StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Pár otázek pro majitele zubní laboratoře

Pár otázek pro majitele zubní laboratoře

19. 9. 2017 | CAMOSCI - Imaging & innovation

Společnost CAMOSCI - Imaging & innovation postupně pokládala otázky týkající se 3D tisku majitelům stomatologických laboratoří a výrobních center. Tentokrát se ptali pana Ing. Daniela Zachovala z firmy ZrO2 a pana Tomáše Chlubny ze společnosti Cresco Titan.

Myslíte si, že 3D tisk bude důležitou součástí moderní stomatologické praxe a laboratoře?
Ing Daniel Zachoval: "Vzhledem k digitalizaci, která tady pomalu nastupuje, bude 3D tisk nezbytnou součástí pro laboratoře, ortodoncie a další odvětví. Díky propojení různých programů je dnes velice jednoduché a rychlé vytvořit jak data pro 3D tisk, tak i data pro frézovanou konstrukci. Nejdůležitější je ale jistota, že výrobek bude vždy vyroben přesně podle Vašich představ."
 
Proč si kupujete 3D tiskárnu?
Ing. Daniel Zachoval: "Jako každá firma, tak i my chceme držet krok s rozrůstající se technologií ve světě 3D tisku. Nejdříve jsme využívali 3D tisknutí v kooperaci se zahraniční firmou, ale na přání a požadavky od našich zákazníků jsme byli donuceni pořídit si vlastní tiskárnu C-Works."
 
Je pro Vás důležité, že Vaše 3D tiskárna je tzv. "otevřená" pro různé materiály od různých výrobců?
Ing. Daniel Zachoval: "Rozhodně, po zkušenostech, které jsme získali zkoušením a komunikací se zákazníky jsme dospěli k závěru, že každý výrobce materiálů do 3D tiskáren má různě vyhovující materiály. Pro nás je toto velké plus u této tiskárny, protože jsme schopni uspokojit větší okruh zákazníků.
 
V čem je pro Vás hodnotné, že výrobce 3D tiskáren C-Works je z České republiky?
Ing. Daniel Zachoval: "Česká Republika byla na vrcholu průmyslu, kvality a vývoje. I po těch letech si myslíme, že jsme schopni dělat velmi dobré věci, a proto si vážíme a rádi spolupracujeme s českými výrobci."
 
Na otázky nám odpověděl i pan Tomáš Chlubna takto:
"3D tiskárnu si kupuji pro své pohodlí. Jde o součást konceptu "Intaorálni skener - 3D tištěný model - práce zhotovená CAD/CAM technologií." Tento koncept mi zaručuje, že práce bude 100% přesna v dosedu i do skusu. Jediné co budu řesit je barva. Nebudu muset dlouze komunikovat s lékaři, kde se stala chyba, proč korunka je vysoká, proč u krčku je krátká, že mám spravně míchat sádru, aby k tomu nedocházelo. Všechny problémy, se kterými se technik potýká jsou buď v otisku nebo v modelu. Ve 3D tištěných modelech vidím budoucnost. Můžu to potvrdit u cca 40 protetických prací. Všechny práce v ústech pacienta skvěle sedly a byly naprosto přesné do skusu. Jestli se někam chcete posunout tak 3D tisk je jedinečnou možností. Kdyz máte opačný názor, tak dal bojujte a ztrácejte nervy a čas jako doposud. Další výhodou je i cenová dostupnost. Když nebudete investovat, nikdy nebudete nejlepší a kdo se bojí, tak ať raději nepodniká.
Samozřejmě preferuji otevřenou tiskárnu. Jsem svobodný člověk a chci si vybrat materiál, který mi vyhovuje a ne být vázán pouze jedním. V případě technické pomoci jsem moc rád, že C-Works jsou z Prahy, stejne jako moje laboratoř."

Článek byl poprvé publikován na http://inews.camosci.cz

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Tisková zpráva České stomatologické komory (ČSK) Články
Tisková zpráva České stomatologické komory (ČSK)

12. 9. 2019 | Interview / Reportáž

Ve čtvrtek 5. 9. převzal doc. Šmucler na kongresu Světové dentální federace (FDI) v San Franciscu WOHD Award for Most...

Detail příspěvku

Reportáž: Škachův den 2020 Články
Reportáž: Škachův den 2020

26. 2. 2020 | Interview / Reportáž

Ve středu 12. února 2020 se v Divadle U Hasičů v Praze konal 11. Škachův den. Poprvé jsme měli tu čest být mediálním partnerem této unikátní...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.