StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Digitální technologie > Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala

Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala

13. 11. 2020 | PR, Ivoclar Vivadent

PrograPrint® – na budoucnost orientovaný systém 3D tisku pro dentální technologie je již k dostání. Systém lze snadno začlenit do vašeho stávajícího pracovního procesu a zintenzivnit tak digitální orientaci vaší zubní laboratoře. Pracovní kroky jsou intuitivní a výsledky reprodukovatelné a vysoce přesné.


Nově dostupný systém 3D tisku může přinést vaší laboratoři reálnou přidanou hodnotu. Systém PrograPrint je integrován do ověřeného workflow sestávajícího ze softwaru, materiálů a vhodných zařízení pro tisk, čištění a následné vytvrzení objektů. Díky čemu dalšímu je ale systém PrograPrint speciální?

Snadná obsluha
PrograPrint s inovativním systémem kartuší, PrograPrint Cartridge, umožňuje snadnou a čistou manipulaci s materiály. Materiál obsažený v kartuši je připraven pro tisk a současně jej lze takto i uskladnit. Množství náplně v kartuši je automaticky kontrolováno. Obsluha je navíc snadná i díky automatickému rozpoznání materiálu a intuitivnímu ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky.

Vysoce kvalitní materiál
Světlem vytvrzované materiály ProArt Print (modely, dlahy a vosk) umožňují výrobu opakních a velmi detailních implantologických modelů nebo modelů pro výrobu vakuově formovaných dlah, průhledných alignerů a chirurgických šablon, stejně jako beze zbytku spalitelných prvků pro výrobu náhrad z presovací keramiky. Speciální vlastnosti materiálů ProArt Print jsou založeny na mnohaletých zkušenostech Ivoclar Vivadent a umožňují dosahovat vysoce kvalitních výsledků.

Vysoká přesnost
3D tiskárna PrograPrint PR5 produkuje vysoce přesné výsledky tisku, a to díky speciálně vyvinutému Light Engine. Kalibrace je automatická a zajišťuje konzistentní úroveň světelné intenzity. To znamená, že na celé tiskové platformě lze dosáhnout shodné úrovně přesnosti. Díky DLP (Digital Light Processing), má 3D tiskárna na zabudované platformě o velikosti 125 × 78 mm vysoké rozlišení 4 miliony pixelů. Výsledná velikost pixelů 49 μm při tloušťkách vrstvy od 50 do 100 μm vytváří vysoce přesné tištěné objekty.

Ověřený workflow
Hlavními výhodami ověřeného workflow jsou vysoká spolehlivost zpracování a reprodukovatelné výsledky. Tisková procedura začíná navržením objektů, pokračuje tiskem a čištěním a končí procesem následného vytvrzení objektů. To vše pod jednou střechou. Vysoké nároky na kvalitu a biologickou kompatibilitu jsou obzvláště důležité při tištění objektů, které se budou umisťovat do úst pacienta.

Optimalizované pracovní kroky umožňují efektivní a ekonomickou výrobu. Manuální kroky tedy byly zredukovány na nezbytné minimum a lze se je snadno naučit.

Komponenty Ivoclar Digital
Systém PrograPrint rozšiřuje stávající portfolio Ivoclar Digital doplněním nové výrobní techniky – 3D tisku. Rozšiřte i vy své digitální portfolio a využívejte výhod, které vaší práci přináší doplňková výroba. Systém PrograPrint je k dostání již teď. Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala.

PrograPrint® je registrovaná obchodní značka Ivoclar Vivadent AG.

Reklama
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Proč investovat a jak vybrat laboratorní skener? Články
Proč investovat a jak vybrat laboratorní skener?

30. 11. 2020 | Digitální technologie

Nevlastnit skener ještě neznamená vyrábět zubní náhrady zastaralým způsobem. Řada zubních techniků dospěla k názoru, že je pro ně stále...

Detail příspěvku

Představení Form 3BL, velkoformátové dentální 3D tiskárny pro velkoobjemovou dentální výrobu Články
Představení Form 3BL, velkoformátové dentální 3D tiskárny pro velkoobjemovou dentální výrobu

12. 10. 2020 | Digitální technologie

Společnost Formlabs Dental s radostí informuje o velkoformátové dentální 3D...

Detail příspěvku

Vysoce estetické výsledky s CEREC® Primemill Články
Vysoce estetické výsledky s CEREC® Primemill

26. 2. 2020 | Digitální technologie

CEREC Primemill, nový frézovací přístroj společnosti Dentsply Sirona, posouvá ordinační výrobu zubních náhrad na novou úroveň. Díky jeho...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.