StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / reportáž > StomaTeam a Dent21 nyní táhnou za jeden provaz

StomaTeam a Dent21 nyní táhnou za jeden provaz

18. 11. 2021 | redakce časopisu StomaTeam

Společnosti StomaTeam a Software21 (tvůrce stomatologického softwaru Dent21) uzavřeli dohodu o strategickém partnerství. Společnost StomaTeam zároveň koupila menšinový podíl ve společnosti Software21.


StomaTeam s.r.o.

Vydavatel odborných stomatologických médií, provozovatel řady webových portálů určených pro odbornou dentální veřejnost, organizátor dentálních vzdělávacích akcí, marketingová a PR agentura.

Software21 s.r.o.
Již 17 let působí na trhu vývoje softwarů. Dodává software na zakázku, online webové a mobilní aplikace a informační systémy na klíč. Moderní a komplexní software pro stomatologické ordinace a dentální kliniky Dent21 vyvíjí více než 10 let ve spolupráci se špičkovými lékaři, managery a personálem klinik. Software21 rozumí klientům a jejich potřebám, proto přichází s řešeními, která nejen plní svou funkci, ale klienty i baví.

Někteří z vás možná zaznamenali, že na výstavě PRAGODENT měli společnosti StomaTeam a Software21 (sw Dent21) své stánky v těsné blízkosti. Nebyla to náhoda. Krátce před výstavou PRAGODENT byla totiž podepsána výše avizovaná dohoda o strategickém partnerství. Při této příležitosti jsme tedy krátce vyzpovídali jednatele obou společností, Ing. Dušana Vrážela, MBA a Ing. Tomáše Trunečka, Ph.D.

Rozhovor s Dušanem Vráželem – Software21

Vím, že jako softwarová firma se nevěnujete jen oboru stomatologie. Pro jaké společnosti a ze kterých oborů dnes software vyvíjíte?
Našimi klienty jsou vesměs firmy, které nejsou spokojené s krabicovým řešením a požadují software přesně dle jejich představ. Jsou to například cestovní kanceláře a poskytovatelé ubytování, logistické a dopravní společnosti, velké obchodní společnosti nebo finanční instituce, výzkumné agentury či státní správa. Vyvíjíme i e-shopy a e-komerce řešení. Mimochodem ono „21“ v našich názvech znamená „pro 21. století“.

Jak dlouho jste software Dent21 vyvíjeli a jak dlouho je vlastně na světě?
Zhruba před 10 lety nás oslovil MUDr. Vladimír Filipi, Ph.D. z Dentální kliniky Sorriso, abychom mu vyvinuli systém na míru, protože nebyl spokojen s existujícími softwary. Během několika následujících měsíců nás oslovilo ještě několik ordinací a klinik a my jsme se rozhodli se na tento segment zaměřit více. První roky jsme tyto systémy vyvíjeli samostatně a na míru jednotlivým klinikám. Mezi naše klienty patří například zubní klinika STOMMA s pobočkami v Břeclavi, Hodoníně, Mikulově a Praze. Postupem času a se stoupajícím zájmem o naše řešení jsme se rozhodli vytvořit samostatnou verzi a nabízet ji jako ucelený produkt. A tak asi před 2 lety vznikl Dent21, který jsme začali nabízet celé stomatologické komunitě.

I v produktové variantě však těžíme z mnoha let zkušeností vývoje softwarů na míru, a kromě velmi rychlé zpětné vazby umožňujeme klientům si nechat systém upravit dle jejich potřeb.

Kolik máte v oboru stomatologie zákazníků, nebo lépe, v kolika ordinacích nyní Dent21 běží?
Celkem náš systém zatím běží v přibližně 100 ordinacích. Každý měsíc ale přibývají noví klienti.

To není úplně mnoho. Některé konkurenční firmy v rámci oboru mají řádově větší tržní podíl.
Dent21 jsme dlouhou dobu nabízeli jen větším klinikám a vlastně tak trochu „tajně“, na doporučení a bez marketingu. Až v posledních dvou letech jsme produkt začali nabízet aktivně a veřejně.

