StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Moje cesta ke Guided Biofilm Therapy

Moje cesta ke Guided Biofilm Therapy

Faye Donald, Velká Británie

V tuto chvíli sedím v malé kavárně s výhledem na rozlehlé a překrásné Ženevské jezero. Je mrazivé únorové odpoledne, přesto jsem si vybrala stůl venku. Usrkávám červené víno a na levé straně teplého zimního kabátu mám odznak, který jsem dostala při nedávné návštěvě centrály EMS. Je na něm: „I Feel Good“.


Usmívám se pro sebe, když si vzpomenu na svoji dosavadní cestu, o které jsem si myslela, že je téměř u konce, než mě nečekaně dovedla na další. Představte si to: Zhruba před 14 lety jsem dostudovala dentální hygienu a myslela jsem si, že jsem se profesně dostala nejdál, kam jsem mohla, byla jsem poctivá, pracovitá, laskavá a dobrá ve své práci. Byla jsem díky tomu úspěšná? Nebo byla jsem díky tomu skutečně dobrá?

Bylo to těžké. Praxe byla dřina, bitva. Směrnice se zpřísňovaly, na vše bylo stále méně času a snižoval se rozpočet. Snažila jsem se zůstat motivovaná a obávám se, že stejně to pociťovali i pacienti. Připadalo mi, že nástrojů k ošetření aktivních parodontálních onemocnění mám dostatek, stejně jako rad ze všech koutů, ale jak si udržet pacienty bylo něco, na co se nikdo nezaměřoval. Potřebovala jsem podpořit, v případě potřeby ustoupit a doufat v to nejlepší.

Ve světě stomatologie se ale něco přihodilo – něco, co bylo dlouho odkládáno, a to změna v metodách našich ošetření. Sledovali jsme bolestně pomalý pokles frekvence používání ručních nástrojů, nahrazovaného minimálně invazivními způsoby léčby. Po změně myšlení ohledně toho, co nás učili, jsme opatrně vystoupili ze stínů staromódních metod ošetření a přijali moderní, předem promyšlený přístup zakládající se na výsledcích, zaměřený na pacienta. A najednou jsme diskutovali o biofilmu místo o zubním kameni. Před odstraňováním zubního kamene jsme začali poskytovat pokyny k orální hygieně. Před našima očima došlo k revoluci.

AIRFLOW jsem začala používat, když jsem změnila své pracovní postupy a rychle jsem ho ocenila. Brzy jsem používala AIRFLOW u každého pacienta a viděla jsem čistější ústa a šťastnější pacienty. I když jsem jej zpočátku používala kvůli výhodám při odstraňování skvrn, nastudovala jsem si jeho další přednosti a hlavně jsem se zaměřila na studie věnované použití subgingiválních prášků. Stále více jsem s ním experimentovala a zdálo se, že nedělá nic špatného. Pacienti toho využili a začali jeho použití vyžadovat, protože viděli a pociťovali rozdíl z první ruky.

Přečtěte si také:
Dárek pro naše předplatitele

19. 11. 2019 | Redakce StomaTeam

Dárek pro naše předplatitele Číst více >

Pacienti se začali objednávat konkrétně ke mně, protože po šetrném ošetření pomocí AIRFLOW měli ve svých ústech lepší pocit než kdykoli předtím. Po mém ošetření měli nižší skóre krvácivosti a čistější ústa. Mně se zvýšilo sebevědomí v souvislosti s tím, jak jsem stále lépe poznávala rozsah klinického použití, které může mé AIRFLOW nabídnout, začala jsem jej používat v obtížně přístupných oblastech, dříve prakticky nedostupných, v oblastech periimplantitidy, s nimiž jsem si dříve nevěděla rady. Zjistila jsem, že se na ně již nedívám jako na problém, protože jsem znala řešení. Najednou jsem pociťovala uspokojení, dychtivost a nadšení ze své práce.

Zaujala vás ukázka článku?

Staňte se členem klubu StomaTeam a získejte neomezený přístup ke kompletnímu odbornému obsahu...

chci se stát členem klubu stomateam
Články na podobné téma:
Využití CBCT ve stomatologii i mimo ni Články
Využití CBCT ve stomatologii i mimo ni

7. 3. 2019 | Novinky

Perio/Endo, Implantologie, Ortodoncie, ORL, TMK.....

Detail příspěvku

Úvěr na zuby Články
Úvěr na zuby

2. 5. 2018 | Novinky

Nové možnosti pro vás a vaše pacienty Jsem rád, když můžeme udělat někoho šťastným ...

Detail příspěvku

OPG a CBCT Články
OPG a CBCT

8. 7. 2019 | Novinky

Ve 21. století nastal překotný rozvoj technologií. Protože je stomatologie technický obor, nevyhnul se rozvoj ani jí...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.