StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Dental rádio StomaTeam > Na Pragodent 2021 jsme ve všech ohledech připraveni

Na Pragodent 2021 jsme ve všech ohledech připraveni

22. 6. 2021 | redakce časopisu StomaTeam

Rozhovor s Martinem Františkem Přívětivým, výkonným ředitelem a místopředsedou představenstva ABF a.s.

Největší dentální událost v České republice, 28. ročník dentálního veletrhu Pragodent, se uskuteční 14.–16. října 2021. Letos se bude konat za zpřísněných bezpečnostních opatření, podruhé na výstavišti v Letňanech. O tom, co přesně mohou návštěvníci očekávat a na co se mohou těšit jsme si povídali s Martinem Františkem Přívětivým, výkonným ředitelem a místopředsedou představenstva ABF a.s., společnosti pořádající dentální veletrh Pragodent.

Jaké má veletrh organizační a programové plány? Má kromě hlavního odborného partnera, České stomatologické komory, i další oficiální partnery z řad dentálních firem?
Ano má, Pragodent je jedním z největších oborových veletrhů ve střední Evropě a partneři i vystavovatelé se na něm prezentují již řadu let, a to nejen z pohledu nových budoucích obchodů, ale i z pohledu prestiže. Dalším z takových partnerů je Asociace výrobců a prodejců potřeb pro stomatologii, Czechdent, a společně tvoříme program pro vystavovatele a návštěvníky. Dále jsou našimi partnery např. Komora zubních techniků a Asociace dentálních hygienistek.

Kolik firem je na veletrh v tuto chvíli závazně přihlášeno?
Čísla nám v tuto chvíli o kondici oboru a veletrhu nic neřeknou, protože nemáme žádná srovnání z minulých let za podobné situace. Aktuální stav příprav veletrhu nicméně vyplývá ze zvýšené potřeby vystavovatelů (ve srovnání se stavem před půl rokem) odprezentovat sebe a nové produkty a technologie. Zdá se, že je velký hlad po setkávání se. Přesná čísla říct nemohu, ale poptávka po veletrhu je, návštěvníci z řad zubních lékařů budou v době veletrhu víceméně ve 100 % proočkovaní, vystavovatelé odhaduji v 95 %, takže tady teoreticky nic nehrozí a těšíme se na setkání.

Nabízí výstaviště nějaké digitální platformy pro propojení se s veletrhem, které by mohli vystavovatelé případně využít?
Ano, máme tyto věci připravené, buď pro online aktivity nebo virtuální či hybridní aktivity. V PVA EXPO PRAHA v Letňanech máme postavena virtuální studia, tzv. green-screen a LED-screen, která využíváme pro natáčení do záznamu a využili jsme je např. k natočení zdravice prezidenta ČSK doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc. Studia lze využít nejen pro veletrhy a konference, ale i pro komerční potřeby našich vystavovatelů a partnerů. Zájem o tuto službu ze strany firem je – některé si natáčí předem do záznamu podklady, které využijí během podzimu pro prezentaci novinek a jiní ji využijí pro streamování workshopů a webinářů.

Jaké konkrétní modely bezpečnostních opatření nutných kvůli pandemii Covid-19 máte připravené?
Opatření je připraveno několik a až budeme na podzim přesně vědět, jaká je aktuální epidemiologická situace, přistoupíme k některým z nich. Máme zkušenosti z loňské veletržní sezóny, kdy jsme si vyzkoušeli řadu omezení od počtu osob na metr čtvereční až po obrácený způsob, což jsou metry čtvereční pro osoby. V současné době je obecná fixace na kontrolu očkování, pocovidových 180 dnů či negativních výsledků testů. Jsme připraveni a umíme dodržet všechna dosud užívaná pravidla tak, abychom zajistili, co po nás bude žádáno.

Je výstaviště vybaveno nějakými digitálními technologiemi, které budou pomáhat zajišťovat bezpečnost?
Jistě, již pro podzimní sezónu roku 2020 jsme každý vstup do každé z hal osadili zařízením, které nám umožňuje anonymně sledovat počet osob v daném prostoru. Zvýšený počet proškoleného personálu pak dohlíží na počty návštěvníků v jednotlivých sektorech a umíme online vyhodnotit, reagovat a případně regulovat počty lidí a odklánět je z jednotlivých sektorů tak, abychom dodrželi platné restrikce.

Česká stomatologická komora pořádá u příležitosti veletrhu Pragodent „Pražské dentální dny“. Budou se tentokrát konat přímo na výstavišti. Budou mít vlastní program i další profesní organizace? 
Ano, samozřejmě, stejně jako vystavovatelé, i naši partneři, Asociace dentálních hygienistek a Komora zubních techniků, mají zájem se na veletrhu prezentovat. Jednotlivé programy se budou zveřejňovat až v druhé polovině prázdnin nebo na přelomu srpna a září tak, abychom v té době využili sociálních sítí a seznámili tak s programy potenciální návštěvníky. Víme, že programy budou, sály jsou zarezervované a obsazené, ale konkrétní programy se dozvíme později. Programy budou sdílet samotné organizace i my na svých webových stránkách a sociálních sítích a využijeme pro distribuci těchto programů také e-mailingu.

Mohou se návštěvníci těšit na něco, co na Pragodentu doposud nebylo?
V roce 2019 se nám podařilo velice úspěšně přesunout veletrh Pragodent do PVA EXPO PRAHA a zároveň tak založit novou tradici, ve které hodláme pokračovat. Současně se v roce 2019 veletrh Pragodent posunul do dvouletého cyklu, což znamená, že za sebou máme dva roky, kdy jsme se neviděli a vystavovatelé a partneři dnes mají obrovskou chuť představit své novinky a technologie. Letošní Pragodent proto budeme cílit především na produkty vystavovatelů, protože dva roky je dlouhá doba a všichni se na novinky těšíme.

Veškeré informace o veletrhu najdete na www.pragodent.eu.

Přečtěte si také:
Články na podobné téma:
Snažíme se přivést děti k tomu, aby převzaly odpovědnost za své zubní zdraví Články
Snažíme se přivést děti k tomu, aby převzaly odpovědnost za své zubní zdraví

30. 9. 2021 | Dental rádio StomaTeam

Rozhovor s MUDr. Hanou Zallmannovou – zubní lékařkou, která dlouhodobě...

Detail příspěvku

S patričnou pokorou sú iba sami zubní technici zodpovední za svoju prestíž Články
S patričnou pokorou sú iba sami zubní technici zodpovední za svoju prestíž

23. 7. 2021 | Dental rádio StomaTeam

Rozhovor s prezidentkou Slovenské komory zubních techniků (SKZT),...

Detail příspěvku

Společnost Planmeca oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo Články
Společnost Planmeca oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo

8. 9. 2021 | Novinky

Společnost Planmeca Oy oznamuje předpokládané převzetí společnosti...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:
Kerr (SybronEndo) Reamers dentální produkty
Kerr (SybronEndo) Reamers

Kořenové nástroje – Pronikače (Reamers)

další dentální produkty

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.