StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí

Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí

3. 5. 2017 | Redakce StomaTeamu

Požádali jsme o krátký rozhovor pana Miloše Kliera, majitele společnosti Klier Dental, jediného výrobce dentálního nábytku v ČR a SR. Zajímali jsme se nejen o historii firmy, ale především o současnou nabídku a základní atributy produktů a služeb firmy Klier Dental. Zajímaly nás také plány do budoucnosti.

Dobrý den, pane Kliere, mohl byste nám říci něco málo k historii firmy, kterou nyní vedete?
MK: Dobrý den pane redaktore. Historie naší rodinné firmy sahá až do roku 1933, kdy můj dědeček založil truhlářskou dílnu, kterou postavil a zaměstnával kolem pěti pracovníků. Můj tatínek v jeho stopách jít nemohl kvůli normalizaci, a tak se alespoň vyučil truhlářskému řemeslu u svého otce. Posléze vystudoval střední odbornou školu ve Volyni a celý svůj život pracoval jako učitel odborných předmětů. Školu ve Volyni jsem vystudoval i já a pokračoval jsem na vysokou školu ve Zvolenu. Sametová revoluce mne zastihla ve druhém ročníku a po ukončení studia jsem v roce 1993 započal další etapu naší rodinné truhlářské firmy.

V roce 1998 nás oslovila firma KaVo CZ s tím, že hledá exkluzivního výrobce dentálního nábytku. Tato naše spolupráce nám poskytla mnoho cenných informací a zkušeností a i díky ní jsme se stali jediným výrobcem dentálního nábytku s jedinečným know-how u nás i na Slovensku.

Jaké vlastně produkty a služby nabízíte zubním ordinacím a laboratořím, případně dentálním firmám v ČR a SR?
MK: Vyvíjíme a vyrábíme dentální nábytek pro zubní lékaře a laboratorní nábytek pro zubní laboranty. Díky letitým zkušenostem nabízíme nábytek, u kterého jsme během těchto let dokázali eliminovat veškeré nedostatky, a slouží tak svým klientům po dlouhé roky. Jsme zvyklí spolupracovat s náročnou klientelou a plnit jim všechna přání. Výhodou našich zkušeností je dobrá znalost ergonomie práce a její přenesení do praxe a našich výrobků. S klienty spolupracujeme již od samotného začátku, kdy se sejdeme nad plány jejich budoucí praxe a spolu navrhneme rozmístění dentálního nábytku s ohledem na technologii a správnou ergonomii. Výsledkem je 3D vizualizace všech místností včetně reálné barevnosti. Po dokončení stavby klientovi namontujeme nejen dentální nábytek do zubních ordinací, ale také sterilizaci, čekárnu s recepcí, denní místnost, laboratoř i šatny personálu. Jinými slovy klientům vybavíme kompletní zubní praxi na klíč, včetně sedacího nábytku a designových doplňků.

Nabízíte Vaše produkty a služby také v zahraničí? Kde například, a jaký je o ně zájem zde?
MK: Ano. Nabízíme náš dentální nábytek na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a v Rakousku. Naše zastoupení máme na Slovensku a v Maďarsku. V Maďarsku nás zastupuje klient, který byl letos v březnu oceněn firmou KaVo jako nejúspěšnější prodejce produktů KaVo ve východní Evropě. K firmě KaVo máme historicky velmi blízko, proto naše spolupráce na maďarském trhu je logickým pokračováním. Zájem o náš dentální nábytek v zahraničí má vzestupnou tendenci. Každý trh má ale svá jedinečná specifika a pochopení mentality jednotlivých národností nám zabralo určitý čas.

V čem spočívá hlavní rozdíl mezi Vašimi produkty a službami v ohledu na nabídku konkurence na našem trhu?
MK: Konkurenci na našem trhu samozřejmě vnímáme, ale jedná se hlavně o truhláře, kteří svým klientům vyrobí kuchyňský nábytek. Dentální nábytek není kuchyňská linka hlavně z toho důvodu, že dentální nábytek v sobě nese určité detaily, které zubní lékař denně využívá a kuchyň je nenabízí. Druhým neméně významným rozdílem je materiálové provedení. Náš dentální nábytek je celý vyrobený z HPL laminátů což je v nábytkářské praxi nejodolnější materiál z hlediska mechanického i fyzikálně chemického. Dentální nábytek musí být připraven na každodenní plošnou desinfekci, což náš nábytek umožňuje, a dalším benefitem je úzká spolupráce se Slovenskou firmou Polyston, která vyrábí minerální kámen. Ta pouze pro nás do svých materiálů přidává stříbro, díky němuž povrchy vyrobené z tohoto materiálu vykazují vyšší bakteriální rezistenci.

