StomaTeam, s.r.o. - Váš průvodce dentálním světem

menu0CZK 
StomaTeam > Články > Dental rádio StomaTeam > Kongres společnosti Straumann – 30 let na českém a slovenském trhu

Kongres společnosti Straumann – 30 let na českém a slovenském trhu

3. 2. 2023 | Mgr. Věra Tautová, redakce časopisu StomaTeam

V roce 1992 byla založena pobočka společnosti Straumann v České republice. 30. výročí působení na českém trhu oslavila společnost Straumann 11. až 12. listopadu 2022 uspořádáním kongresu v prostorách Břevnovského kláštera.

Společnost Straumann je proslulá výrobou dentálních implantátů a inovacemi v oblasti systémů dentálních implantátů. Dlouhodobě se také věnuje vzdělávání a již v roce 1980 se vedení společnosti podílelo na založení mezinárodního týmu pro implantologii: ITI Study Club, který je implantologům a zubním technikům k dispozici od roku 2012 i v České republice a společnost Straumann je jeho trvalým partnerem. Na kongresu vystoupila řada českých i zahraničních přednášejících. Největší pozornost byla upřena na ředitele Harvardu Prof. German O. Gallucci.

V překrásných historických prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera se sešlo téměř 200 zubních lékařů, a kromě odborných přednášek si mohli užít prohlídky celého kláštera, galavečera s koncertem nejen vážné hudby a večerního bohatého rautu v přilehlých salóncích.

Událost si nenechalo ujít ani Dental rádio StomaTeam a na zkušenosti s dentálními implantáty značky Straumann a spolupráci s ITI Study Club jsme se zeptali hned tří přednášejících – MUDr. Vladimíra Zábrodského, MUDr. Jiřího Kruga a Dr. Eirika A. Salvesena, DDS z Norska. Celé rozhovory si můžete poslechnout na našich YouTube a Spotify kanálech. Zde vám přinášíme jejich zkrácený opis.

Inzerce

Rozhovor s MUDr. Vladimírem Zábrodským

Pane doktore, jak dlouho spolupracujete se společností Straumann?
Je to již 32 let, přičemž první 2 roky, od roku 1991 do roku 1992, tady pobočka nebyla, takže jsem spolupracoval přímo se švýcarským Straumannem. Moje spokojenost se spoluprací je velká, jak jsem uvedl v závěru své přednášky.

Co přesně na značce Straumann tak pozitivně hodnotíte?
Zaprvé je implantologický systém Straumann velmi spolehlivý, jsem z něj nadšený, celých 32 let ho neměním a držím se ho – neměním vítězného koně. Za druhé hodnotím pozitivně Straumann jako firmu tady v Čechách, ke spolupráci nemohu říct nic špatného. Třetím pozitivem je odborné pozadí, školení, ze kterých jsem nadšený a budu je doufám ještě řadu let využívat.

Věděl byste o něčem, čím by mohla společnost Straumann vaši práci ještě obohatit?
Moc se mi líbí, že jsou ve společnosti Straumann vstřícní. Když například přijmu nového lékaře, mohu jej vyslat na školení, kde dostane všechny základní informace. Toto se už děje, takže bych rád, aby to pokračovalo.

Rozhovor s MUDr. Jiřím Krugem

Jak byste, pane doktore, ohodnotil svoji dlouhodobou spolupráci se společností Straumann?
Pracuji a implantuji už dlouho, implantáty ladím už více než 23 let. Posledních 21 let je moje práce spojená s firmou Straumann, protože tehdy jsem začal její systém používat, a mám radost, že jsem zvolil správný systém. Systém, který má logiku, stojí za ním studie, a když tedy něco děláme, víme co, protože to bylo odzkoušené.

Používáte výhradně implantátový systém Straumann?
Výhradně ne, protože mými klienty nejsou pacienti, ale zubaři, kteří mi posílají pacienty na ošetření a někdy požadují jiné systémy. Většinou to ale je systém Straumann. I systém Straumann má svůj vývoj daný tlakem uživatelů, ale celkově vzato je to systém povedený, který nabízí široké portfolio pro různé typy ošetření a je možné si vybrat správný typ implantátu podle toho, co můj pacient zrovna potřebuje.

