StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart

Zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart

20. 11. 2019 | PR, Philips

Testováno a hodnoceno

Co se týče zubních kartáčků, jsou spotřebitelé a zubní lékaři vystaveni tak obrovskému výběru a neustále novým produktům, které se dostávají na trh každý měsíc, že je obtížné sledovat jejich vývoj. Jaký je nejlepší prodávaný zubní kartáček? Jaká je v současné době nejpokročilejší technologie? Který zubní kartáček stojí za doporučení pacientům, kteří chtějí zlepšit své orální zdraví? Tato přehledová studie si vzala za cíl zodpovědět tyto otázky a vyhodnotit inovace ze světa stomatologie.


Co je v balení?

Sada zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart obsahuje tělo zubního kartáčku, čtyři různé hlavice kartáčků (Premium Plaque Defence, Premium Gum Care, Premium White a TongueCare+), cestovní pouzdro, skleničku se značkou Philips, indukční nabíječku a aplikaci Philips Sonicare, která je kompatibilní s většinou chytrých telefonů a je ji možné stáhnout zdarma na App Store nebo Google Play Store.

Design, příslušenství a funkčnost

Na první pohled přesvědčí zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart nadčasovým elegantním, hladkým a minimalistickým designem. Na jeho bílém pouzdru, které je zcela hladké – kromě tlačítek pro zapnutí/vypnutí a volbu režimu – se zřejmě nebude hromadit tolik bakterií jako tomu může být u konkurenčních modelů.

Tlačítko volby režimu umožňuje pacientům zvolit si mezi třemi intenzitami čištění (pomalá, střední a rychlá) a mezi pěti režimy (Clean, White+, Gum Health, Deep Clean, Tongue Care), které se zobrazují pod osvětlenými symboly na těle kartáčku. Podobně je pomocí světelného symbolu ve spodní části těla kartáčku viditelná životnost baterie. Pokud jde o možnosti nabíjení, je zubní kartáček možné nabíjet pomocí skleněné indukční nabíječky. Plně nabitá baterie vydrží až tři týdny.

Díky technologii Sonicare se zdá být tento zubní kartáček méně hlučný než jiné modely na trhu. Samozřejmě to nemá vliv na výkon kartáčku při čištění, ale může to být něco, co by pacienty mohlo zajímat, a určitě to tedy stojí za zmínku.

Zubní kartáčky Philips Sonicare DiamondClean Smart jsou k dostání v různých barvách a odpovídají doplňkovým produktům, jako je Philips Sonicare Airfloss.

Aplikace Philips Sonicare

Aplikace Philips Sonicare byla navržena tak, aby poskytovala pacientům individuální vedení pro lepší vyčištění, méně abraze a ideální tlak. Struktura aplikace Sonicare je velmi jednoduchá. Po stažení do chytrého telefonu můžete téměř okamžitě začít s čištěním.

Po otevření aplikace rozpozná technologie Smart Brush Head Recognition nasazenou hlavici kartáčku a zvolí vhodný režim, který kartáček nabízí. Pacient si samozřejmě může na kartáčku ručně zvolit jiný režim.

Pomocí stejné technologie chytrých snímačů si zubní kartáček a aplikace vyměňují údaje, a poskytnou tak celkový obrázek o návycích pacienta při čištění. Integrovaný snímač polohy pomáhá zabránit výskytu vynechaných míst, snímač pohybu při čištění redukuje zbytečné pohyby pro šetrnější čištění a snímač tlaku poskytuje vizuální a vibrační zpětnou vazbu, jakmile se použije příliš velký tlak. A nakonec, aplikace a zubní kartáček hlídají dobu životnosti hlavice. Jakmile je potřeba hlavici kartáčku vyměnit, rozsvítí se na těle kartáčku oranžový symbol. V aplikaci pak pacienti uvidí, kolik čištění ještě zbývá, než přestane být hlavice kartáčku při čištění účinná.