Vzhledem k tomu, že máme zkušenosti z informačních systémů v jiných oborech, víme, kde jsou slabé stránky stávajících softwarových řešení. Klientům v Dent21 chceme nabídnout mnohem víc než jen ordinační software. Chceme, aby v produktu Dent21 jak malá ordinace, tak velká klinika, získaly komplexní nástroj, který zjednoduší jejich každodenní činnosti a práci. Jak u nás říkáme, software by se měl přizpůsobit vám, ne vy jemu.

Zkuste tedy prosím našim čtenářům v krátkosti nastínit, jaké jsou hlavní přednosti produktu Dent21, jaká je filozofie tohoto programu? Případně v čem je Dent21 jiný než ostatní konkurenční programy?
Děkuji za tuto otázku. Popravdě dostávám ji velmi často a zatím jsem neobjevil stručnou odpověď. Ale pokusím se…

Dent21 je prostě jiný než konkurence. Máme samozřejmě kartotéku, zubní kříž, máme kalendáře, SMS s odpověďmi, plánování, možnost posílat e-maily pacientům, tablety a bezpapírovou ordinaci, propojení telefonů v ordinaci s kartotékou, máme chytré vyhledávání volných termínů, objednávání přes internet, účty pacientů, sklady, ortodontickou verzi, mobilní verzi atd. Máme vše, co by měl moderní stomatologický software mít. Jenže my se snažíme jít za rámec běžného a i v základních funkcích nabídnout vždy něco navíc.

Uvedu příklad zubního kříže, který mají i ostatní konkurenční programy. V našem zubním kříži lze například na jedno kliknutí k nálezu rovnou naplánovat kompletní léčbu. Třeba protetického můstku. Zvolíme snadno lokalizaci korunek, můstku, vybereme správnou laboratoř a její protetické výrobky a rovnou naplánujeme třeba tři návštěvy dané léčby najednou. To vše na pár rychlých kliknutí. Pomocí umělé inteligence pak jednoduše recepce naplánuje termíny návštěv a vzniklý terapeutický a finanční plán může předat k podpisu pacientovi do tabletu či mu ho poslat e-mailem i s instrukcemi, jak bude léčba probíhat. Po návštěvě se automaticky plán v kříži změní na stav a bývalý stav jako historický nález. To vše už automaticky bez nutnosti klikání a vyplňování.

Obdobných „vychytávek“ má Dent21 celou řadu.

Další výhodou pro ty, kteří chtějí mít kontrolu nad svými daty, je volitelná možnost mít Dent21 systém sice stále dostupný přes internetový prohlížeč, ale data a software mít bezpečně u sebe v ordinaci. Alternativou umístění dat jsou naše bezpečné servery v cloudu v Praze.

Těch výhod je však mnohem více. Zmínil bych také v českém prostředí jedinečnou možnost úprav softwaru na míru klientům. Zjednodušeně jsme schopni každému z klientů software doprogramovat a přizpůsobit jeho požadavkům.

V co doufáte, že vám a vašim zákazníkům čerstvě podepsaná strategická dohoda se StomaTeamem přinese?
Software pro stomatology jsme dlouhou dobu vyvíjeli v režimu „software na klíč“ pro velké kliniky a na doporučení. S rozhodnutím více se zaměřit na oblast stomatologie a lékařství obecně a systém nabízet jako ucelený produkt Dent21, stála před námi velká výzva, jak správně oslovit klienty v rámci takto specifického trhu. Kromě marketingu jsme se chtěli s naším softwarem dostat i blíže k zákazníkům a mít možnost „pochlubit se“, co umíme a v čem jsme dobří.

Vzpomněl jsem si tak na StomaTeam, se kterým jsme v prvních měsících naší stomatologické anabáze jednali. Ukázalo se, že StomaTeam nám dokáže nejen pomoci s oslovením klientů, ale že jsme se i trefili do času, kdy hledali nové příležitosti k rozvoji a rozšíření svých aktivit. StomaTeamu se náš software nejen líbil, ale zjistili jsme, že máme i podobné vize, jak by mohl moderní software pro 21. století vypadat. Netrvalo dlouho a dohoda byla na světě. My umíme kvalitní software, StomaTeam ho umí dostat do povědomí zubařské komunity. Za mě ideální volba pro obchodní partnerství.

Připravujete v blízké či střednědobé budoucnosti nějaké novinky, které by mohly naše čtenáře zajímat?
Ano. V podstatě neustále pracujeme na zlepšení a rozšíření softwaru. Naši klienti vám potvrdí, že Dent21 je pravidelně a často automaticky aktualizován o nové drobné či rozsáhlejší funkce.

