StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Zirkon vyráběný v Rakousku! 10 let vlastní výroby zirkonu firmou Amann Girrbach

Zirkon vyráběný v Rakousku! 10 let vlastní výroby zirkonu firmou Amann Girrbach

28. 11. 2017 | PR, Amann Girrbach

Nyní je to již 10 let, co firma Amann Girrbach doplnila své portfolio dentálních zařízení o speciálně vyvinuté a vyráběné zirkonové materiály. Zpočátku nabízela společnost se sídlem v rakouské provincii Vorarlberg hlavně zirkon pro zpracování analogovými frézovacími přístroji a nyní nabízí působivé portfolio bločků pro výrobu zubních náhrad pomocí CAD/CAM technologie. Výrobní řada zirkonu Ceramill splňuje veškeré estetické i funkční požadavky, od klasických bílých bločků, přes probarvené nebo i vícebarevné s nekonečně variabilními barvami a úrovněmi translucence. V době výročí výroby zirkonu v roce 2017 přesunula firma Amann Girrbach celou výrobu zirkonu do nové, moderní výrobní haly „DENTUSTRY ONE" poblíž sídla vedení firmy. V této souvislosti odpověděl Falko Noack, ředitel aplikovaných technologií firmy Amann Girrbach, na několik otázek ohledně aktuálního vývoje firmy:

Pane Noacku, co znamená přesun do nových výrobních prostor pro výrobu zirkonu ve firmě Amann Girrbach?
V podobě „DENTUSTRY ONE" jsme bezpochyby vybudovali jeden z nejmodernějších provozů pro výrobu dentálních zirkonových materálů. Přesun do nových trojnásobně větších výrobních prostor nám pomáhá kapacitně zvládat rostoucí poptávku po našich zirkonových produktech a v budoucnu tak zajistí jejich rychlé dodání zákazníkům. Nově instalovaná výrobní zařízení navíc zajišťují, že jsme schopni reagovat na větší složitost výrobního procesu nových produktů, jako jsou bločky v barvě zubů a probarvené bločky s barevnými přechody, a současně zachovat osvědčenou kvalitu těchto našich zirkonových materiálů.

Díky jakým opatřením zaručuje firma Amann Girrbach konzistentní vysokou kvalitu svých zirkonových produktů?
Kvalita začíná u nejlepších výchozích materiálů. Bločky AG se vyrábí výhradně ze surovin od nejrenomovanějších dodavatelů surového zirkonu. Výrobní zařízení používaná k výrobě zirkonových bločků byla koncipována výlučně pro tento účel a byly přijaty i odpovídající procesy zpracování. Během vývojové fáze výroby bločků v Amann Girrbach jsme pracovali na principu zpětného plánování. Tento termín je známý z dentálních technologií / stomatologie a v tomto kontextu znamená, že jsme znali přesné požadavky a vlastnosti, kterých je třeba dosáhnout, a mohli jsme koncipovat, vyvinout a jemně vyladit výrobní procesy a zařízení tak, aby těmto požadavkům odpovídaly. Dosavadní dostupné vývojové a výrobní know-how získané za 10 let je určitě zárukou konzistentně vysoké kvality našich materiálů.

Jaké vlastnosti dělají dobrý zirkon?
Regulované požadavky norem, například dostatečně vysoká pevnost a vysoká biologická kompatibilita, jsou základními vlastnostmi, které musí dobrý zdravotnický prostředek splňovat. Tato kritéria jsou základem, ale zdaleka ne vším, aby se určitý zirkon stal dobrým materiálem pro dentální použití. Je také třeba zohlednit jeho vlastnosti při zpracování, jako je stálost hran, frézovatelnost a abrazivní vlastnosti s ohledem na frézovací nástroje. A co se týče dalšího zpracování, je třeba řešit sintrovací vlastnosti, jako je stálost při sintrování, odolnost vůči deformacím a homogenní, předvídatelné smršťování. V neposlední řadě hrají u zirkonu stále důležitější roli estetické vlastnosti, jako je barevný odstín a translucence. V souhrnu lze říci, že dobrý zirkon je dán splněním jak mechanických a biologických požadavků, tak požadavků týkajících se zpracování a estetiky.

Odlišuje se Amann Girrbach v těchto aspektech něčím od ostatních dodavatelů?
Ve vývoji materiálů se Amann Girrbach drží přístupu souvisejícího s použitím. Znamená to, že se při vývoji nezaměřujeme výhradně na materiálové vlastnosti, ale považujeme materiály za součást ucelených technických dentálních procesů, v nichž musí věci fungovat stejně dobře z pohledu zubního technika, zubního lékaře i pacienta. Protože děláme vývoj vlastních materiálů a zařízení, máme všechny možnosti k tomu, abychom provedli potřebné úpravy všech součástí procesního řetězce a provedli tak potřebné jemné vyladění. Tento holistický přístup a výsledné výhody určitě odlišují naše produkty a materiály od produktů a materiálů jiných výrobců.

Na letošním IDS v Kolíně jste představili mimo jiné nový zirkon s názvem Zolid HT+. O jaký typ zirkonu se jedná?
Ceramill Zolid HT+ je vysoce translucentní zirkon, který kombinuje vysokou translucenci s vysokou mechanickou pevností. S pevností více než 1000 MPa patří Zolid HT+ do řady osvědčených zirkonů Ceramill Zolid HT, ale jeho světelně optické vlastnosti tyto předchůdce značně překonávají. Z tohoto důvodu vyzařují i masivní struktury, jako jsou velké konstrukce nesené implantáty, vitalitu přirozené zubní hmoty. Díky optimalizovanému výrobnímu procesu jsme také schopni pozitivně ovlivnit proces frézování, což vede k extrémně jemnému designu okrajů a současně nabízí výjimečnou stálost hran.

Jaké cíle sleduje Amann Girrbach ve střednědobém a dlouhodobém horizontu coby výrobce materiálů a zirkonu?
V tuto chvíli na sebe pohlížíme jako na dobře zavedeného dodavatele materiálů. Takže ve střednědobém i dlouhodobém horizontu vidíme jasný cíl v rozšiřování našeho know-how práce v této oblasti. V budoucnu budeme v rozumné míře pokračovat v rozšiřování stávajícího portfolia a co možná nejlépe přizpůsobovat materiály a jejich zpracování požadavkům vyplývajícím z různých klinických použití.

Publikováno: StomaTeam 6/2017

Reklama
  • Zirkon vyráběný v Rakousku! 10 let vlastní výroby zirkonu firmou Amann Girrbach
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Spánek jako elixír pohody na těle i duši Články
Spánek jako elixír pohody na těle i duši

16. 4. 2020 | Novinky

Nedávno jsem jako manažerka německé společnosti LR Health & Beauty představila na Výstavišti v Brně před 3000 lidmi revoluční produkt pro...

Detail příspěvku

Nová dentální klinika v lokalitě pražské Bulovky otevře na podzim! Články
Nová dentální klinika v lokalitě pražské Bulovky otevře na podzim!

10. 9. 2020 | Novinky

Ve druhé polovině listopadu bude v městské části Bulovky zahájen provoz nového zdravotnického zařízení Bulovka...

Detail příspěvku

Dentální implantát z nanostrukturního titanu Články
Dentální implantát z nanostrukturního titanu

13. 5. 2020 | Novinky

Dentální implantát z nanostrukturního titanu je vyroben z 99% titanu Gr.4. s ultrajemnou strukturou vytvořenou technologií intenzivní plastické...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.