Máte tedy výhodu srovnání s jinými systémy. Čím systém Straumann vyniká?
Hlavní výhoda pro mě byla v tom, že vždy, když vznikla nějaká nejasnost nebo problém, tak jsem se mohl obrátit na zázemí firmy a vždy mi velmi fundovaně pomohli. Nemluvil jsem jen s někým, kdo prodává značku, ale s tím, kdo systém zná, v případě potřeby je schopný zjistit více a problém vyřešit. Taková technická podpora není všude a je přitom velice důležitá.

Pane doktore, jste vůdčí osobností ITI Study Club, mohl byste představit jeho aktivity a pozvat kolegy k účasti?
ITI je zkratka pro mezinárodní tým pro implantologii a je to nezisková organizace, která je se společností Straumann spojená v tom smyslu, že je jejím velkým partnerem. ITI je obrovská celosvětová organizace sdružující zubní lékaře a techniky, jejímž cílem je vzdělávat, sdílet názory, přinášet novinky, poučit se navzájem o možných komplikacích a zkvalitňovat tak péči o naše pacienty a nám implantologům ulehčit život. Shrnu-li to, je ITI výborná platforma pro setkávání, sdílení informací, získávání nových informací – pro začínající, ale i pro zkušené implantology.

Zmínil jste i zubní techniky, je jich mezi členy ITI hodně?
Kluby jsou v ČR v současné době čtyři a v každém je nějaký zubní technik, což klub obohacuje. Ukazují nám informace z druhé strany, které také potřebujeme vědět. Je velmi dobré, když k danému tématu řekne něco také technik.

Ještě je třeba zmínit, že snaha ITI je i mít speciální skupiny. To je nově plně ženský nebo dámský klub, protože pro ženu může být někdy těžké se prosadit v jinak mužském kolektivu. Bylo by také dobré, kdyby vznikl klub mladých začínajících implantologů, protože ti mají zase jiné problémy, a chtějí dostat hlavně základní informace.

A závěrem informace pro zubní lékaře a zubní techniky. Na webových stránkách uvádíte možnost dvakrát se zúčastnit klubových sezení ITI a až poté uvažovat o členství. Jak to přesně funguje?
Ano, toto je v regulích ITI. Zaprvé každý člen může navštěvovat sezení jiných klubů a nečlen, který prostředí nezná, může dvakrát libovolné sezení navštívit, zjistit, zda je to pro něj zajímavé a pak se eventuálně přihlásit ke členství. Na webu lze najít jednotlivé akce, do kterých je možné se přihlásit. S radostí sleduji, že zájem na webu v poslední době stoupá, což dokazuje, že je ITI pro kvalitu péče i vnitřní klid implantologů důležitý.

 • Kongres společnosti Straumann – 30 let na českém a slovenském trhu
 • Břevnovský klášter

  Břevnovský klášter

 • Břevnovský klášter. Tereziánský sál

  Břevnovský klášter. Tereziánský sál

 • MUDr. Juraj Babčan

  MUDr. Juraj Babčan

 • MUDr. Juraj Babčan, MUDr. Jiří Krug, ing. Miroslav Fíla (zleva)

  MUDr. Juraj Babčan, MUDr. Jiří Krug, ing. Miroslav Fíla (zleva)

 • Dr. German O. Galluci

  Dr. German O. Galluci

 • Dr. German O. Galluci a jeho přednáška

  Dr. German O. Galluci a jeho přednáška

 • MUDr. Juraj Babčan, ing. Miroslav Fíla, MUDr. Jiří Krug, Dr. German O. Galluci, MUDr. Vladimír Zábrodský (zleva)

  MUDr. Juraj Babčan, ing. Miroslav Fíla, MUDr. Jiří Krug, Dr. German O. Galluci, MUDr. Vladimír Zábrodský (zleva)

