StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Střípky z veletrhu Pragodent 2017

Střípky z veletrhu Pragodent 2017

20. 10. 2017 | Redakce StomaTeamu

V průběhu veletrhu Pragodent 2017 se členka týmu StomaTeamu Věra Tautová zeptala několika vystavovatelů, jaké novinky na veletrhu představují. Další zajímavosti se dozvíte z audiozáznamů.
 

Rozhovor s Ondřejem Topinkou, regionálním manažerem Dentsply Sirona CZ, SK, HU:

Ze spotřebních materiálů je novinkou inovovaný materiál SDR Plus, který již zákazníci znají a jedinečné na něm jsou nové odstíny A1, A2, A3 a stávající universal. Jinak si materiál zachovává veškeré vlastnosti – bulk-fill technika, špičková konzistence, samonivelace, vyšší obsah plniva, skvělá rentgen kontrastnost. Dále je to portfolio cementů Calibra, které právě uvádíme na trh.


V endodoncii pak představujeme nový endodontický nástroj Wave One Gold Glider pro reciprokační pohyb. Z portfolia vybavení máme kompletní škálu produktů od křesel po CAD/CAM přístroje.


Pro přehrání audiozáznamu klikněte zde.

 
Rozhovor se zástupcem firmy BELdental, Mgr. Jiřím Bělem:

Na Pragodentu představujeme především nový bezdrátový intraorální skener od 3Shape – nejrychlejší a nejpřesnější skener se schopností odečítání barvy zubů. Další věcí, kterou zde máme je 3D tiskárnu s širokými možnostmi využití, včetně ortodontických aplikací. Dále je to digitální mikroskop s prostorovým viděním firmy Atmos, výborný například při odstraňování zalomeného endodontického nástroje.
Pak bych zmínil cloudový informační systém, díky kterému má lékař úplný přehled o tom, co se v ordinaci děje, CAD/CAM zařízení a další zajímavé technologie.

Pro přehrání audiozáznamu klikněte zde.

 
Rozhovor s MVDr. Michaelem Stiksou, produktovým specialistou firmy 3M:

Na Pragodentu nepředstavujeme novinku, ale osvědčený materiál Imprint 4, což je A-silikonová otiskovací hmota – dosud jediný otiskovací materiál, jehož tuhnutí v ústech je aktivováno teplotou těla a tuhne za 1 až 2 minuty. V souvislosti s touto hmotou lékařům často ukazujeme speciální metodu otiskování – duální otiskování – která je vysoce přesná a časově úsporná, protože zhotovujete tři otisky v jednom. Dále bych rád zmínil cementy RelyX s velmi dlouho, více než 15letou tradicí, a i letos nabízíme tyto cementy ve speciální veletržní akci.

Pokud jde o adheziva, nabízíme Single Bond Universal, který si zákazníci mohou na stánku vyzkoušet a máme tady přístroj na měření pevnosti vazby ve střihu. Návštěvníci si mohou přinést své adhezivum a porovnat jej s adhezivními materiály z portfolia 3M. Ti, kteří přístroj již vyzkoušeli, zjistili, že pro kvalitní adhezi je nejdůležitější pečlivá metoda přípravy na bondování.

Pro přehrání audiozáznamu klikněte zde.

 
Rozhovor s majitelem firmy DentaSun, panem Filipem Svobodou:

Hlavní novinkou je operační lampa z plnospektrálních LED na zubní soupravy. Prodáváme ji v zastoupení korejské firmy, a vyhovuje celkovým osvětlením, které prodáváme. Takováto lampa nám v portfoliu chyběla a nyní se nám podařilo získat. Jak je již tradicí, v rámci expozice DentaSun si nejen můžete prohlédnout a konzultovat kvalitní osvětlení ordinace, ale máme u stánku i „taškařici", při níž můžete vyhrát zajímavé ceny věnované i firmami Everydent a Rotadent.

Pro přehrání audiozáznamu klikněte zde.

 
Rozhovor s panem Davidem Filípkem, manažerem prodeje pro ČR společnosti VOCO:

Upozornil bych na dvě zásadní novinky, které byly uvedeny na letošním IDS. Hlavní je otiskovací hmota V-Posil, která je hydrofilní a podle zpětné vazby od lékařů i návyková. Druhou novinkou je 3D tiskárna, což je jedna z věcí, které razí směr budoucí stomatologie. Naše 3D tiskárna zpracovává hlavně naše materiály na laboratorní modely a ortodontické dlahy a šablony pro implantáty, tedy materiály pryskyřičné bázi. Dále zubním lékařům ukazujeme již do praxe úspěšně zavedený ormocerový výplňový materiál Admira Fusion.
Jsem rád, že můžeme na Pragodentu ukázat novinky představené před půl rokem, což není u všech firem běžný standard.

Pro přehrání audiozáznamu klikněte zde.

 
Rozhovor s paní Michaelou Krátkou, manažerkou prodeje pro ČR společnosti Ivoclar Vivadent:

Veškeré novinky byly především představeny na IDS, ale představujeme další i v průběhu celého roku. Nejnovějšími výrobky jsou výkonná polymerační lampa Bluephase 20i, modelační nástroj OptraSculpt nové generace a profylaktická řada Cervitec F. Nadále se soustředíme na vylepšování výrobků, například Variolink Esthetic nebo SpeedCem Plus nebo materiály typu bulk-fill Tetric Evo Flow a Tetric EvoCeram Bulk-fill.

Pro zubní laboratoře nabízíme Ivoclar Digital, což znamená, že i naše firma vstoupila na digitální trh. Na IDS jsme představili nové frézy, které budou v ČR k dostání na počátku příštího roku. Jsou to frézy ordinační i laboratorní a s nimi související celá škála materiálů.
 
Rozhovor s panem Michalem Koudelkou, manažerem prodeje pro ČR společnosti W&H:

 Novinek máme několik, ale největší zájem u našeho stánku byl o chirurgické přístroje – o piezo chirurgii i klasické implantologické přístroje. Co nás překvapilo, byl velký zájem o piezo přístroj pro dentální hygienistky s několika poměrně unikátními funkcemi.

Pro přehrání audiozáznamu kliněte zde.
 
Těšíme se na další setkání při následujících ročnících veletrhu Pragodent!
Redakce StomaTeam
 

Reklama
Přečtěte si také:
Proč investuji do fyzického zlata

11. 3. 2021 | Ing. Tomáš Truneček, Ph.D. – komoditní specialista

Proč investuji do fyzického zlata Číst více >
Články na podobné téma:
Nová dentální klinika v lokalitě pražské Bulovky otevře na podzim! Články
Nová dentální klinika v lokalitě pražské Bulovky otevře na podzim!

10. 9. 2020 | Novinky

Ve druhé polovině listopadu bude v městské části Bulovky zahájen provoz nového zdravotnického zařízení Bulovka...

Detail příspěvku

2 tipy, jak úspěšně zvládnout koronavirovou krizi Články
2 tipy, jak úspěšně zvládnout koronavirovou krizi

23. 4. 2020 | Novinky

S příchodem koronaviru skončilo nejlepší ekonomické období v historii. Lidé nyní šetří na všem, zuby nevyjímaje. Zubní laboratoře, které hospodařily bez...

Detail příspěvku

Periimplantitida a její prevence ve 3D Články
video
Periimplantitida a její prevence ve 3D

8. 4. 2020 | Novinky

EMS ve spolupráci s nakladatelstvím Quintessence vytvořilo exkluzivní animované 3D video, které vysvětluje základy mezibuněčné komunikace

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.