StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Mosaic zvedá laťku kompozitům

Mosaic zvedá laťku kompozitům

31. 8. 2017 | Dr. Dan Fischer | PR, Ultradent

Představení univerzálního kompozitního materiálu Mosaic™

Mosaic
Pohodlné sklopné víčko vždy zůstane připevněné ke stříkačce
Unikátní 4g stříkačka se snadno čistí, ergonomická rukojeť kryje závity stříkačky
0,2g balení pro jedno použití

Hned při prvním použití kompozitního materiálu zaznamená zubní lékař souhru jeho vlastností, tedy jak se s ním manipuluje, zda se nedeformuje, jak jej lze tvarovat, zda je krémovitý nebo má lepivou strukturu, nebo zda se táhne. Tento týden jsme představili náš univerzální kompozit Mosaic™ a jsem neuvěřitelně nadšený, protože jsem opravdu přesvědčen, že jej zubní lékaři přijmou a okamžitě si jej zamilují.

Univerzální kompozit Mosaic™
Snadná manipulace s kompozitem Mosaic – tedy skutečnost, že jej lékaři mohou tvarovat, aniž by se trhal a mohou v něm vytvářet dodatečně rýhy a modelovat anatomické obrysy, aniž by došlo k deformacím nebo změně tvaru, který již vytvořili – je aspekt, který na lékaře zaručeně udělá dojem. Kromě toho budou lékaři nadšeni z toho, že ačkoliv je Mosaic tixotropní (díky jeho nanohybridní technologii), nesesouvá se a umožní lékaři vytvářet jemné hrbolky a prohlubně i u frontálních výplní.

Vzorník odstínů Mosaic
Co se týče možností výběru a práce s barevnými odstíny je kompozit Mosaic velice intuitivní – přechod jednotlivých odstínů je velmi lineární. V odstínech dochází k postupnému ztmavování a zesvětlování. Vzorník barev Mosaic, jako první svého druhu, poskytuje vodítko pro výsledné barevné kombinace podkladových dentinových a sklovinných odstínů. Díky tomuto variabilnímu vzorníku mohou tedy lékaři okamžitě získat představu o výsledné barvě základních dentinových odstínů po jejich překrytí odstíny sklovinnými. Pokud se výsledek ukáže být o něco tmavší i přes správný barevný tón a sytost, lze jej jednoduše upravit nanesením světlejšího sklovinného odstínu a tmavšího odstínu v případě, je-li potřeba přidat na sytosti. Fluorescence je stejná jako u přirozeného zubu, takže kompozit v každém parametru naprosto splyne s přirozeným dentinem a sklovinou.

Kromě jedinečné možnosti manipulace je tedy Mosaic nepřekonatelný také v dosažených odstínech a technologii barev. Výplň z kompozitu Mosaic umožňuje, díky vlastnostem tohoto materiálu, její naprosté splynutí s tenkým okrajem kavity bez drolení se nebo roztržení. To je velmi cenná vlastnost při adaptaci kompozitu k okrajům kavity a modelaci okrajových hřebenů.

Manipulace s Mosaic versus konkurenční produkt

Díky konzistenci kompozitu Mosaic je zajištěna fantastická kontrola tvarovatelnosti. Ta usnadňuje modelaci přirozené anatomie bez obav ze sesouvání materiálu a deformace jemných detailů, jakmile se dotknete a manipulujete s jinými oblastmi výplně.

Tvarování: Mosaic / Konkurence A / Konkurence B

Pokud lékaři použijí univerzální kompozit Mosaic pod světlem operační lampy, zjistí, že mají na zpracování delší dobu, a že není tak citlivý na světlo jako jiné prodávané kompozity. Je neuvěřitelně uživatelsky přívětivý a pomáhá lékařům dosahovat pěkného výsledku rychleji a snáze.

Vlevo: Kompozit Mosaic: před simulací opotřebení | po simulaci opotřebení
Vpravo: Konkurenční kompozit: před simulací opotřebení | po simulaci opotřebení

Další předností univerzálního kompozitu Mosaic, kterou zubní lékaři po jeho polymeraci a vyleštění uvidí, je, na rozdíl od jiných kompozitů, které používali, neuvěřitelný lesk, a to díky jeho nanohybridní technologii. Ve skutečnosti nejde jen o jeho počáteční nádherný lesk, ale o to, že univerzální kompozit Mosaic si svůj lesk udrží po velmi dlouhou dobu. U kompozitů až příliš často dochází k rychlému otěru v důsledku čištění zubním kartáčkem a obroušení stravou. Ne však u kompozitu Mosaic.

Situace před a po ošetření pomocí kompozitu Mosaic.

Vzhledem k vlastnostem kompozitního materiálu Mosaic neexistuje žádný kompozit, který by jej překonal, pokud jde o opotřebení. Disponuje pozoruhodnou tvrdostí, pevností v ohybu a odolností. Je to zkrátka celkově pevný, odolný, spolehlivý a krásný kompozit. Jsem z něho nadšený a doufám, že budete i vy!

Publikováno: StomaTeam 4/2017

  • Mosaic zvedá laťku kompozitům
  • Mosaic zvedá laťku kompozitům
  • Mosaic zvedá laťku kompozitům
Přečtěte si také:
Lékaři pomáhají Česku

29. 10. 2020 | MUDr. Daniel Černý, Ph.D.

Lékaři pomáhají Česku Číst více >
Články na podobné téma:
S námi vyhrává každý Články
S námi vyhrává každý

27. 9. 2019 | Novinky

Na veletrhu PRAGODENT v Praze-Letňanech ve dnech 3.–5. 10. 2019 bude tradičně vystavovat také leasingová společnost EkoRent. Kromě akčních...

Detail příspěvku

3Shape uvádí na trh novou značku skenerů pro zubní laboratoře: Generation Red E Články
3Shape uvádí na trh novou značku skenerů pro zubní laboratoře: Generation Red E

21. 10. 2020 | Novinky

3Shape, kvalifikovaný poskytovatel digitálních řešení, uvádí na trh novou značku skenerů pro zubní laboratoře...

Detail příspěvku

Otevřený dopis prezidia ADH ČR představenstvu ČSK ze dne 25.11. 2019 Články
nepřehlédněte
Otevřený dopis prezidia ADH ČR představenstvu ČSK ze dne 25.11. 2019

26. 11. 2019 | Novinky

Prezidium Asociace dentálních hygienistek ČR (ADH ČR) se dne 25. 11. 2019 obrátilo otevřeným dopisem...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.