StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Interview / Reportáž > Exkluzivní interview pro časopis StomaTeam - prof. Walter Devoto, zakladatel StyleItaliano

Exkluzivní interview pro časopis StomaTeam - prof. Walter Devoto, zakladatel StyleItaliano

MDDr. Jana Herinková

V italském Sestri Levante, na břehu Ligurské riviéry nedaleko Portofina jsme prostřednictvím naší externí redakční spolupracovnice pro vás vyzpovídali ikonu italské stomatologie, vizionáře a zakladatele jednoho z nejsledovanějších edukativních projektů pro zubní lékaře StyleItaliano, prof. Waltera Devoto.

Většina našich čtenářů již slyšela o StyleItaliano. Přesto Vás poprosím o stručnou charakteristiku tohoto projektu a krátký popis jeho filozofie.

StyleItaliano založené mnou a Angelem Putignanem je více než jen skupina zubních lékařů nebo techniků. Ve skutečnosti je to továrna na nápady, vzdělávací projekt, výzkumná skupina, kroužek lektorů, webové stránky a komunita na Facebooku se 190 000 následovníky. Společnost StyleItaliano vyvinula mj. 6 záchovných technik, 13 špičkových produktů ve spolupráci s různými společnostmi, mnoho klinických a výzkumných prací a inovativní školicí centrum v krásné krajině Portofina. Každý projekt je založen na přátelství, tvrdé práci a oslovuje širokou odbornou veřejnost.

Co Vás motivovalo k vytvoření projektu Style­Ita­liano?

StyleItaliano vzniklo jednoho letního večera, kdy jsme se já a Angelo potkali během kongresové večeře. Během příjemného rozhovoru jsme diskutovali o tom, jak se techniky vrstvení postupně vyvíjejí a stávají se složitějšími, a tehdy jsme během tohoto rozhovoru hleděli jeden na druhého a beze slov dokonale věděli, co dělat a se kterými lidmi spolupracovat, abychom dosáhli svého snu: Dělat špičkové zubní lékařství univerzální a dosažitelné pro všechny. Od tohoto okamžiku vedla tvrdá práce a odhodlání k rozvoji receptů StyleItaliano a technice vrstvení CBT. Spolu s touto evolucí se mnoho produktů s neocenitelnými partnery vyvíjelo společně s projektem.

Když jsme se poprvé potkali v roce 2014, právě jste slavili 30 tisíc fanoušků na Facebooku skupiny Style­Italiano. Jak nyní vnímáte skutečnost, že StyleItaliano na Facebooku sleduje téměř 200 tisíc lidí?

Mottem a duší projektu je, aby vynikající zubní lékařství bylo dostupné pro každého a tato myšlenka nevyhnutelně vzbudila zájem a popularitu. Náš tým je velmi šťastný, že jsme společně vytvořili komunitu zubních lékařů a příznivců, kteří mají zájem objevovat nové inovace. Nečekali jsme, že se StyleItaliano stane tak populární skupinou. Je pro nás velkou ctí a závazkem pomáhat jiným zubním lékařům, aby svou každodenní praxi posunuli na vyšší úroveň. Kdokoliv se může stát naším členem – předpokladem je tvrdá práce, dovednosti pro výuku a sdílení nápadů. Tím nejdůležitějším aspektem je představení vlastního návrhu, jak se do projektu zapojit vlastní prací. StyleItaliano je skupina běžných zubních lékařů, kteří jsou schopni předat své poselství a zkušenosti ostatním běžným zubním lékařům.

StyleItaliano má již úžasnou reputaci, jaké jsou Vaše další cíle?

Našim cílem je nyní soustředit se také na další disciplíny v zubním lékařství, nikoliv pouze na záchovnou stomatologii. Začali jsme se StyleItaliano Endodontics, které získalo velkou popularitu a chceme spolupracovat také s dalšími specialisty, aby se naše komunita dále rozrůstala.

Které z trendů v moderním zubním lékařství považujete za určující a jakým směrem se náš obor bude dle Vašeho názoru v budoucnu posouvat?

Určitě digitální technologie a miniinvazivní ošetření. Mini­invazivita, tedy ochrana pacientů před invazivní léčbou, je klíčem k úspěchu v rámci moderního zubního lékařství. Mnoho zubních lékařů pochopilo, že náhrady prováděné miniinvazivně jsou v mnoha případech déle trvající než tradičními invazivními přístupy. Digitální technologie jsou dokonalým nástrojem, který nám mj. může sloužit k diskusi o našich a pacientových představách. Naše léčba je předvídatelnější a tím pádem i úspěšnější.

Můžete nám povědět více o vynálezech zubních lékařů ze skupiny StyleItaliano, např. o produktu Smile Lite?

