StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Odborný seminář IMPLANTOLOGIE 2018

Odborný seminář IMPLANTOLOGIE 2018

15. 6. 2018 | PR, LASAK s.r.o.

V pátek 6. dubna se uskutečnil 22. ročník odborného semináře IMPLANTOLOGIE, kterého se i letos zúčastnilo na dvě stovky odborníků na dentální implantologii z Česka i zahraničí. O své zkušenosti se s nimi letos podělilo šest domácích a jeden zahraniční přednášející.

V pátek 6. dubna se uskutečnil 22. ročník odborného semináře IMPLANTOLOGIE, kterého se i letos zúčastnilo na dvě stovky odborníků na dentální implantologii z Česka i zahraničí. O své zkušenosti se s nimi letos podělilo šest domácích a jeden zahraniční přednášející.
Odborný program semináře tradičně zahájil krátkým proslovem generální ředitel společnosti LASAK s.r.o., Ing. Jakub Strnad, Ph.D. Následovala první přednáška, se kterou vystoupili prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc., a MUDr. Dana Kopecká, Ph.D., z FN v Hradci Králové. V přenášce se zaměřili na čtyři základní indikace zubních implantátů a u každé z nich vybrali nejtypičtější situace a zdůraznili, jaké zásady je v příslušné indikaci nutné dodržovat. S posluchači se podělili o své zkušenosti s šikmo zaváděnými (tilted) implantáty a upozornili na biomechanické výhody, které tento princip zavádění může přinést. Nejvíce užitečný je podle autorů „tilted" princip u bezzubé čelisti v souvislosti s koncepcí All-on-6 a All-on-4, resp. u všech koncepcí All-on-X.
S výsledky klinické studie časně zatížených implantátů BioniQ® s BIO povrchem po dvou letech implantátů ve funkci seznámil posluchače MUDr. Zdeněk Novák. Prezentovaná studie hodnotila úspěšnost implantátů BioniQ®, stabilitu a chování tvrdých a měkkých tkání v okolí implantátů. Výsledky studie ukázaly, že implantáty BioniQ® s bioaktivním BIO povrchem jsou spolehlivé a predikovatelné při použití se zkráceným vhojovacím obdobím při časném zatížení implantátů a že výsledky systému BioniQ® jsou srovnatelné s výsledky nejlépe dokumentovaných systémů na trhu.
Základní požadavek pacienta na co nejdelší životnost a bezproblémovost implantátů je s širokým využitím a používáním implantátů v běžné praxi spjat s řadou problémů. Jedním z nich je i periimplantitida, o které přednášel doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D., z Kliniky zubního lékařství, FN a LF UP Olomouc. V přednášce se mimo jiné zabýval tím, jaké faktory se podílí na jejím vzniku, jak lze periimplantitidě předejít a jakým způsobem lze řešit vzniklé problémy.
Druhý přednáškový blok odstartovala španělská přednášející Agurne Uribarri, PhD, MDS, s přednáškou o spojení implantát-abutment-suprakonstrukce. Náhrady nesené implantáty je podle ní třeba chápat jako komplex, který musí být schopen reagovat na biologické požadavky tkání v dutině ústní a na mechanické požadavky dané okluzními silami. Na příkladech ukázala, že morfologické charakteristiky této sestavy, přesnost, způsoby výroby a použité materiály mohou být u pacientů příčinou mechanických a biologických komplikací. V přednášce detailně srovnávala přesnosti dosedů a spojení při různých způsobech výroby, ve kterých zcela jednoznačně zvítězila metoda frézování CAD/CAM.
 

 
MUDr. Jan Dražan na více než dvou desítkách kazuistik prezentoval postupy, zaměřené na dosažení dokonalé estetiky ve frontálním úseku. Přednáška byla zaměřena na augmentaci kosti, augmentaci měkkých tkání pomocí pojivových štěpů a na postup při modelaci gingivy před finálním protetickým ošetřením. Předložené kazuistiky zahrnovaly pacienty s úrazy zubů, ukázaly, jak je možné postupovat v případě implantace u parodontologických pacientů, jak lze při implantaci efektivně spolupracovat s ortodontisty a v neposlední řadě ukázaly, jak se vypořádat s případy iatrogenních poškození.
MUDr. Michal Žitňanský, ze zubní praxe v Jeseníku, v závěrečném vystoupení prezentoval estetické výsledky ošetření pomocí implantátů ve frontálním úseku. Kazuistikami prezentoval i práce, které se primárně nezdařily, ale přesto se je podařilo dotáhnout k perfektnímu konci. Autor se ve své přednášce zabýval kazuistikami týkajícími se celé řady oblastí včetně socket shield techniky. Ta sklidila v závěrečné diskuzi uznání i od ostatních přednášejících.

Publikováno: StomaTeam 3/2018

Přečtěte si také:
InDent potřetí v Brně

3. 5. 2017 | Redakce StomaTeamu

InDent potřetí v Brně Číst více >
Články na podobné téma:
Úvod do klinické digitální fotografie Články
Úvod do klinické digitální fotografie

24. 4. 2019 | Novinky

Autor zkoumá svět digitální fotografie, představuje vybavení, terminologii...

Detail příspěvku

XVI. Plzeňské pracovní dny Články
XVI. Plzeňské pracovní dny

8. 11. 2019 | Novinky

Ve dnech 1.–2. listopadu 2019 se v hotelu PRIMAVERA v Plzni konala série 30 přednášek pro zubní lékaře a 23 přednášek pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Letošní setkání...

Detail příspěvku

Bolesti hlavy Články
Bolesti hlavy

17. 9. 2019 | Novinky

Zdravím celý tým stomatologických odborníků. Bolest hlavy je nepříjemná, hlavně když se potřebujete koncentrovat na náročný zákrok nebo máte plný diář...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.