brånemarkův implantační systém, měly být chirurgické zákroky...

Detail příspěvku

Onemocnění parodontu: Rizikový faktor pro nepříznivé výsledky těhotenství Články
Onemocnění parodontu: Rizikový faktor pro nepříznivé výsledky těhotenství

17. 2. 2020 | Obecná stomatologie

Kapské Město, Jihoafrická republika: Přestože celá řada studií...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.