Vzhledem ke stovkám dostupných odstínů kompozitních materiálů bylo velmi obtížné jednotlivé odstíny rozpoznávat a porovnávat. Z potřeby nástroje pro rychlé a přesné rozpoznávání odstínů vznikl vynález, od jehož prvního prototypu bylo zřejmé, že bude pro dentální komunitu velice užitečný a řeší v této souvislosti několik problémů: Většina klasických dentálních světel nemá barevnou teplotu světla 5 500 K (spektrum denního světla) a zkreslují tudíž barvu analyzovaného objektu. Při analýze vzorků pod polarizovaným světlem pak bylo nutno pořídit snímek a ten bylo možno analyzovat jen v počítači, což činilo tuto metodu obtížnou a málo efektivní. Takto se postupovalo až do doby, než si jeden z našich vedoucích členů zodpovídající za analýzu kompozitních vzorků náhodou všiml, že v tmavé místnosti před televizí vznikají k tomuto účelu dobré podmínky – světlo vycházející z televizoru bylo polarizováno a bylo pro analýzu dokonalé. V tomto okamžiku se pro stomatologii zrodila „živá polarizace“. Hned druhý den jsme prototyp nového světla zaslali do vývojového oddělení Smile Line ve Švýcarsku, kde díky jejich vysoce profesionálnímu přístupu k vývoji produktů a úžasné součinnost s námi vznikl špičkový produkt přesně podle našich představ.

Jaké jsou podle Vás základní principy, kterými by se měl každý lékař řídit?

Hlavním principem je: respektovat pacienta. To znamená respektovat jeho potřeby, jeho požadavky a samozřejmě respektovat zubní tkáně a co nejvíce je zachraňovat s přihlédnutím k věku a situaci pacienta.

Pokud byste měl dát mladému lékaři dvě profesní rady, jaké by to byly?

Buďte zvědaví a užívejte si to. Následné kontroly jsou důležitější než okamžitý výsledek. Zvolit správné řešení a léčbu na tomto principu je stěžejní.

Jaké jsou Vaše hlavní klinické tipy a triky, kterými si zajistit úspěšné ošetření?

Získat si pacienta: jeho přivítáním, nasloucháním a svojí dovedností a znalostmi samozřejmě. Tímto způsobem lze získat jeho důvěru. Největším tajemstvím vysoce estetických rekonstrukcí je, aby byly v praxi OPAKOVATELNÉ. To znamená znát a zvládnout klinické postupy, věřit v ně a provádět je svědomitě – to je jediný způsob, jak předurčit skvělý výsledek a zajistit nápravu, pokud se něco nepodaří. Začneme-li zvládnutím toho jednoduchého, propracujeme se postupně ke složitému – nikoliv naopak.

Většině z vás jistě netřeba uskupení dentálních odborníků StyleItaliano představovat, nicméně vše ještě možná nevíte:
Motto: Proveditelné, zvládnutelné a opakovatelné: recept StyleItaliano pro každodenní úspěšnou stomatologii.

Hnutí StyleItaliano má svůj původ v nápadu při setkání dvou přátel, doktora Waltera Devoto a profesora Angela Putignano, světově uznávaných odborníků na konzervativní a estetickou stomatologii. Působivá estetická stomatologie s bílými materiály, kompozity a keramikou je jedním z nejzajímavějších a nejvíce vzrušujících témat na kongresech a při debatách mezi dentálními profesionály. Italská estetická stomatologie je celosvětově dobře posuzována vzhledem k její špičkové kvalitě: pro mnohé za ní mj. stojí proslulé italské umělecké dovednosti, které jsou spojeny s tradicemi a historií země a jsou obtížně kopírovatelné. StyleItaliano však věří, že pokud má zubní lékař k dispozici jasné, přesné a funkční rozvahy a postupy, může úspěšně čelit každodenním výzvám ve své praxi a provozovat ji na úrovni odpovídající moderním standardům a požadavkům. Toto jsou klíčová slova naší mise:
PROVEDITELNÉ
Materiály, které se nacházejí na trhu, jsou INGREDIENCEMI naší každodenní práce: my, jako odborníci, můžeme poskytnout RECEPT zubnímu lékaři, jak tyto ingredience dokonale používat a kombinovat, abychom všeobecně produkovali vysoce kvalitní stomatologii bez zbytečných „přešlapů“. Naše snahy nejsou zaměřeny na navrhování materiálů, nýbrž na to, abychom poskytli NEZÁVISLOU vizi a porozumění metodám jejich využití, srovnávali naše zkušenosti s výzkumem a poukazovali na naše tipy a triky. Mnoho různých renomovaných společností působících na poli stomatologie, naslouchajících našim sdělením, přijalo a podporuje naše projekty. Na to jsme velmi hrdi.

