StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Na Pragodentu budou mít poprvé svůj program také zubní asistentky

Na Pragodentu budou mít poprvé svůj program také zubní asistentky

4. 10. 2021 | Adéla Sojková a tým Akademia CZ

Vzdělávání zubních asistentek aneb proč se nebát chytré asistentky

V ordinaci se pohybují asistentky s různým druhem vzdělání. Jsou to vystudované zdravotní sestry a akreditované zubní instrumentářky. Všechny ale spojuje jediné: udělat z návštěvy ordinace pro pacienta ráj na zemi, a společně s lékaři a kolegy na pracovišti vytvořit profesionální silný tým, pro který je práce radostí.


Při povolání zubní asistentky musíme občas počítat s řešením stresových situací. Jednak z důvodu medicínského, protože nikdy nelze 100% říci jaký bude průběh ošetření, tak i z důvodu práce a komunikace s velkým množstvím charakterově různých lidí. Aby těchto situací vznikalo co nejméněm je zapotřebí znát lékařské postupy vyšetření a ošetření, používané materiály a zdravotnické prostředky, hygienicko-epidemiologický režim, musíme umět ovládat přístrojové vybavení ordinací, počítačové programy ve stomatologii, znát anatomii dutiny ústní, souvislosti mezi onemocněním dutiny ústní a celkovým zdravím jedince a mnoho dalšího.

Musíme umět najít společnou řeč s lékařem, se kterým trávíme čas v ordinaci, s kolegy na pracovišti a s pacienty, kteří do ordinace přicházejí na ošetření. Toto vše je nutné se naučit, získávat vědomosti návštěvou seminářů, školení a akreditovaných kurzů pro zubní instrumentářky.

Naštěstí už je mezi lékaři většina těch, kteří podporují rozvíjení vědomostí svých asistentek. Jejich spolupráce se pak stává efektivnější.

Semináře pro zubní asistentky pořádáme už od roku 2017 (A Z seminárium). Těch byl původně nedostatek, ale postupem času se tento nový fenomén vzdělávání rozšířil mezi dalšími firmami a nyní si asistentky mohou vybírat, jaký seminář navštíví, ať již z pohledu profesních vědomostí nebo ceny.

Letos ve spolupráci s Akademia CZ (akreditovaný kurz pro zubní instrumentářky) se podařilo zajistit program a Kongres stomatologických asistentek v rámci mezinárodního stomatologického veletrhu PRAGODENT. Stačí se pouze registrovat jako odborník na veletrh, na jednotlivé přednášky není nutná další rezervace.

Co vás konkrétně během PRAGODENTu čeká?

MDDr. Jan Petřík vystoupí se svou přednáškou Edodontické OŠETŘENÍ – ASISTENCE z pohledu lékaře. V programu je také přednáška na téma legislativy SÚJB pro práci s RTG ve stomatologii. Renata Nehézová se bude věnovat Hygienickému režimu v ordinaci z pohledu SÚKL. Ing. Bc. Jana Krajčíková (Smažíková) vás zase seznámí s nástrahami komunikace s pacientem s postižením sluchu. Svůj příběh Jak jsem se dostala k práci asistentky na Novém Zélandu, cestou z Čech přes Kanadu vám poví Bc. Olga Kadlecová.

Tento kongres je zároveň také možnost prakticky prvního většího setkání zubních asistentek, kde se můžete potkat s kolegyněmi a předat si své zkušenosti, probrat problémy a společně si užít čas na veletrhu.

Těšíme se na vás.

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Aplikace IvoSmile pomáhá zubním lékařům a technikům ve společném plánování nového úsměvu pacienta Články
Aplikace IvoSmile pomáhá zubním lékařům a technikům ve společném plánování nového úsměvu pacienta

1. 4. 2021 | Novinky

Aplikace IvoSmile od společnosti Ivoclar Vivadent, prostřednictvím rozšířené...

Detail příspěvku

All-in-two: rekonstrukce dentálními implantáty v pouhých 2 návštěvách Články
All-in-two: rekonstrukce dentálními implantáty v pouhých 2 návštěvách

2. 8. 2021 | Novinky

Technologický pokrok vytvořil podmínky, díky kterým mohou být implantáty...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.