StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Novinky > GC GRADIA PLUS – uživatelsky přívětivý kompozitní systém pro nepřímé dostavby

GC GRADIA PLUS – uživatelsky přívětivý kompozitní systém pro nepřímé dostavby

28. 4. 2017 | PR, GC

Kde se inovace setkává s indikací.
Při vývoji nového laboratorního kompozitu myslela společnost GC především na potřeby zubních techniků. S hrdostí vám představujeme výsledek: kompozitní systém GRADIA PLUS pro nepřímé dostavby. Výrobek je výsledkem úzké spolupráce mezi GC a skupinou předních zubních techniků z celé Evropy, kteří se do jeho vývoje zapojili od samého počátku.

GRADIA PLUS je vysoce pevný nanohybridní světlem tuhnoucí kompozit, který nepochybně předčí veškerá očekávání, pokud jde o estetiku i funkčnost, a to u širokého spektra indikací a technik od klasického nebo multichromatického vrstvení k monolitickým přístupům. Jeho jas, translucence, sytost barvy a přirozená opalescence úspěšně konkurují keramice. Má také méně standardních odstínů (stříkaček je oproti minulosti poloviční množství), tato změna však nemá žádný nepříznivý vliv na konečný výsledek. Kompozit je dodáván v modulárním formátu, který přináší produktivitu, flexibilitu a individualitu.
 
Díky modulárnímu systému má technik vše pod kontrolou
Klíčové slovo je „modulární". Místo abychom diktovali zubním technikům, jak mají dělat svou práci, vyvinuli jsme kompaktní modulární kompozitní systém s mnoha samostatnými sadami, z nichž každá umožňuje optimální výkon: sady pro vrstvení, sady pro barvení, příslušenství a nejmodernější polymerační přístroj All-in-one. GRADIA PLUS je integrovaný systém, který při použití všech svých funkcí umožní dosáhnout výjimečných výsledků. Technik si však může zvolit kterýkoli z modulů, který bude vyhovovat jeho způsobu práce a indikaci u konkrétního případu. Díky menšímu množství standardních odstínů je každé míchání a vrstvení podobné keramickému fazetování, snadné a ekonomický výhodné, aniž by tím utrpěla pevnost.

Samotná paleta odstínů byla pečlivě vybrána, doladěna a uzpůsobena potřebám současné stomatologie. Jedinečný modulární koncept umožňuje technikům přístup k systému, kdykoli je to potřeba. Vždy naleznou sadu nebo kombinaci, která bude splňovat jejich požadavky s ohledem na indikaci nebo techniku vrstvení.
 
Růžová a bílá v dokonalé harmonii
Cílem vývoje GRADIA PLUS byla schopnost dosáhnout nejlepších možných estetických výsledků bez kompromisů, proto s radostí konstatujeme, že s pomocí GRADIA PLUS lze nejenom jednoduše zhotovit přirozené odstíny zubů a dásní, ale technici také budou schopni dobře se přizpůsobit jakékoliv situaci v ústní dutině (bílé nebo růžové estetice), a to jak ve frontálním, tak v distálním úseku od jednoduchých korunek k celkovým rehabilitacím, od nekovových inlejí, fazet a plášťových korunek, včetně použití kovové konstrukce pro korunky a můstky, po suprastruktury.
 
Dlouhodobé trvalé řešení
Krásný úsměv je jen tak trvalý, jak dobrá je jeho životnost, proto si dala společnost GC záležet, aby GRADIA PLUS vynikal svojí odolností vůči opotřebení. Jeho kompaktní, hladký povrch zajišťuje trvanlivost a dlouhotrvající vysoký lesk. Přestože je GRADIA PLUS pozoruhodně pevný, je současně šetrný k protilehlým zubům, díky čemuž je zvlášť vhodný pro výplně v distálním úseku vystavené vysokému opotřebení a zátěži, které mohou být náchylné k odštípnutí nebo prasknutí, pokud jsou vyrobené z keramiky. Všechny tyto vlastnosti má díky nejmodernější technologii polymerace za pomoci nanoplniv od GC, která využívá rozptýlených ultrajemných částic vysoce naplněných a homogenně vmísených do pryskyřičné matrice. Všech výše uvedených vlastností lze dosáhnout pouhou světelnou polymerací.
 
