StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Rozhovor s MUDr. Radkem Mounajjedem, D.D.S., Ph.D. na téma přípravy 8. ročníku konference Dental Summit

Rozhovor s MUDr. Radkem Mounajjedem, D.D.S., Ph.D. na téma přípravy 8. ročníku konference Dental Summit

8. 8. 2018 | Ing. Tomáš Truneček, Ph.D. – redakce časopisu StomaTeam


Připravujete již 8. ročník konference Dental Summit. Baví Vás to ještě?

Ano a moc! Pro mě je to součástí mého profesního života. Na Dental Summit se těším podobně jako na Štědrý večer.

Dental Summit se v podstatě již od prvního ročníku vyhoupl mezi nejprestižnější dentální akce roku a tuto pozici si drží nadále. Jaký máte recept na úspěšný a hojně navštěvovaný kongres?
Každý úspěšný kongres spočívá především v pečlivé přípravě odborného programu. Každý rok se snažíme o sestavení co nejkvalitnějšího programu, který pokryje celou škálu odborných oblastí stomatologie. Oslovujeme prestižní pracoviště po celém světě. Dále zpestřujeme náš program různými soutěžemi a praktickými ukázkami, se kterými se mohou stomatologové dnes a denně setkávat. Za každým úspěšným kongresem stojí také kvalitní partneři. Velice si vážíme podpory všech sponzorů, především pak podpory generálního partnera, firmy Dentamed (ČR), spol. s r.o. a organizačního partnera INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r. o.

Můžete nám, prosím, nejlépe stručně a spontánně, odpovědět na následující otázky směřující k Dental Summitu? Kdy jste měl největší strach, že se něco nepovede?
Jsem trochu skeptik, a proto mívám strach, že se nepovede úplně všechno. Samozřejmě se ale snažíme a dbáme na to, aby i nejmenší detaily byly perfektně připraveny a dodrženy.

Kdy jste cítil největší hrdost či zadostiučinění, že se něco povedlo?
Na konci každého kongresu máme jako pořadatelé dobrý pocit, když vidíme úsměvy na tvářích účastníků. Vždy nás zahřeje na duši, když se výkon přenášený live dobře povede.

Přednáška, která Vás nejvíce potěšila, nejvíce poučila a nejvíce pobavila…?
Jedna z výjimečných přednášek, která se mi velmi líbila, byla přednáška prof. Thomase J. Salinase z Mayo Clinic. Další přednáška, která mne velmi pobavila, až jsem se hlasitě
smál, byla loňská přednáška pana primáře MUDr. Karla Nešpora. Dlouho jsem se tak skvěle nepobavil a nenasmál jako právě u této přednášky.

Moment, který Vás nejvíce „nadzvedl ze židle“?
Jednalo se o 2. ročník Dental Summitu, kdy byl na Pražský úřad doručen anonymní dopis, který avizoval nelegální lékařské procedury přímo v prostorách Dental Summitu. Úředníci zorganizovali kontrolu, která přišla přímo uprostřed přednášky zkontrolovat, zda vše probíhá legálně. Jelikož si dáváme velice záležet, aby vše probíhalo tak, jak má, a bylo v souladu se zákonem, tak úředníci samozřejmě nic nezjistili a sál je vyprovázel s pískotem.

Který společenský večer se Vám nejvíce vryl do paměti?
Nejvíce se mi vryl do paměti večer se skupinou No Name, na kterém panovala velmi příjemná atmosféra. Jednalo se o stejný večer, na kterém jsme spolu s MUDr. Kunkelou (spolupořadatelem) převzali roli „dýdžejů“ pořádané diskotéky a pouštěli jsme vybrané písně k tanci. Ačkoli bylo na tanečním parketě asi jen deset lidí, do kterých počítám
i svou ženu a další tři přátele, moc jsme si večer užili.

Jak „bojujete“ s nepříliš ideálním prostředím Křižíkových pavilonů?
Je to zvláštní, ale s Křižíkovým pavilonem se dá vcelku dobře pracovat, i když na první pohled nevypadá příliš hezky. Když se ale všechno načančá, nazdobí, nasvítí a skvěle ozvučí s pomocí profesionálního dodavatele AV techniky, tak pavilon vypadá velmi dobře. Koneckonců v Křižíkově pavilonu se odehrávala i SuperStar, což by na první pohled také nikdo netipoval.

