StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > SpofaDental a.s. – tradiční výrobce nekovových dentálních materiálů

SpofaDental a.s. – tradiční výrobce nekovových dentálních materiálů

26. 3. 2020 | PR, SpofaDental

Rozhovor s ředitelem společnosti Petrem Švecem

SpofaDental a.s. je součástí globální rodiny Envista, která zastřešuje tři společnosti – KavoKerr, Ormco a Nobel Biocare, a více než 30 značek. Výroba české pobočky je soustředěna do závodu v Jičíně a zahrnuje široké portfolio dentálních výrobků pro zubní ordinace a laboratoře. Výrobky prodává prostřednictvím sítě 180 distributorů v 57 zemích světa. Převážná část produkce směřuje do střední a východní Evropy. Výrobní program i plány rozvoje pro nejbližší roky představuje ředitel společnosti Petr Švec.


Můžete stručně představit společnost SpofaDental? Jaké události hrály v její existenci a jejím vývoji důležitou roli?

Historie společnosti SpofaDental a.s. navazuje na tradici české dentální výroby z 30. let. Vlivem postupného vývoje od roku 1945 se firma SPOFA-DENTAL v 70. letech stala nejvýznamnějším výrobcem nekovových dentálních materiálů v tuzemsku. Důležitým mezníkem byl pak rok 1989, kdy vznikl státní podnik SPOFA-DENTAL, který byl v roce 1994 transformován na akciovou společnost SpofaDental a.s. V současné době SpofaDental patří pod americkou firmu Envista a je součástí seskupení několika firem.

Jaké je současné postavení společnosti na trhu a jaké jsou plány do budoucna?
Vzhledem ke skutečnosti, že patříme do korporace, mohl bych říci, že produkty naší celé skupiny globálně používá přibližně 90 procent uživatelů. V současné době probíhá skoro ve všech průmyslových odvětvích optimalizace výroby v podobě „zužování“ výrobkových řad, s cílem zaměřit se na stěžejní výrobky tak, aby konečný příjemce maximálně spokojen a dostal vše včas ve 100% kvalitě – tento trend se týká i naší společnosti. Předpokládáme, že tato transformace nám pomůže udržet naše dobré postavení na trhu i do budoucnosti.

Jaké je současné postavení společnosti v rámci korporace?
Mohu potvrdit, že velmi dobré, jičínský závod se stává klíčovým výrobním závodem v rámci celé korporace Envista. V minulých dvou letech největší změny proběhly v nevýrobních činnostech – máme v Jičíně centrální evropské finanční oddělení a distribuci nejen výrobků námi vyráběných. V současnosti se zaměřujeme nejen na nové portfolio výrobků, ale i na globální trh. Od ledna 2020 jsme začali vyrábět výrobek Image (alginát) a distribuovat jej pro globální trhy. Na dalších výrobních řadách nyní intenzivně pracujeme tak, abychom mohli na konci tohoto roku vyrábět další produkty pod značkou Kerr a Pentron.

Kolik zaměstnanců pracuje v Jičíně?
V současnosti máme 210 zaměstnanců.

Vaše nejvýznamnější výrobky?
Pokud mluvíme pouze o výrobě tady v Jičíně, pak je to:

  • Adhesor – zinkfosfátový cement
  • Spofadent Plus a Mifam – 3vrstvé akrylátové zuby
  • Stomafl ex, Ypeen, Image – otiskovací hmoty
  • Jodisol, Desident Cavicide – dezinfekční prostředky

Do jakých oblastí modernizace a rozšíření podniku směřovaly v posledních letech investice a jaké další jsou v plánu?
Většina investic byla využita především na rozšíření našich skladových ploch a modernizace logistických činností. Postupně modernizujeme všechny výrobní i nevýrobní úseky, dle priorit stanovených vedením společnosti. Během posledních 3–4 let se nám podařilo investovat nemalé prostředky do zařízení a budov. Jsem přesvědčen, že kdo nás nenavštívil během uplynulých 3–4 let, tak naše vnitřní prostory nepozná. Další prostředky směřují do motivace a výběru zaměstnanců, tréninků a školení.

V jakých oblastech spatřujete největší příležitosti pro růst a rozvoj vaší společnosti? Uplatňujete v tomto směru nějakou specifickou strategii řízení? Řídíte se aktuálními trendy v oboru?
Sledujeme aktuální vývojové trendy a směry. Celý obor se velmi dynamicky rozvíjí, požadavky dnešních pacientů jsou diametrálně odlišné v porovnání s nároky na péči před pěti až deseti lety. Nyní je kladen důraz na co nejnižší počet návštěv pacienta v ordinaci, současně rychlost a kvalitu samotného zákroku a v neposlední řadě na jeho bezbolestnost. To jsou důvody, proč naše společnost neustále pracuje na zlepšování stávajících výrobků, ale i na vývoji nových, moderních materiálů, které usnadní práci zubního lékaře a bude efektivním řešením i pro pacienty.

 

Reklama
  • Ředitel společnosti Spofa Dental a.s. Petr Švec

    Ředitel společnosti Spofa Dental a.s. Petr Švec

  • Areál společnosti SpofaDental a.s.

    Areál společnosti SpofaDental a.s.

Přečtěte si také:
Invisalign Scientific Symposium 2021 s 1260 účastníky z 60 zemí

21. 7. 2021 | Věra Tautová, redakce časopisu StomaTeam

Invisalign Scientific Symposium 2021 s 1260 účastníky z 60 zemí Číst více >
Články na podobné téma:
Reportáž: Škachův den 2020 Články
Reportáž: Škachův den 2020

26. 2. 2020 | Interview / Reportáž

Ve středu 12. února 2020 se v Divadle U Hasičů v Praze konal 11. Škachův den. Poprvé jsme měli tu čest být mediálním partnerem této unikátní...

Detail příspěvku

MUDr. Daniel Černý: Chceme podat pomocnou ruku Články
MUDr. Daniel Černý: Chceme podat pomocnou ruku

15. 1. 2021 | Interview / Reportáž

Požádali o rozhovor MUDr. Daniela Černého, zubního lékaře, a člena zakládajícího týmu iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Detail příspěvku

Škachův den Články
nepřehlédněte
Škachův den

18. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Ladislavem Kindlem, jedním ze zakladatelů jedinečné vzdělávací akce s názvem Škachův den. V tomto roce se koná její již jedenáctý ročník.

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.