V nejbližší době se soustředíme na několik oblastí. První je laboratorní modul. Možnost řešit přes Dent21 kompletní workflow laboratorních výrobků, a to jak na úrovni lékaře, tak zubních techniků či recepce. Vše, jak je u nás už standardem, provázané a jednoduché pro uživatele.

Dalším velkým tématem je verze pro dentální hygienu. Dokončujeme verzi, která bude jedním slovem „přívětivá“ pro dentální hygienistky a hygienisty. Funkce, které nevyužijí, budou skryty, a naopak do popředí budou dány vlastnosti a funkce, které používají denně.

Další velký balík změn nás čeká v oblastí skladů. Máme velké zkušenosti z oblasti logistických firem, skladového hospodářství i konsignačních skladů. Víme, jak by mělo moderní řešení skladu vypadat a na tom, aby bylo řešení dokonalé, pracujeme společně s našimi klienty – zubaři a majiteli klinik.

Děkujeme za zajímavé informace.

  • Tomáš Truneček a Dušan Vrážel při podpisu smlouvy.

    Tomáš Truneček a Dušan Vrážel při podpisu smlouvy.

Rozhovor s Tomášem Trunečkem – StomaTeam

Je spolupráce se společností Software21 spíše náhodou nebo cíleným počinem?
S Dušanem Vráželem jsme se poprvé setkali zhruba před 8 lety a již tehdy byla myšlenka bližší spolupráce na stole. Tehdy spíše jen v podobě provizního prodeje produktu Dent21. Na spolupráci jsme v té době ještě zjevně nebyli připraveni, a tak jsme se nedohodli. Mezitím jsme od zubních lékařů a techniků často slýchávali jejich stesky nad tím, jaký propastný rozdíl je mezi stomatologickými softwary, které vídají v zahraničí a tím, co se nabízí u nás. Takže jsme svého času dokonce vážně uvažovali o počeštění jednoho konkrétního zahraničního softwaru.

Nakonec jsme si ale udělali průzkum trhu a zjistili jsme, že Dent21 za posledních pár let udělal ohromný krok kupředu a co do funkčnosti a komplexnosti může zahraničním programům směle konkurovat. Z našeho interního srovnání prostě Dent21 vyšel jako nejlepší varianta a Dušan byl jednání přístupný. Navíc jsme se „potkali“ jak lidsky, tak sdílíme podobné podnikatelské vize. Proto věřím, že nám „koaliční“ spolupráce bude fungovat a že z naší spolupráce vzejde řada zajímavých počinů.

Nemáte pocit, že Dent21 je v pozici Popelky? Některé konkurenční produkty mají mnohem více instalací a mají značný náskok.
Ano, to jste trefila přesně. Dent21 je zatím taková Popelka. Tento software vyrostl trochu v „ústraní“. Nechávali si jej programovat větší špičkové kliniky, které měly mnohem větší nároky na komplexnost a užitnost softwarového vybavení. A kolegové ze Software21 jim jejich přání postupně plnili. Takže sám jsem byl překvapen, co všechno Dent21 umí. Někdy je to až na škodu, jelikož řadu funkcí prostě některé především menší ordinace nevyužijí. Ale i pro takové ordinace připravujeme řešení…

Pokud bych se tedy vrátil k vaší pohádkové paralele s Popelkou, tak Dent21 vyrostl do krásy a je velmi šikovný. A těšíme se až s ním vyrazíme na královský ples…

V co doufáte, že vám a vašim zákazníkům čerstvě podepsaná strategická dohoda se Software21 přinese?
Firmy StomaTeam a Software21 se mohou vzájemně velmi dobře doplňovat. StomaTeam dost často potřebuje nějakého šikovného partnera, který umí vytvářet aplikace a různá webová řešení. Software21 na druhou stranu potřebuje partnera, který mu pomůže s edukací potenciálních zákazníků, s marketingem a prodejem programu Dent21. Zde naše spolupráce dává jednoznačný význam. Společnými silami se také budeme snažit software Dent21 dále vylepšovat. A těšíme se na to.

