StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Škachův den

Škachův den

18. 1. 2020 | Redakce StomaTeam

Již jedenáctý ročník odborné vzdělávací akce s názvem Škachův den se bude konat tradičně v Divadle U Hasičů v Praze, a to ve středu 12. února 2020. StomaTeam se pro tento rok stal jedním z mediálních partnerů této akce. Položili jsme pár otázek MUDr. Ladislavu Kindlovi, jednomu z organizátorů a zakladatelů této akce.

Škachův den 2020

V tomto roce se koná již jedenáctý Škachův den. Jaké myšlenky se Vám honí hlavou při pohledu zpět za těmi předešlými deseti ročníky ve vztahu k nepřetržitému trvání této již tradiční akce?
Abych pravdu řekl, tak hlavně, aby všechno klaplo 12. 2. 2020 při 11. Škachově dnu, který právě chystáme. Abychom nezapomněli na nějaký detail, který by mohl průběh zkomplikovat. V těch chvílích se vracím v myšlenkách zpět do okamžiků, které mne jako organizátora a moderátora mohly vykolejit a překvapit. Nebylo jich mnoho, asi i díky tomu, že mám kolem sebe výborný tým, který si umí poradit. Samozřejmě velký dík patří zejména přednášejícím, kteří tvoří nosnou kostru Škachova dne, zajímavě prezentují odborná témata a vytvářejí tak prostředí, které svou úrovní láká každým rokem stále větší počet návštěvníků. Aspektů, na které je potřeba při přípravě vzdělávací akce tohoto typu hledět, je mnoho. 

Pro koho je vlastně Škachův den ideální vzdělávací akcí?
Tematicky jsme si s as. dr. Korábkem, který je spoluautorem a tradičním odborným moderátorem Škachova dne, vytýčili úkol informovat o problematice, která je buď velmi aktuální a je potřeba ji na našem odborném fóru nějak fundovaně komentovat.  A nebo se jedná o dentálně-hygienistický evergreen, kde se nestydíme i opakovat osvědčené a známé pravdy v novém světle. Z toho je vidět, že je program připraven pro široké spektrum návštěvníků – studenty dentální hygieny, dentální hygienistky v praxi, stomatology, sestřičky zubních ordinací. A samozřejmě i pro ty, kteří mají prostě o danou problematiku zájem.

Můžete nám prozradit, na které přednášející a která témata se mohou účastníci letošního Škachova dne těšit?
Oficiální zahájení by mělo být tradiční – Škachův den pravidelně zahajuje prezident ČSK a i letos by tomu nemělo být jinak – doc. Šmucler svou účast přislíbil. Odborná stomatologická témata (namátkou Orální mikrobiom, Alergická reakce v ordinaci DH, Neobvyklé nálezy v dutině ústní a další) budou doplněna Právnickými aspekty v ordinaci DH. Přednášejícími jsou lidé, kteří mají rozsáhlé odborné zkušenosti a je skvělé si je kdykoli vyslechnout. Ať už je to prof. MUDr. Dušková, prof. MUDr. Broukal, doc. MUDr. Dřízhal, MUDr. Koťová, as. MUDr. Korábek, as. MUDr. Králová, MUDr. Král či Mgr. Mudra nebo další. Udělal jsem zkušenost, že v jejich přednáškách vždy lze objevit nějakou skutečnost, fakt či tvrzení, které posune posluchači jeho vlastní odborné zkušenosti a znalosti výš. A to je hlavní cíl Škachova dne.    
 
Bude letošní ročník této akce něčím zvláštní, výjimečný nebo zkrátka jiný, než ty předchozí ročníky?
Já myslím, že každý ročník je originál díky dobré volbě odborných témat a přednášejících. Letos se kromě těch stomatologických těšíme, že bychom se mohli od MUDr. Radkina Honzáka dozvědět, Jak najít pevný bod v tekuté době. To by mohla být, pro nás všechny doslova, lahůdka.

Kde se mohou zájemci o účast na této akci dozvědět více informací a případně se registrovat?
Informace lze najít jednak na www.skachuvden.cz, kde je možno se registrovat, dále na Dentální akademii díky spolupráci se StomaTeamem (www.dentalniakademie.cz), informuje o nás i LKS, kde jsme získali Záštitu prezidenta ČSK doc. MUDr. Šmuclera a akce je zařazena i do akcí ADH ČR (https://www.asociacedh.cz/kalendar-akci/?date=15-2-2020), kde Škachův den dostal Pečeť kvality ADH.  


Přejeme této akci nejen zaplněnou kapacitu sálu, ale také zdárný průběh a hodně úspěchů i do budoucna. Jsme rádi, že jsme se mohli stát mediálním partnerem této, svým konceptem a určením zajímavé akce a podpořit ji.
Jménem organizátorů děkuji za spolupráci StomaTeamu a budu se se všemi těšit na setkání na 11. Škachově dnu. Zájem o odborná témata rok od roku roste a my se v registrovaných pomalu blížíme naplnění kapacity Divadla U Hasičů, které je historicky naším skvělým a trvalým partnerem, který nám vytváří přátelské prostředí pro naši akci. Přijďte, a tu nádhernou atmosféru zažijete s námi.

Autor fotografie použité u tohoto článku: PhDr. Ladislav Šolc

Děkujeme za rozhovor panu MUDr. Ladislavu Kindlovi

redakce StomaTeam
 

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
ČSK a MZ ČR se domluvily na spolupráci při očkování a antigenním testování Články
ČSK a MZ ČR se domluvily na spolupráci při očkování a antigenním testování

6. 1. 2021 | Interview / Reportáž

Zubní lékaři by měli podpořit očkovací centra a zapojit se tak přímo do očkování proti Covid-19.

Detail příspěvku

Pražské dentální dny 2020 Články
Pražské dentální dny 2020

18. 11. 2020 | Interview / Reportáž

Uspořádat v roce 2020, který je celý ve znamení krize kolem COVID-19, jakoukoli vzdělávací akci je spojeno s velkou nejistotou. Jinak tomu nebylo ani v případě největší každoroční...

Detail příspěvku

Škachův den Články
nepřehlédněte
Škachův den

18. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Ladislavem Kindlem, jedním ze zakladatelů jedinečné vzdělávací akce s názvem Škachův den. V tomto roce se koná její již jedenáctý ročník.

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.