StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menuCZK0 
StomaTeam > Články > Novinky > Žďár nad Sázavou láká mladé zubaře, vypsal pro ně dotaci

Žďár nad Sázavou láká mladé zubaře, vypsal pro ně dotaci

Redakce časopisu StomaTeam

Město Žďár nad Sázavou se dlouhodobě potýká s nedostatkem stomatologické péče. Vedení města rozhodlo vypsat dotační program Podpora stomatologických služeb ve městě Žďár nad Sázavou, díky kterému mohou mladí lékaři získat až 300 000 Kč na vybavení ordinací nebo rekonstrukci prostor.


Dotace je primárně cílena na právnické osoby, které zaměstnávají zubního lékaře nebo fyzické osoby, které jsou oprávněné poskytovat stomatologickou péči. V obou případech platí, že by daný lékař neměl v roce podání žádosti překročit věkový limit 35 let. Další podmínkou je pak otevření ordinace na území města Žďár nad Sázavou včetně jeho místních částí a její provoz nejméně po dobu 5 let. „Chceme touto cestou do Žďáru přilákat mladé zubaře a pomoci jim do začátku. Věříme, že se tak podaří kompenzovat odchod zubařů důchodového věku. Podpora se vztahuje i na ty mladé stomatology, kteří přebírají již fungující ordinaci po kolegovi, který odchází do důchodu,“ uvádí Martin Mrkos, starosta města Žďár nad Sázavou.

Celková výše dotace je 900 000 Kč, přičemž jeden subjekt může žádat maximálně o 300 000 Kč na pořízení dlouhodobého hmotného majetku, drobného hmotného majetku nebo na stavební úpravy ordinace. „V ideálním případě bychom rádi nabídli podporu třem lékařům. Samozřejmě pak bude prostor bavit se také o individuálních potřebách jednotlivých žadatelů,“ dodává Mrkos. Žádost o dotaci mohou právnické i fyzické osoby podávat od 1. srpna do 30. září 2019 buď osobně na podatelně městského úřadu nebo poštou.

Město Žďár nad Sázavou vedle dotačního programu nabízí jako další formu podpory poskytnutí bezúročné zápůjčky ve výši až 1 000 000 Kč na převzetí ordinace k zajištění základních stomatologických služeb. Tato zápůjčka by měla maximální splatnost 10 let a podmínkou je kromě ordinace na území města také provoz v rozsahu minimálně 20 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů po celou dobu splácení zápůjčky a mít registrováno minimálně 1 500 pacientů z regionu Žďárska do 3 let od poskytnutí zápůjčky. Je zde také podmínka mít uzavřenou smlouvu se zdravotními pojišťovnami.

Podrobné informace k dotačnímu programu podává Ing. Petr Krábek, e-mail: petr.krabek@zdarns.cz, tel.: 566 688 320. Veškeré potřebné informace získají zájemci také na webu města www.zdarns.cz.

 

Redakce časopisu StomaTeam
Články na podobné téma:
StomaTeam na Pragodentu 2017 Články
StomaTeam na Pragodentu 2017

9. 10. 2017 | Novinky

Ani letos nebude na Pragodentu chybět expozice StomaTeamu ...

Detail příspěvku

ADH ČR 2018 Články
ADH ČR 2018

25. 9. 2018 | Novinky

Nový koncept hodnocení vzdělávacích akcí

Detail příspěvku

I. kongres Slovenskej stomatologickej spoločnosti Články
I. kongres Slovenskej stomatologickej spoločnosti

5. 2. 2018 | Novinky

V dňoch 17. a 18. XI. 2017 sa uskutočnil I. kongres ...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Nejste přihlášen/a

přihlásit     registrovat