Do budoucna věřím, že tato spolupráce přinese našim zákazníkům i další plody. V obou našich firmách jsou šikovní a kreativní lidé, tak předpokládám přijdeme i s dalšími zajímavými aplikacemi a službami. A snad neprozradím nic tajného, když řeknu, že máme namířeno i do dalších zemí a do dalších lékařských oborů. Zde všude spatřujeme velký potenciál.

Buďte v obraze

Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Další články z rubriky:
Stomatologický běh v květnu 2024 Články
Stomatologický běh v květnu 2024

16. 4. 2024 | Interview / reportáž

Pojďte si s námi zaběhat. Tak zní hlavní heslo netradiční akce na webu stomasport.cz. Pojďte se dozvědět více informaci.

Detail příspěvku

Soutěž pro studenty o účast na kurzu Týden čistých zubů 2024 Články
Soutěž pro studenty o účast na kurzu Týden čistých zubů 2024

5. 2. 2024 | Interview / reportáž

Víte, co je Týden čistých zubů? A chcete na něj jet zdarma?

Detail příspěvku

Ústecký denT – 7. ročník Články
Ústecký denT – 7. ročník

25. 1. 2024 | Interview / reportáž

Soutěž Ústecký denT, na které se prezentují nejlepší studenti oboru zubní technik, se 16. a 17. ledna 2024 konala již 7. rokem. Letošního 7. ročníku se zúčastnilo celkem 27 studentů...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Artikulátor Vaše inzerce

Prodám/Koupím - laboratoř

Artikulátor

další inzeráty

Buďte v obraze

Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Ano, i my od vás potřebujeme souhlas s používáním cookies.
A to ještě není všechno. Protože je stomateam.cz web pro odbornou zdravotnickou veřejnost, je nutné potvrdit i vaši odbornost.

Abychom vám ušetřili čas, můžete vše vyřešit jedním kliknutím. Samozřejmě si vše můžete libovolně nastavit.

Kliknutím na níže uvedené tlačítko Potvrzuji a přijímám vše vyjádříte současně souhlas s použitím všech cookies a také to, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb. a současně jste si vědom(a) rizik spojených se seznámením se s informacemi určenými pro odborníky ve zdravotnictví pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste. Chcete-li pokračovat k individuálnímu nastavení cookies, klikněte na tlačítko Podrobné nastavení a pokračujte dále.

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.

×
Podrobné nastavení
V tomto nastavení můžete přizpůsobit využití souborů cookies dle kategorií a dle vašich preferencí.
Nezbytná technická cookies

Soubory nezbytné pro správné fungování webu, uchování produktu v nákupním košíku, filtrování a další základní funkce. Využití technických cookies nelze deaktivovat, využíváme je na základě oprávněného zájmu.

Analytické cookies

Soubory, které nám umožňují měřit výkon našeho webu a našich reklamních kampaní, určit počet a zdroje návštěv našeho webu apod. ...ukázat více Analytická data zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které by ukázaly na konkrétního uživatele našeho webu. Nesouhlasem s využitím analytických cookies ztrácíme zčásti možnost analýzy výkonu webu, ale také možnosti optimalizace našich opatření a nastavení systému webu ...ukázat méně

Personalizované soubory cookies

Používáme také cookies a technologie, které pomáhají přizpůsobit obsah a nabídku našeho webu vašim zájmům tak, abychom mohli připravit nejlepší možnou nabídku právě pro vás. ...ukázat více Souhlas s použitím personalizovaných cookies nám společně pomůže vyvarovat se zobrazení či zasílání neužitečných či nežádoucích informací či nabídek a zobrazení jedinečných funkcí a informací pro vaše zájmy a váš status (např. člena Klubu StomaTeam). ...ukázat méně

Reklamní cookies

Reklamní cookies používáme my nebo naši partneři pro zobrazení pro vás vhodného obsahu nebo reklamy na našem webu nebo na webech třetích stran. ...ukázat více Díky nim můžeme vytvářet profily založené na vašich zájmech. Při využití těchto cookies zpravidla není možná vaše bezprostřední identifikace. Nevyjádříte-li souhlas s použitím reklamních cookies, nebudeme vám zobrazovat obsah či zasílat reklamu přizpůsobené vašim zájmům. ...ukázat méně

Jsem odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb. a jsem si vědom(a) všech rizik spojených se seznámením se s informacemi určenými pro odborníky ve zdravotnictví, pokud odborníkem nejsem.