Veletrh IDS odložen na září 2021
Již několik týdnů nebo dokonce měsíců spekuluje stomatologická komunita z celého světa o tom, zda se mezinárodní dentální veletrh IDS opravdu uskuteční. Organizátoři učinili v pátek 11. prosince obtížné rozhodnutí a oznámili, že se tento přední světový dentální veletrh nebude konat podle plánu 10. až 13. března 2021, ale bude odložen na 22. až 25. září 2021.

Podle organizátorů IDS, společnosti Koelnmesse a Asociace německého dentálního průmyslu (VDDI), došlo k tomuto kroku ve světle pokračujícího šíření pandemie SARS-CoV-2 a souvisejících vládních rozhodnutí. Vzhledem k stále rostoucímu počtu nakažených a úmrtí v souvislosti se SARS-CoV-2 oznámilo mnoho spolkových zemí v Německu zpřísnění koronavirových pravidel a očekává se, že jejich platnost se prodlouží i do nového roku. Na plenárním zasedání, které se konalo tuto středu vyzvala německá kancléřka Angela Merklová k přísnému lockdownu celé země.
Současná a budoucí politická rozhodnutí za účelem omezení šíření SARS-CoV-2 budou mít podstatný dopad na celou veletržní scénu v Německu a nyní ovlivňují také IDS 2021. „Po vyhodnocení aktuálních skutečností jsme museli ustoupit od uspořádání IDS v březnu a tuto vždy úspěšnou dentální výstavu odkládáme na podzim příštího roku,“ řekli Mark Stephen Pace, předseda VDDI, a Oliver Freser, provozní ředitel společnosti Koelnmesse, ve společném prohlášení.
Organizátoři doufají, že díky odložení 39. ročníku veletrhu bude moci do Kolína v pozdějším termínu příštího roku přijet více návštěvníků a společností z celého světa, protože do té doby očekávají celkové zlepšení zdravotní situace a zmírnění omezení v cestování.
Navzdory vzrůstající nejistotě v důsledku denního nárůstu případů COVID-19 po celém světě a zrušení účasti hlavních vystavovatelů, jako je Dentsply Sirona, zástupci VDDI a společnosti Koelnmesse v posledních měsících stomatologické odborníky vytrvale ujišťovali, že se akce bude konat podle plánu. V srpnovém rozhovoru s Dental Tribune International byl M. S. Pace stále „přesvědčen, že se IDS 2021 stane rozhodujícím prvním krokem restartu po krizi kolem SARS-CoV-2“.
Organizátoři dále oznámili, že v novém termínu bude stále platit nová koncepce veletrhu, připravovaná v průběhu několika posledních měsíců. Koncepce #B-SAFE4business si klade za cíl nabídnout vystavovatelům i návštěvníkům bezpečný zážitek z výstavy díky rozsáhlým hygienickým opatřením a celé řadě podpůrných digitálních prvků.
Více informací naleznete na oficiálním webu veletrhu: www.english.ids-cologne.de
Buďte v obraze
Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.
Články
11. 2. 2025 | Zprávy z firem
CBCT Planmeca Viso G3 přináší vynikající vizualizaci pro široké spektrum pracovišť a klinických potřeb, včetně endodoncie a implantologie. S rozsahem zorného pole (FOV) od 3 × 3 cm do 20 × 10 cm nabízí přístroj vysoce kvalitní 3D snímky celého chrupu a detailní panoramatické a bite-wing snímky.
Články
21. 2. 2025 | Zprávy z firem
Na náš trh přichází X-Smart Pro+, přenosný endomotor s integrovaným apexlokátorem, který byl vyvinut s cílem optimalizovat výkon systémů endodontických nástrojů značek Dentsply Sirona a VDW. Výhody tohoto zařízení vysvětluje v rozhovoru prof. Simone Grandini z Itálie.
Články
1. 3. 2025 | Zprávy z firem
Úvěrová společnost EkoRent dosáhla významného milníku: Celkový objem poskytnutých úvěrů překročil hranici 1,5 miliardy korun. Potvrzuje to rostoucí zájem soukromých lékařů o flexibilní způsoby financování.
St 3. 6. 2026 | 12.00 – 12:15 hod.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /www/doc/www.dentalmarket.cz/www/api/dental-market.php:29 Stack trace: #0 {main} thrown in /www/doc/www.dentalmarket.cz/www/api/dental-market.php on line 29







