StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menuCZK0 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Pár otázek pro majitele zubní laboratoře

Pár otázek pro majitele zubní laboratoře

CAMOSCI - Imaging & innovation

Společnost CAMOSCI - Imaging & innovation postupně pokládala otázky týkající se 3D tisku majitelům stomatologických laboratoří a výrobních center. Tentokrát se ptali pana Ing. Daniela Zachovala z firmy ZrO2 a pana Tomáše Chlubny ze společnosti Cresco Titan.

Myslíte si, že 3D tisk bude důležitou součástí moderní stomatologické praxe a laboratoře?
Ing Daniel Zachoval: "Vzhledem k digitalizaci, která tady pomalu nastupuje, bude 3D tisk nezbytnou součástí pro laboratoře, ortodoncie a další odvětví. Díky propojení různých programů je dnes velice jednoduché a rychlé vytvořit jak data pro 3D tisk, tak i data pro frézovanou konstrukci. Nejdůležitější je ale jistota, že výrobek bude vždy vyroben přesně podle Vašich představ."
 
Proč si kupujete 3D tiskárnu?
Ing. Daniel Zachoval: "Jako každá firma, tak i my chceme držet krok s rozrůstající se technologií ve světě 3D tisku. Nejdříve jsme využívali 3D tisknutí v kooperaci se zahraniční firmou, ale na přání a požadavky od našich zákazníků jsme byli donuceni pořídit si vlastní tiskárnu C-Works."
 
Je pro Vás důležité, že Vaše 3D tiskárna je tzv. "otevřená" pro různé materiály od různých výrobců?
Ing. Daniel Zachoval: "Rozhodně, po zkušenostech, které jsme získali zkoušením a komunikací se zákazníky jsme dospěli k závěru, že každý výrobce materiálů do 3D tiskáren má různě vyhovující materiály. Pro nás je toto velké plus u této tiskárny, protože jsme schopni uspokojit větší okruh zákazníků.
 
V čem je pro Vás hodnotné, že výrobce 3D tiskáren C-Works je z České republiky?
Ing. Daniel Zachoval: "Česká Republika byla na vrcholu průmyslu, kvality a vývoje. I po těch letech si myslíme, že jsme schopni dělat velmi dobré věci, a proto si vážíme a rádi spolupracujeme s českými výrobci."
 
Na otázky nám odpověděl i pan Tomáš Chlubna takto:
"3D tiskárnu si kupuji pro své pohodlí. Jde o součást konceptu "Intaorálni skener - 3D tištěný model - práce zhotovená CAD/CAM technologií." Tento koncept mi zaručuje, že práce bude 100% přesna v dosedu i do skusu. Jediné co budu řesit je barva. Nebudu muset dlouze komunikovat s lékaři, kde se stala chyba, proč korunka je vysoká, proč u krčku je krátká, že mám spravně míchat sádru, aby k tomu nedocházelo. Všechny problémy, se kterými se technik potýká jsou buď v otisku nebo v modelu. Ve 3D tištěných modelech vidím budoucnost. Můžu to potvrdit u cca 40 protetických prací. Všechny práce v ústech pacienta skvěle sedly a byly naprosto přesné do skusu. Jestli se někam chcete posunout tak 3D tisk je jedinečnou možností. Kdyz máte opačný názor, tak dal bojujte a ztrácejte nervy a čas jako doposud. Další výhodou je i cenová dostupnost. Když nebudete investovat, nikdy nebudete nejlepší a kdo se bojí, tak ať raději nepodniká.
Samozřejmě preferuji otevřenou tiskárnu. Jsem svobodný člověk a chci si vybrat materiál, který mi vyhovuje a ne být vázán pouze jedním. V případě technické pomoci jsem moc rád, že C-Works jsou z Prahy, stejne jako moje laboratoř."

Článek byl poprvé publikován na http://inews.camosci.cz

CAMOSCI - Imaging & innovation
Články na podobné téma:
14. ročník Jules Allemand Trophy Články
14. ročník Jules Allemand Trophy

13. 8. 2018 | Interview / Reportáž

Jules Allemand Trophy je již opravdovým pojmem a letošní 14. ročník...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
VDW Reciproc® Instruments dentální produkty
VDW Reciproc® Instruments

NiTi nástroje – jednonástrojová endodoncie

další dentální produkty

Nejste přihlášen/a

přihlásit     registrovat