StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Žďár nad Sázavou láká mladé zubaře, vypsal pro ně dotaci

Žďár nad Sázavou láká mladé zubaře, vypsal pro ně dotaci

29. 7. 2019 | Redakce časopisu StomaTeam

Město Žďár nad Sázavou se dlouhodobě potýká s nedostatkem stomatologické péče. Vedení města rozhodlo vypsat dotační program Podpora stomatologických služeb ve městě Žďár nad Sázavou, díky kterému mohou mladí lékaři získat až 300 000 Kč na vybavení ordinací nebo rekonstrukci prostor.


Dotace je primárně cílena na právnické osoby, které zaměstnávají zubního lékaře nebo fyzické osoby, které jsou oprávněné poskytovat stomatologickou péči. V obou případech platí, že by daný lékař neměl v roce podání žádosti překročit věkový limit 35 let. Další podmínkou je pak otevření ordinace na území města Žďár nad Sázavou včetně jeho místních částí a její provoz nejméně po dobu 5 let. „Chceme touto cestou do Žďáru přilákat mladé zubaře a pomoci jim do začátku. Věříme, že se tak podaří kompenzovat odchod zubařů důchodového věku. Podpora se vztahuje i na ty mladé stomatology, kteří přebírají již fungující ordinaci po kolegovi, který odchází do důchodu,“ uvádí Martin Mrkos, starosta města Žďár nad Sázavou.

Celková výše dotace je 900 000 Kč, přičemž jeden subjekt může žádat maximálně o 300 000 Kč na pořízení dlouhodobého hmotného majetku, drobného hmotného majetku nebo na stavební úpravy ordinace. „V ideálním případě bychom rádi nabídli podporu třem lékařům. Samozřejmě pak bude prostor bavit se také o individuálních potřebách jednotlivých žadatelů,“ dodává Mrkos. Žádost o dotaci mohou právnické i fyzické osoby podávat od 1. srpna do 30. září 2019 buď osobně na podatelně městského úřadu nebo poštou.

Město Žďár nad Sázavou vedle dotačního programu nabízí jako další formu podpory poskytnutí bezúročné zápůjčky ve výši až 1 000 000 Kč na převzetí ordinace k zajištění základních stomatologických služeb. Tato zápůjčka by měla maximální splatnost 10 let a podmínkou je kromě ordinace na území města také provoz v rozsahu minimálně 20 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů po celou dobu splácení zápůjčky a mít registrováno minimálně 1 500 pacientů z regionu Žďárska do 3 let od poskytnutí zápůjčky. Je zde také podmínka mít uzavřenou smlouvu se zdravotními pojišťovnami.

Podrobné informace k dotačnímu programu podává Ing. Petr Krábek, e-mail: petr.krabek@zdarns.cz, tel.: 566 688 320. Veškeré potřebné informace získají zájemci také na webu města www.zdarns.cz.

 

Reklama
Přečtěte si také:
Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám?

28. 6. 2021 | Ing. Tomáš Truneček, Ph.D. – komoditní specialista

Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám? Číst více >
Články na podobné téma:
Zahoďme nefunkční modely prevence postavené na fluoridech a začněme skutečně čistit Články
Zahoďme nefunkční modely prevence postavené na fluoridech a začněme skutečně čistit

19. 5. 2021 | Novinky

Po shlédnutí posledního webináře ČSK na téma prevence zubního kazu u dětí...

Detail příspěvku

Řešení EdgeEndo Články
Řešení EdgeEndo

23. 8. 2021 | Novinky

Společnost Henry Schein, jeden z největších světových dodavatelů strojových NiTi kořenových nástrojů, úspěšně nabízí portfolio...

Detail příspěvku

Practice Pink Programme společnosti Henry Schein podporuje Loonův boj proti rakovině Články
Practice Pink Programme společnosti Henry Schein podporuje Loonův boj proti rakovině

5. 10. 2020 | Novinky

Společnost Henry Schein pokračuje v České republice v podpoře boje proti...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.