StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menuCZK0 
StomaTeam > Články > Novinky > Zdolávání hory jménem dentální technologie

Zdolávání hory jménem dentální technologie

Alexander Lichtmannegger

Ranger č. 21 – absolvent školy Zirkonzahn

Alexander Lichtmannegger, 21 let, úspěšně absolvoval Ranger School Zirkonzahn v Jižním Tyrolsku v roce 2017, a v současné době pracuje jako zubní technik v rodinné zubní laboratoři Lichtmannegger Zahnlabor v Rakousku.

Ranger shool založená Enricem Stegerem „Ve škole jsem byl ranger číslo 21.

Když jsem poprvé slyšel o Ranger School, hned mě napadlo, že bych se měl přidat. Vždy jsem to viděl jako příležitost nasměrovat svou kariéru tím správným směrem. Na začátku jsem uvažoval pouze o kurzech pro techniky, které bych navštěvoval po dobu 6 měsíců, ale postupem času jsem zjistil, že tohle školení může nabídnout více. Musíte se na něm skutečně dotknout svých limitů a dostanete šanci vidět, co vše dokážete a kdo skutečně jste! Například jsme si měli během kurzu přečíst tři filozofické knihy a každý, kdo mě zná trochu lépe, vám řekne, že filozofie a čtení naprosto nejsou můj šálek kávy. Mohu k tomu říci jen jedinou věc: v Ranger School jsem se hodně naučil a celkově se maximálně rozvinul. Těším se, až to, co jsem se naučil, uvedu do praxe doma v naší laboratoři!“

Nadšení, oddaní a ambiciózní mladí technici připravující se na svoji budoucnost majitelů zubních laboratoří: to jsou Rangers! S velkou motivací se po dobu tří až šesti měsíců účastní náročného školicího programu, který jim pomůže připravit cestu k budoucímu úspěchu ve vlastních zubních laboratořích. V mezinárodní atmosféře předávají nejlepší zubní technici Zirkonzahn všechny své znalosti účastníkům Ranger School, pokrývají širokou škálu disciplín a oborů v rozsahu od nejmodernějších dentálních technologií a pracovních postupů po estetický design, odborné články, marketing, kulturu a fotografi i. Ale Ranger School není jen domácí příprava a workshopy: vedle přísného harmonogramu čekají účastníky také dobrodružné a kulturní aktivity, při nichž musí ranger čelit vlastním limitům a dostává se mu možnost nejen odborného, ale také osobního růstu. Proto je mottem Ranger School: „Zdolejte horu!“

  • Zdolávání hory jménem dentální technologie
  • Zdolávání hory jménem dentální technologie
  • Zdolávání hory jménem dentální technologie
  • Zdolávání hory jménem dentální technologie

UMĚNÍ V DETAILU

Horní hybridní náhrada z Prettau® zirconia kotvenátřmenem a implantáty
Kazuistika byla poprvé publikována v německém časopisu Dental Dialogue 6/2018, Německo

Následující článek je věnovaný kazuistice hybridní náhrady kotvené třmenem ze zirkonu Prettau®, velmi dobře odráží obsah výuky na Ranger School, protože náhrada byla vytvořena a zdokumentována rangerem č. 21 na konci jeho školení. Počínaje sádrovým modelem horní čelisti se čtyřmi implantáty byl ranger Alexander Lichtman negger požádán, aby vyrobil můstek s frikčními prvky – zirkonový třmen se sekundárním frikčním dílem zabudovaným v celkové hybridní náhradě. Třmen byl přišroubován na implantáty pomocí titanových bází.

Charakteristikou mnou zhotovené náhrady (obr. 1) je probarvení obnažených kořenů a krčkových oblastí za účelem vytvoření krásné morfologie, která tvoří u zubů v kombinaci s ustoupenou gingivou velmi realistickou estetiku, zejména pak v oblasti mezizubní papily. Tento případ nejenže představuje inovativní techniku zhotovování přirozeně vypadajících můstků, ale je také důkazem toho, jak může osobním schopnostem jedince pomoci talent v kombinaci s vysoce kvalitními technologiemi. Rekonstrukci jsem zahájil výrobou třmenu ze zirkonu ICE Translucent. První krok spočíval ve vytvoření projektu případu v softwaru Zirkonzahn. Archiv (obr. 2).

Poté jsem navrhl primární část třmenu, která bude přišroubována na implantáty (obr. 3 a 4).

Primární strukturu jsem dobarvil a sintroval při 1500 °C a po sintrování měl třmen vzhled v požadovaném odstínu A2. Abych vyhověl vysokým hygienickým standardům pro náhrady nesené implantáty a riziko ukládání bakteriálního plaku bylo minimální, vyleštil jsem třmen do vysokého lesku, připevnil jej ke čtyřem titanovým základnám a umístil do paralelometru, abych dosáhl maximální paralelity frikčních povrchů. Ostré hřebeny, které byly vytvořeny okluzálně na horní části třmenu byly taktéž zaobleny a vyleštěny do vysokého lesku, aby se zajistilo perfektní dosednutí frikční sekundární struktury Tecno Med.

Zaujala vás ukázka článku?

Celý článek můžete prostudovat v časopisu Implants

Prohlédněte/stáhněte si celý časopis ve formátu PDF ❯

Publikováno: Implants 2019

Zdolávání hory jménem dentální technologie
Alexander Lichtmannegger
Články na podobné téma:
LED světelné zdroje ve stomatologii Články
LED světelné zdroje ve stomatologii

2. 5. 2018 | Novinky

OP lampy stomatologických souprav jsou dnes již standardně osazovány LED ...

Detail příspěvku

Digitální maniaci (stávající i ti budoucí) míří do Olomouce Články
Digitální maniaci (stávající i ti budoucí) míří do Olomouce

18. 6. 2019 | Novinky

O tom, že budoucnost stomatologie je digitální, už asi pochybuje málokdo...

Detail příspěvku

Věnujte úsměv Články
Věnujte úsměv

22. 11. 2017 | Novinky

U příležitosti letošního Giving Tuesday* (28. 11. 2017) vám s potěšením představujeme projekt Dětský úsměv ...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Nejste přihlášen/a

přihlásit     registrovat