ZVLÁDNUTELNÉ
Každý týden jsme zaneprázdněni výukou zubního lékařství v některém z koutů světa: Konáme to s vášní, myslíme vždy na běžné zubní lékaře, kteří chtějí napodobit své vlastní učitele a idoly a kteří chtějí nabídnout to nejlepší svým pacientům. Není-li nějaká technika nebo metoda plně srozumitelná, není s její pomocí všeobecně možné dosáhnout potřebnou kvalitu ošetření. Na tomto argumentu stavíme veškerá naše doporučení a postupy, technickou podporu a návrhy efektivních nástrojů pro každodenní praxi, přičemž vycházíme z více než 20 let odborné praxe a výuky na všech úrovních.

Udělejte si život JEDNODUŠŠÍ prostřednictvím našich médií: naše webové stránky www.styleitaliano.org, naše skupiny na facebook.com/styleitaliano a facebook.com/groups/styleitaliano jsou jednou z nejsledovanějších komunit na světě, kde naleznete nepřeberné množství odpovědí na své otázky. Sdílejte naše znalosti zodpovědně.

OPAKOVATELNÉ
Techniky, nápady a návrhy musí být užitečné pro každého a není vhodné je stavět s důrazem na individuální dovednosti: od počátku jsme se spoléhali na to, že silou SKUPINY je SDÍLENÍ. Odvážný experiment, ale extrémně podmanivý a výjimečný! To je důvod, proč STYLEITALIANO je TÝM, který diskutuje, oponuje sobě navzájem a sdílí veškeré dostupné informace. Toto je náš slogan: MŮŽETE DĚLAT TO, CO DĚLÁME MY. Každý týden zveřejňujeme nějaké novinky, články, nové případy a umožňujeme kaž­dému publikovat svou vlastní práci na naší KOMUNITNÍ stránce. Od letošního roku jsme zahájili program STYLEWORLD: vybrali jsme kolegy z celého světa, kteří jsou AMBASADORY naší filozofie a STYLU a mluvíme společným „jazykem” postaveném na PŘÁTELSTVÍ, SDÍLENÍ, POSTUPECH, INOVACÍCH, JEDNODUCHOSTI, TECHNOLOGII, UMĚNÍ, VÁŠNI, ODPOVĚDNOSTI a DLOUHODOBÉ TRVANLIVOSTI.

To vše je StyleItaliano. Přidejte se a zůstaňte s námi!

Školicí centrum StyleItaliano Portofino MED bylo založeno v roce 2011 Dr. Walterem Devoto a Dr. Angelem Putignanem. Jako nová zubní praxe s inovativním konceptem – aby se pacient cítil jako „kdekoliv jinde“, jen ne jako na zubním křesle.

Tato praxe byla současně představena jako místo, kde budou jeho zakladatelé a jejich tým schopni realizovat své koncepty, techniky a filozofii, a byla podle toho navržena jako místo pro prezentaci práce na pacientech, přednášky a klinický trénink – vše pod jednou střechou.

Město Santa Margherita Ligure, kde se školicí centrum nalézá, je vstupní bránou do Portofina, jednoho z nejexkluzivnějších mořských pobřeží v Evropě a na světě, kde se potkává luxus s překrásnou krajinou a úžasnou kuchyní a nabízí tak jeden z nejvíce relaxačních zážitků, které může člověk zažít – s nejlepším italským jídlem, nákupy, prohlídkou památek a příjemným počasím.

Portofino MED pořádá každý rok okolo 14 pokročilých kurzů a prostory navštíví téměř 300 lidí, kteří získají jedny z nejlepších zkušeností v zubním vzdělávání z rukou tvůrců StyleItaliano.

  • Dr. Walter Devoto a prof. Angelo Putignano – zakladatelé StyleItaliano

    Dr. Walter Devoto a prof. Angelo Putignano – zakladatelé StyleItaliano

  • Exkluzivní interview pro časopis StomaTeam - prof. Walter Devoto, zakladatel StyleItaliano
  • Exkluzivní interview pro časopis StomaTeam - prof. Walter Devoto, zakladatel StyleItaliano
  • Exkluzivní interview pro časopis StomaTeam - prof. Walter Devoto, zakladatel StyleItaliano
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Spolek Srdce na pravém místě Články
Spolek Srdce na pravém místě

10. 1. 2020 | Interview / Reportáž

Spolek Srdce na pravém místě vznikl v lednu 2015 za účelem podpory handicapovaných dětí. Byl založen manželi Jakubem a Evelinou...

Detail příspěvku

Ústecký dent 2019 Články
Ústecký dent 2019

23. 1. 2019 | Interview / Reportáž

15. a 16. ledna 2019 se v prostorách VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem konal třetí ročník celorepublikové soutěže...

Detail příspěvku

CAD CAM Meeting a blackout aneb Punk´s not Dead Články
CAD CAM Meeting a blackout
aneb Punk´s not Dead

1. 10. 2019 | Interview / Reportáž

Domnívám se, že letošní ročník konference CAD CAM Meeting stál opět za to. Podařilo se nám „k projektorům a mikrofonům“ pozvat slušnou řadu...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.