Zahrnuje všechny konzistence a všechny barvy
Společnost GC si je vědoma toho, jak zásadní je pro technika při výběru dostavbového materiálu možnost snadné manipulace, proto je GRADIA PLUS k dispozici ve formě různých typů past, z nichž každá je uzpůsobena své typické indikaci v místě aplikace. Heavy Body, která se používá ke zhotovení vnitřních dentinových struktur, nelepí a trvale si udržuje tvar. Odstíny Light Body může technik použít samostatně, případně je smíchat dohromady, a vytvořit si tak svůj vlastní barevný tón. U vysoce estetických prací lze technikou vrstvení za použití obou konzistencí u stejné dostavby dosáhnout takřka neomezeného počtu kombinací, pokud jde o barvu a texturu.

Systém GRADIA PLUS obsahuje rovněž Lustre Paint, inovativní a univerzální barvy, které lze snadno smíchat dohromady, a vytvořit tak téměř jakýkoli barevný odstín. Má i vlastní ředicí tekutinu pro případ, že si technik bude přát upravit konzistenci. S barvami Lustre Paint je neuvěřitelně snadné dosáhnout dlouhotrvající barvy a lesku s vysokou odolností vůči opotřebení. Při aplikaci na povrch snižují dobu leštění a tím šetří drahocenný čas. Technika už jen těžko může být jednodušší.

Potřebujete jen jediné světlo
Rodinu GRADIA PLUS doplňuje zbrusu nový GC Labolight Duo, náš multifunkční polymerační přístroj „vše v jednom", který účinně polymeruje veškeré odstíny během krátké doby osvitu za použití nejnovější technologie LED s dvojitou vlnovou délkou. Labolight Duo kombinuje dva polymerační režimy: předpolymeraci (step mode) a finální polymeraci (full mode). Díky automatizovanému rotačnímu systému a reflexnímu talíři je světlo distribuováno s optimální účinností a práce je vystavena osvitu ze všech stran.

Společnost GC věří, že GRADIA PLUS zavádí nový standard v míchání a vrstvení odstínů pro vynikající estetické výsledky. Jsme přesvědčeni, že technici, stomatologové i jejich pacienti si tento systém zamilují.

Reklama
Přečtěte si také:
Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám?

28. 6. 2021 | Ing. Tomáš Truneček, Ph.D. – komoditní specialista

Proč doufám, že na investici do zlata příliš nevydělám? Číst více >
Informace o autorech: zobrazit skrýt
PR, GC

GC EUROPE N.V., GCEEO Czech Republic
V Olšinách 82, CZ – 100 00 Prague 10
Tel.: +420 274 771 965
czech@eeo.gceurope.com, www.eeo.gceurope.com

Články na podobné téma:
Moderní postupy, atraumatické extrakce Články
Moderní postupy, atraumatické extrakce

3. 1. 2021 | Novinky

Pacienti a ostatní kolegové se mě často ptají: „Jak jste to dokázal tak bezbolestně?“ a mojí typickou odpovědí je, že to bylo kouzlo velkého Houdiniho...

Detail příspěvku

Přípravy na PRAGODENT jsou v plném proudu Články
Přípravy na PRAGODENT jsou v plném proudu

13. 5. 2021 | Novinky

DNY ČESKÉ STOMATOLOGIE se uskuteční 14.–16. října 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech. Kromě dentálního...

Detail příspěvku

CURASEPT s ADS® Články
CURASEPT s ADS®

3. 6. 2021 | Novinky

Chlorhexidin je již více než 30 let považován za „zlatý standard“ mezi antiseptiky pro dutinu ústní. Jeho molekula v roztoku má dva kladné...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.