StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Heraeus Kulzer ››› Kulzer – minulost, současné změny a budoucnost: Rozhovor s Martinem Kutáčem – country managerem společnosti pro ČR

Heraeus Kulzer ››› Kulzer – minulost, současné změny a budoucnost: Rozhovor s Martinem Kutáčem – country managerem společnosti pro ČR

3. 5. 2017 | Redakce StomaTeamu

Vzhledem k převzetí dentální divize německé společnosti Heraeus Kulzer japonskou společností Mitsui Chemicals, Inc. zajímají redakci časopisu StomaTeam změny, které tato akvizice přinese, a především budoucnost firmy Kulzer a její české pobočky, jejíž tváří je pro českou dentální veřejnost, již od ledna roku 2005, pan Martin Kutáč – položili jsme tedy této známé osobnosti českého dentálního trhu několik otázek:

Martin Kutáč, country manager společnosti Heraeus Kulzer pro ČR

Stál jste u zrodu české pobočky společnosti Heraeus Kulzer. Můžete nám říci něco o Vašich začátcích a přiblížit zásadní milníky v rozvoji firmy? Na co jste hrdý?

Děkuji, že jste ze mě udělali – cituji: „známou osobnost". Je pravda, že v dentálním trhu pracuji již od roku 2001. Na začátku roku 2005 jsem přešel k Heraeus, a u této firmy jsem již třináctý rok. Za tu dobu jsme upevnili pozici na trhu a více než zdvojnásobili obrat. Zásadním milníkem se stal duben 2013, kdy Heraeus svou dentální divizi Kulzer prodal japonské nadnárodní chemické společnosti Mitsui Chemical Group: letos na IDS jsme představili nové logo a název, ze kterého po uplynutí ochranné lhůty zmizelo „Heraeus" a jsme pouze „Kulzer". Na co jsem hrdý? Nejvíce na to, že naše obchodní vztahy jsou založeny na fér jednání a spolehlivosti. A také, že se mi podařilo obklopit spolupracovníky, se kterými je radost spolupracovat.

Jaká je společnost Kulzer dnes? Jak si vede ve světě a zde v Česku?

Jak jsem již uvedl, od dubna 2013 se dentální divize Kulzer stala součástí Mitsui Chemical Group. Tato dentální divize má velmi silnou pozici prakticky na celém světě. Ve většině rozvinutých zemí se řadíme mezi top 5 společností na dentálním trhu. Stejně tak v České republice, kde pokračujeme v dlouhé tradici. Kulzer byla jedna z prvních „západních" firem, která u nás prodávala již za hluboké totality a Charisma byl první kompozit, který se k nám již v šedesátých letech dovážel z „kapitalistické ciziny". Naše pozice je poměrně pevná a co mě těší nejvíc je, že za námi stojí nejen tradice, ale hlavně kvalita produktů a služeb. Podle našich partnerů – distributorů máme nejnižší procento reklamací produktů a také dodávky a servis jsou na nejvyšší úrovni.

Jaké změny v podobě a působení společnosti Heraeus Kulzer přinese, z pohledu odborné veřejnosti, akvizice firmou Mitsui Chemicals, Inc.?

Skutečnost, že jsme se začlenili do velmi silné nadnárodní společnosti, podnikající v chemickém průmyslu, se projevila ihned. Například tím, že Japonci, známí svou technologickou převahou, okamžitě navýšili počet pracovníků ve vývoji na dvojnásobek. Podpora tak silné firmy se tak odráží posilováním rozvoje, připravují se nové produkty a také silný rozvoj v digitální oblasti.

Odborná veřejnost tak může očekávat, že naše kvalita, spolehlivost a rozvoj podpořený japonskou precizností, budou nadále tím, na co se u výrobků Kulzer mohou spolehnout.

Můžete nám v krátkosti přestavit český tým společnosti Heraeus Kulzer a prozradit nám, co pro své české zákazníky chystáte?

Věřím, že náš český tým přispěje k tomu, že značka Kulzer bude nadále oblíbená, a to nejen pro kvalitu produktů, ale také díky připravenosti celého týmu vyhovět všem přáním a požadavkům zákazníků. Moji tři odborní reprezentanti jsou připraveni poradit, pomoci, vyškolit, ukázat – zkrátka vyjít vstříc všem partnerům – zubním lékařům, technikům, ale i obchodním zástupcům:

Mgr. Šárka Skalická – odborná reprezentantka z předměstí Prahy, která má dlouholeté zkušenosti, protože mj. pracovala jako obchodní zástupce nejmenovaného dentálního distributora. S námi spolupracuje již od roku 2009. Je nejen výborná odbornice, ale také vášnivá lyžařka a cyklistka a její optimismus nás stále udržuje ve skvělé náladě.

Radim Píštěk – spolupracuje s námi od roku 2013. Je zubní technik a pro nás pracuje na poloviční úvazek. Skutečnost, že stále působí v běžné praxi, je obrovská výhoda, protože může předávat své zkušenosti a naše materiály zná prakticky. Vypracoval se na výborného přednášejícího! Je z Uherského Hradiště, skvěle lyžuje, závodně hrál stolní tenis, jezdí na kole a svým jihomoravským humorem dokonale doplňuje náš tým.

Iveta Vetýšková – služebně nejmladší: spolupracujeme od roku 2016. Iveta pro nás pracuje na poloviční úvazek – jako aktivní zubní technička učí na škole v Plzni, takže perfektně doplnila náš český tým svou odborností. Je také aktivní v Komoře zubních techniků. Do českého týmu přinesla další nářečí, takže když na našich poradách a akcích každý spustíme svým regionálním jazykem – od „plzeňštiny", přes „pražštinu" a jižní Moravu k mému „kratkemu zobaku", tak je docela veselo.

Doplňují nás osobnosti našich „country specialistů", což jsou odborníci na slovo vzatí, kteří jsou ochotni poradit ve složitých odborných případech:

MUDr. Jan Müller – zubní lékař z Ostravy, zkušený, kamarádský, perfektní školitel.

Jakub Hošek – jeden z nejznámějších českých zubních techniků, který se mimochodem podílel na vývoji naší keramiky HeraCeram Zirkonia 750.

Jiří Taufer – vynikající zubní technik, který s MUDr. Jirkou Nožičkou učinili z kompozitu Signum takřka umění.

Michal Klima – nový partner, mladý a talentovaný zubní technik, který se zaměřuje na digitální technologie.

 
Děkujeme za rozhovor

Reklama
  • Heraeus Kulzer ››› Kulzer – minulost, současné změny a budoucnost: Rozhovor s Martinem Kutáčem – country managerem společnosti pro ČR
Přečtěte si také:
Ústa jsou vstupní branou k našemu zdraví, říká prezidentka ADHS

23. 3. 2021 | Věra Tautová, redakce časopisu StomaTeam

Ústa jsou vstupní branou k našemu zdraví, říká prezidentka ADHS Číst více >
Články na podobné téma:
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku Články
Virtuální Stomatologický běh 2020 pokračuje do konce roku

16. 6. 2020 | Interview / Reportáž

Z důvodu vládních opatření se dubnový závod stomatologů v brdských lesích nemohl uskutečnit. Organizátoři se ale nechtěli vzdát, a proto všechny vyzvali...

Detail příspěvku

Post prezidenta ČSK obhájil doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. Články
nepřehlédněte
Post prezidenta ČSK obhájil doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

20. 2. 2021 | Interview / Reportáž

Česká stomatologická komora zvolila 20. února 2021 na 75. jednání sněmu v Kongresovém centrum Praha svého prezidenta. 

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.