Jaká témata a přednášky pro nás chystáte letos?
Letos to bude velmi zajímavé! První z všeobecného „nezubařského“ ranku, bude velmi zajímavá přednáška prof. Vladimíra Paličky na téma využití bisfosfonátů při chirurgických zákrocích. Účastníci se dozvědí, jak může pacientovo užívání bisfosfonátů ovlivnit výsledek chirurgických zákroků, čeho se obávat a na co klást velký důraz. Osobně tuto přednášku považuji za klíčovou.

Dalším přednášejícím bude prof. Wael Att z prestižní Tufts University v USA hovořit o workfl ow digitální stomatologie – tedy jak by měl takový ideální pracovní postup vypadat a jak zakomponovat digitalizaci do každodenní praxe.

Ze zahraničních přednášejících nesmíme opomenout prof. Omara Hamadaha, který v současné době působí na univerzitě v Damašku a dlouhou dobu působil také v Newcastlu ve Velké Británii. Prof. Hamadah bude přednášet o onemocněních ústní sliznice. V této přednášce bude poukazovat na různé klíče k diferenciální diagnóze. Myslím si, že to bude velmi zajímavá přednáška.

Čeští přednášející budou mít zastoupení v MUDr. Jiřím Krugovi, který bude mluvit o implantologii a o estetice v implantologii – tedy jak probíhá rozhodování kam a jak zavést implantát. Dále bude mít zajímavou přednášku MUDr. Jan Streblov a promluví také ortodontista MUDr. Jiří Petr.

MUDr. Josef Kunkela bude mít jako jeden z pořadatelů přednášku o digitalizaci a já sám vystoupím se dvěma přednáškami. Jedna se bude zabývat plánováním a tím, jak můžeme využít současných digitálních technologií v softwaru, abychom mohli sestavit kvalitní plán léčby, a druhá přednáška bude live předvedení retrakce gingivy pomocí VFP (vysokofrekvenčního proudu) a její pro a proti.

A na závěr uvedeme také přednášku Rune Fiskera, Ph.D., který vyvíjí digitální technologie a odhalí nám tajemství druhé strany, které my jako lékaři vůbec nevidíme a neznáme.
To bude dle mého názoru velmi zajímavé obzvlášť pro ty, kteří mají rádi přednášky technického charakteru.

A prozradíte již, na co se můžeme těšit v rámci společenského večera?
Program společenského večera nemáme v současné době ještě přesně naplánovaný, naše myšlenky spíše směřovaly k přátelskému posezení u piva. Letos jsme se rozhodli zaměřit především na zkvalitnění odborného programu Dental Summitu, a proto jsme pozvali zahraniční špičky oboru, a to nestojí malé peníze. Právě z tohoto důvodu jsme letos vypustili pořádání koncertu, jehož hodnota se může pohybovat v řádech statisíců.

Přejeme konferenci Dental Summit další úspěšné ročníky a děkuji za rozhovor.

Reklama
  • Rozhovor s MUDr. Radkem Mounajjedem, D.D.S., Ph.D. na téma přípravy 8. ročníku konference Dental Summit
  • Rozhovor s MUDr. Radkem Mounajjedem, D.D.S., Ph.D. na téma přípravy 8. ročníku konference Dental Summit
  • Rozhovor s MUDr. Radkem Mounajjedem, D.D.S., Ph.D. na téma přípravy 8. ročníku konference Dental Summit

Publikováno: StomaTeam 4/2018

Přečtěte si také:
doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.: Já jsem prostě bojovník...

5. 2. 2021 | Věra Tautová, redakce časopisu StomaTeam

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.: Já jsem prostě bojovník... Číst více >
Články na podobné téma:
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku Články
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku

16. 6. 2020 | Interview / Reportáž

Z důvodu vládních opatření se dubnový závod stomatologů v brdských lesích nemohl uskutečnit. Organizátoři se ale nechtěli vzdát, a proto všechny vyzvali...

Detail příspěvku

Škachův den Články
nepřehlédněte
Škachův den

18. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Přečtěte si zajímavý rozhovor s MUDr. Ladislavem Kindlem, jedním ze zakladatelů jedinečné vzdělávací akce s názvem Škachův den. V tomto roce se koná její již jedenáctý ročník.

Detail příspěvku

OPTIM® je účinný proti novému koronaviru Články
OPTIM® je účinný proti novému koronaviru

27. 2. 2020 | AKTUÁLNĚ – koronavirus

OPTIM® prokázal účinnost proti virům podobným novému koronaviru na tvrdých neporézních površích a neinvazivních zdravotnických prostředcích...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Prodej zubní praxe Vaše inzerce

Prodej/Pronájem praxe - ordinace

Prodej zubní praxe

další inzeráty

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.