StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > Jsou „lidské faktory“ ve stomatologii hlavní příčinou komplikací?

Jsou „lidské faktory“ ve stomatologii hlavní příčinou komplikací?

19. 10. 2021 | Mauro Labanca

Prof. Mauro Labanca bude jedním z přednášejících na mezinárodním sympoziu Stabilita implantátů, které se bude konat 5. listopadu 2021 v Praze. Co se dozvíte na jeho přednášce?


Komplikace se v medicíně a ve stomatologii obvykle analyzují z čistě technického hlediska. Úloha lidského chování nebo úsudku je jen zřídkakdy brána v potaz jako příčina nežádoucích výsledků. Za účelem snížení míry výskytu lidských chyb byly vyvinuty speciální protokoly a tam, kde se lidským chybám nelze vyhnout, mají tyto protokoly zmírnit jejich dopad.

Pacienti, média, odborné časopisy a kongresy se stále častěji zaměřují na agresivní implantologická ošetření se stále kratšími dobami rekonvalescence a rozestupů dalších zákroků. Odborné a ekonomické pozadí nutí i nejmladší kolegy provádět implantologická ošetření, přestože v minulosti byla svěřována hlavně specialistům v oboru. V této souvislosti stále více nabývá na významu potřeba mít k dispozici objektivní důkazy a záznamy o použitých protokolech, které by byly snáze ověřitelné a porovnatelné, a nebyly jen pouhým subjektivním názorem, ale klinickým vyhodnocením několika hlavních parametrů, mezi něž patří stabilita a primární retence.

Chybí-li řádné posouzení těchto aspektů, závisí rozhodování o spolehlivosti zavedeného implantátu, mj. zda jej lze využít pro okamžité zatížení, výhradně na zkušenostech a praktických schopnostech chirurga. Kombinace použití konkrétního točivého momentu, a zvláště pak měření ISQ, nám dnes umožňuje údaje o stabilitě implantátu objektivizovat a co je důležitější, porovnávat je v průběhu času.

V této prezentaci vyhodnotíme správné použití rezonanční frekvence (RF) a její význam v každodenní klinické praxi a taktéž její přínos nejen z klinického hlediska, ale také v rámci komunikace s pacienty a mezi kolegy.

Více informací a přihlášku k účasti na kongresu naleznete na osstellprague.cz.

Reklama
Přečtěte si také:
Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám?

28. 6. 2021 | Ing. Tomáš Truneček, Ph.D. – komoditní specialista

Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám? Číst více >
Články na podobné téma:
Bioaktivní materiály při biologickém ošetření hlubokého kazu a pulpitidy Články
Bioaktivní materiály při biologickém ošetření hlubokého kazu a pulpitidy

26. 1. 2021 | Novinky

Neznámějším zástupcem moderních bioaktivních materiálů je MTA (mineral trioxide aggregate). Jedná se...

Detail příspěvku

2 tipy, jak úspěšně zvládnout koronavirovou krizi Články
2 tipy, jak úspěšně zvládnout koronavirovou krizi

23. 4. 2020 | Novinky

S příchodem koronaviru skončilo nejlepší ekonomické období v historii. Lidé nyní šetří na všem, zuby nevyjímaje. Zubní laboratoře, které hospodařily bez...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.