StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Digitální technologie > Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala

Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala

13. 11. 2020 | PR, Ivoclar Vivadent

PrograPrint® – na budoucnost orientovaný systém 3D tisku pro dentální technologie je již k dostání. Systém lze snadno začlenit do vašeho stávajícího pracovního procesu a zintenzivnit tak digitální orientaci vaší zubní laboratoře. Pracovní kroky jsou intuitivní a výsledky reprodukovatelné a vysoce přesné.


Nově dostupný systém 3D tisku může přinést vaší laboratoři reálnou přidanou hodnotu. Systém PrograPrint je integrován do ověřeného workflow sestávajícího ze softwaru, materiálů a vhodných zařízení pro tisk, čištění a následné vytvrzení objektů. Díky čemu dalšímu je ale systém PrograPrint speciální?

Snadná obsluha
PrograPrint s inovativním systémem kartuší, PrograPrint Cartridge, umožňuje snadnou a čistou manipulaci s materiály. Materiál obsažený v kartuši je připraven pro tisk a současně jej lze takto i uskladnit. Množství náplně v kartuši je automaticky kontrolováno. Obsluha je navíc snadná i díky automatickému rozpoznání materiálu a intuitivnímu ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky.

Vysoce kvalitní materiál
Světlem vytvrzované materiály ProArt Print (modely, dlahy a vosk) umožňují výrobu opakních a velmi detailních implantologických modelů nebo modelů pro výrobu vakuově formovaných dlah, průhledných alignerů a chirurgických šablon, stejně jako beze zbytku spalitelných prvků pro výrobu náhrad z presovací keramiky. Speciální vlastnosti materiálů ProArt Print jsou založeny na mnohaletých zkušenostech Ivoclar Vivadent a umožňují dosahovat vysoce kvalitních výsledků.

Vysoká přesnost
3D tiskárna PrograPrint PR5 produkuje vysoce přesné výsledky tisku, a to díky speciálně vyvinutému Light Engine. Kalibrace je automatická a zajišťuje konzistentní úroveň světelné intenzity. To znamená, že na celé tiskové platformě lze dosáhnout shodné úrovně přesnosti. Díky DLP (Digital Light Processing), má 3D tiskárna na zabudované platformě o velikosti 125 × 78 mm vysoké rozlišení 4 miliony pixelů. Výsledná velikost pixelů 49 μm při tloušťkách vrstvy od 50 do 100 μm vytváří vysoce přesné tištěné objekty.

Ověřený workflow
Hlavními výhodami ověřeného workflow jsou vysoká spolehlivost zpracování a reprodukovatelné výsledky. Tisková procedura začíná navržením objektů, pokračuje tiskem a čištěním a končí procesem následného vytvrzení objektů. To vše pod jednou střechou. Vysoké nároky na kvalitu a biologickou kompatibilitu jsou obzvláště důležité při tištění objektů, které se budou umisťovat do úst pacienta.

Optimalizované pracovní kroky umožňují efektivní a ekonomickou výrobu. Manuální kroky tedy byly zredukovány na nezbytné minimum a lze se je snadno naučit.

Komponenty Ivoclar Digital
Systém PrograPrint rozšiřuje stávající portfolio Ivoclar Digital doplněním nové výrobní techniky – 3D tisku. Rozšiřte i vy své digitální portfolio a využívejte výhod, které vaší práci přináší doplňková výroba. Systém PrograPrint je k dostání již teď. Budoucnost 3D tisku pro vaši digitální laboratoř již nastala.

PrograPrint® je registrovaná obchodní značka Ivoclar Vivadent AG.

Reklama
Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Představte si nasazení zirkonové korunky do 24 hodin od otiskování Články
Představte si nasazení zirkonové korunky do 24 hodin od otiskování

4. 5. 2020 | Digitální technologie

Německý zubní lékař pošle data ze svého intraorálního skeneru iTero do zubní laboratoře v USA, a protože mu na...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.