Víme, že náš nábytek truhláři kopírují, ale zaměřují se pouze na vizuální část nábytku a uniká jim správná funkčnost, ergonomie, detaily pro zubní lékaře nezbytné a jeho dlouhá životnost. Převážná většina truhlářů svůj nábytek vyrábí ze standardních materiálů, které se používají pro bytový nábytek, ale tyto materiály jsou nevhodné pro nábytek do zubních ordinací. My náš dentální nábytek vyrábíme z HPL laminátů, kterými jsou opláštěná dřevovláknitá jádra ohraněná laserovou technologií. Díky této technologii vzniká 100% voděodolný spoj, který podléhá našim zkouškám. Pravidelně kontrolujeme voděodolnost, kdy náš materiál necháme 7 dní ponořený ve studené vodě a za tuto dobu je degradace materiálu nulová. Pro zajímavost jsme zkusili toto samé provést i s LTD deskou, tedy z „laminem" a u tohoto materiálu došlo k naprosté degradaci během první hodiny pokusu.

Jaké další služby můžete ještě zákazníkům nabídnout?
MK: Našim klientům můžeme nabídnout kompletní služby v projektování nábytku pro jejich praxe a potažmo vybavení kompletních interiérů nábytkem. Ke všem klientům přistupujeme individuálně a s velkou pokorou. Velmi nám záleží na dlouhodobé spolupráci a spokojenosti klienta. Děláme vše, jak nejlépe umíme s maximálním nasazením a naši klienti tento přístup oceňují. Vážíme si důvěry klientů a jsme jejich dlouholetými partnery.

Je něco, co byste mohl prozradit z Vašich plánů do budoucnosti?
MK: Na sklonku minulého roku jsme dostali výhradní distributorskou smlouvu pro produkty MISCEA pro oblast Česko, Slovensko a Maďarsko. Před námi je proto velká výzva začít nabízet tyto unikátní bezdotykové baterie a hledat nové prodejce, kteří by nám v tomto pomohli.

Dále pracujeme na zařízení nového showroomu, který jsme v minulém roce postavili v Jindřichově Hradci, před námi je vybavení nového skladu mechanizací a neustálá obměna technologie ve výrobě.

Pracujeme na dalším vývoji dentálního nábytku, zkoušíme nové materiály a aplikujeme do výroby současné trendy.

A v neposlední řadě budeme podnikat další kroky pro podporu prodeje dentálního nábytku a produktů MISCEA nejen u nás, ale i v zahraničí a zvažujeme expanzi do dalších zemí.

www.klierdental.eu

 

Děkujeme Vám za rozhovor.

Reklama
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
 • Klier Dental: Dentální nábytek s tradicí, kvalitou a jedinečnou péčí
Přečtěte si také:
Pražské dentální dny 2020

18. 11. 2020 | redakce časopisu StomaTeam

Pražské dentální dny 2020 Číst více >
Články na podobné téma:
Dentální hygiena je cesta k získání pozitivního zážitku, říká prezidentka ADH ČR Články
Dentální hygiena je cesta k získání pozitivního zážitku, říká prezidentka ADH ČR

8. 3. 2021 | Interview / Reportáž

O každodenní práci, vzdělávání a perspektivnosti dentálních hygienistek, významu prevence ve stomatologii, ale...

Detail příspěvku

MUDr. Pavel Smažík: Jsem rád, když věci fungují dobře Články
MUDr. Pavel Smažík: Jsem rád, když věci fungují dobře

5. 2. 2021 | Interview / Reportáž

Rozhovor s MUDr. Pavlem Smažíkem, kandidátem na post prezidenta ČSK pro období 2021–2025.

Detail příspěvku

Přírodní látky mají v péči o orální zdraví své místo Články
Přírodní látky mají v péči o orální zdraví své místo

13. 11. 2020 | Interview / Reportáž

Dr. Alex Solderer vystudoval specializační program v oboru parodontologie na univerzitě v Curychu ve Švýcarsku a ve své každodenní práci se většinou...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
MANI RT Files dentální produkty
MANI RT Files

Kořenové nástroje – Pilníky (Files)

další dentální produkty

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.