Příjemnou funkcí, jenž může být užitečná pro pacienty, kteří potřebují motivaci pro pravidelné vykonávání každodenní péče o dutinu ústní, je chytrý časovač a část „cíle“ v aplikaci. Pacient si může zvolit mezi čtyřmi různými cíli (svěží dech, zdravé dásně, odstranění plaku a bělení), přičemž každý z nich trvá 21 dní. Po každém splněném cíli získává pacient za odměnu body. Chytrý časovač zajišťuje, že je dodržena doporučená doba čištění v délce dvě minuty nebo déle.

Fotogalerie výše obsahuje několik snímků aplikace a vysvětlení toho, jak aplikace vypadá a funguje.

Klinické důkazy

Cílem Philips Oral Healthcare je rozšířit služby zubního lékaře i do domácí péče a poskytnout nástroje pro orální hygienu, které významně zlepší a udrží zdraví dutiny ústní. To je důvod, proč jsou produkty nově uváděné na trh založené na důkazech, které mohou posloužit jako základ pro rozhodování při zjišťování toho, které procedury orální péče a režimy jsou pro daného pacienta nejlepší.

Ve speciálním vydání The Journal of Clinical Dentistry, publikovala společnost Philips pět úplných rukopisů s důkazy a podrobnými výsledky čtyř klinických studií a jedné metaanalýzy. V těchto studiích byla důkladně zkoumána bezpečnost a účinnost novinek z řady Sonicare. V souhrnu lze říci, že účinnost produktů Philips na odstranění povrchového plaku, krvácení dásní a zánět je v každém testovaném aspektu lepší než ruční čištění. Úplná klinická data jsou k dispozici ZDE.

Souhrn

Celkově vzato, zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart skvěle kombinuje formu a funkci, a stojí za to jej doporučit pacientům, kteří chtějí optimalizovat pravidelnou péči o své orální zdraví způsobem, který je dobře kontrolovaný a sledovatelný. Jak zubní kartáček, tak doprovodná aplikace se snadno používají a podporují intuitivní čištění. Aplikace je zvláště užitečnou funkcí tehdy, potýká-li se pacient s nedostatkem motivace k pravidelnému čištění zubů.

Publikováno: StomaTeam 6/2019

  • Obr. 1: Měsíční přehled pomáhá pacientům sledovat pokrok a zlepšení. Obr. 2: Osobní přehled lze používat jako vedení při zajišťování zvláštní péče o problematické oblasti.

    Obr. 1: Měsíční přehled pomáhá pacientům sledovat pokrok a zlepšení. Obr. 2: Osobní přehled lze používat jako vedení při zajišťování zvláštní péče o problematické oblasti.

  • Obr. 3–4: Za účelem zlepšení konkrétního problému v oblasti orálního zdraví je možné zvolit různé cíle, například bělení zubů.

    Obr. 3–4: Za účelem zlepšení konkrétního problému v oblasti orálního zdraví je možné zvolit různé cíle, například bělení zubů.

  • Obr. 5: Díky upozornění na výměnu hlavice kartáčku je to, že na výměnu zapomenete, minulostí.

    Obr. 5: Díky upozornění na výměnu hlavice kartáčku je to, že na výměnu zapomenete, minulostí.

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Periimplantitida a její prevence ve 3D Články
video
Periimplantitida a její prevence ve 3D

8. 4. 2020 | Novinky

EMS ve spolupráci s nakladatelstvím Quintessence vytvořilo exkluzivní animované 3D video, které vysvětluje základy mezibuněčné komunikace

Detail příspěvku

Jak naskenovat kopii snímatelné zubní náhrady Články
video
Jak naskenovat kopii snímatelné zubní náhrady

21. 10. 2020 | Novinky

Společnost 3Shape uvádí na trh novou značku skenerů pro zubní laboratoře Generation Red E, které jsou zdokonalenou verzí skenerů pro...

Detail příspěvku

Biodentine™ otevírá nové možnosti ošetření umožňující záchranu většího počtu zubů Články
Biodentine™ otevírá nové možnosti ošetření umožňující záchranu většího počtu zubů

15. 10. 2020 | Novinky

Biodentine™, který byl uveden na trh před téměř 10 lety, se stal nepostradatelným přípravkem pro ošetření vitální dřeně...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.