První 3D CT rentgen GREEN 21 Premium pomáhá v Českých Budějovicích
Společnost DENT UNIT nainstalovala první 3D CT rentgen GREEN 21 Premium v České republice. Nejnovější CT rentgen značky VATECH pomáhá od července v Českých Budějovicích. První zkušenosti pacientů s multifunkčním rentgenem jsou pozitivní a zařízení si pochvalují i stomatologové.
„Za dva měsíce jsme nové RTG zařízení vyzkoušeli dostatečně a jsme s ním maximálně spokojeni. V praxi lékař ocení snadnou manipulaci s pacientem. Z odborného hlediska však potřebujeme především rozmanité diagnostické výstupy, a to rychle a v potřebné kvalitě! Nižší míra záření je důležitá pro pacienta i obsluhující personál,“ vyjmenovává hlavní přednosti nového přístroje prim. MUDr. Pavel Střihavka.
Minimální dávka záření a maximální pohodlí GREEN 21
Premium nabízí dentistům široké uplatnění. Rentgen poskytuje snímky téměř pro všechny stomatologické specializace. Technologie GREEN vyšetřovaným pacientům garantuje vystavení nejnižší možné dávce radiace. Rentgen je navíc výjimečný ergonomickým designem – umožňuje bezpečné a velmi pohodlné usazení pacienta.
GREEN 21 Premium ukazuje směr dalšího vývoje. Díky výkonu a variabilitě se přístroj uplatní v mnoha oborech, využijete jej při základním ošetření, plánování implantace jednotlivých zubů nebo při kompletním implantologickém plánování. GREEN 21 Premium lze rovněž využít pro rozsáhlé potřeby stomatochirurgie, v ortodoncii nebo v ORL. Rentgen je proto vhodný pro větší pracoviště, jako jsou nemocnice, polikliniky nebo specializovaná stomatochirurgická zařízení.
Specifikace GREEN 21 Premium:
---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----
Funkce: CT (Auto Pano/Auto Ceph – AP, LL, SV) + Pano
velikost CT FOV:
Dental 21 × 19 • 17 × 15 • 12 × 9 • 8 × 8 cm
ORL 21 × 19 • 17 × 11 (TB&PNS) • 17 × 11 (Airway) cm
Více na www.dentunit.cz
Publikováno: StomaTeam 5/2018
Buďte v obraze
Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

5. 2. 2025 | Zprávy z firem
Stratasys J5 DentaJet™ je kompaktní a univerzální 3D tiskárna nejen pro zubní laboratoře. Je navržena do malých a středních laboratoří a má dostatečně velkou tiskovou plochu pro výrobu více dílů z několika různých materiálů najednou.

16. 9. 2025 | Zprávy z firem
Quakertown, PA (16. září 2025) – Společnost DEXIS, globální lídr v oblasti dentální zobrazovací techniky, s hrdostí rozšiřuje své produktové portfolio o nový intraorální skener DEXIS Imprevo.

30. 5. 2025 | Zprávy z firem
Zatímco v minulosti volbu osvětlení provozovatel ordinace často ponechal na elektrikáři, dnes jsou požadavky na splnění normy pečlivě kontrolovány hygieniky a jejich naplnění je složitější. Navíc je pro kolaudaci ordinace často nutné doložit splnění normy závěrečným měřením umělého osvětlení.