 • MUDr. Jiří Krug

  MUDr. Jiří Krug

 • MUDr. Alena Krugová, MUDr. Jiří Krug

  MUDr. Alena Krugová, MUDr. Jiří Krug

 • Překladatelé kongresu

  Překladatelé kongresu

 • Dr. Eirik A. Salvesen a jeho přednáška

  Dr. Eirik A. Salvesen a jeho přednáška

 • Dr. Eirik A. Salvesen

  Dr. Eirik A. Salvesen

 • Dr. Eirik A. Salvesen a redaktorka StomaTeamu Věra Tautová

  Dr. Eirik A. Salvesen a redaktorka StomaTeamu Věra Tautová

 • Dr. Sergio Piano

  Dr. Sergio Piano

 • Dr. Sergio Piano a jeho přednáška

  Dr. Sergio Piano a jeho přednáška

 • MUDr. Vladimír Zábrodský, MUDr. Alena Krugová

  MUDr. Vladimír Zábrodský, MUDr. Alena Krugová

 • MUDr. Vladimír Zábrodský a jeho přednáška

  MUDr. Vladimír Zábrodský a jeho přednáška

 • Účastníci kongresu

  Účastníci kongresu

Rozhovor s Dr. Eirikem A. Salvesenem, DDS

O čem byla vaše přednáška, pane doktore?
První část byla věnována strategii implantologických ošetření, včetně klinických protokolů, které se snažíme neustále dále vyvíjet a zlepšovat. Druhá část pak byla věnována protokolům okamžitého zatížení implantátů, které jsou podle mého názoru zásadní a je potřeba se jimi podrobně zabývat, protože šetří čas nám lékařům i pacientům. Já se touto strategií zavádění implantátů zabývám již více než 15 let.

Ve své přednášce jste zmínil, že jste pracoval i s jinými implantátovými systémy. Proč jste nakonec zůstal u systémů Straumann?
Se společností Straumann jsem se setkal poprvé před 23 lety, když jsem začínal pracovat s implantáty, ale v rámci podpory mé filozofie jsem pracoval s jinými systémy, které byly v té době lepší. Potom jsem se ale vrátil ke značce Straumann, protože poskytovala kvalitu a kompetence. Navíc mě oslovili s tím, že vyvíjejí nový implantátový systém, poskytovali komplexní podporu a vzdělávání, a to pro mě byl důvod ke změně.

Čeho si ceníte na spolupráci se společností Straumann?
Použil bych přirovnání: máte prodejce aut, který má osobitost, servis, kompetence, ale nemáte auto, které byste chtěl řídit. A to je v podstatě můj příběh. Společnost Straumann má k dispozici kvalitní tým lidí, podporu, ale svého času pro mě nebyla dost inovativní. V posledních 10 letech se toto ale zásadně změnilo a nyní vidím společnost Straumann jako jednu z nejinovativnějších, která neustále nabízí nová řešení a investuje do vývoje, což je něco, co je pro mě fascinující. Rád s touto společností spolupracuji a v podstatě považuji tým Straumann za součást rodiny, protože společně pracujeme na celé řadě projektů a děláme to rádi.

A poslední otázka, jste členem ITI Study Club?
Ano jsem, ale v Norsku máme i vlastní akademii, která spolupracuje nejen s ITI, ale i se samotnou společností Straumann.


Plánované vzdělávací akce společnosti STRAUMANN s.r.o.

Praktický kurz dentální implantologie
Datum: 14. – 15. 4 .2023
Přednášející a popis: MUDr. MDDr. Jiří Blahák, Ph.D. | Možnosti a trendy moderní dentální implantologie

Praktický kurz protetika na implantáty I
Datum: 2. 6. 2023
Přednášející a popis: MUDr. MDDr. Jiří Blahák, Ph.D. | Přehled protetických řešení pro Straumann

Praktický kurz protetika na implantáty II
Datum: 3. 6. 2023
Přednášející a popis: MUDr. MDDr. Jiří Blahák, Ph.D. | Obličejový oblouk při celkové rekonstrukci. Ošetření bezzubé čelisti

Praktický kurz 3 leté zkušenosti s Straumann eXtreme implantáty
Datum: 5. 5. 2023
Přednášející a popis: MUDr. Zbyšek Petrovický | Představení implantologického konceptu Straumann eXtreme

Praktický kurz dentální implantologie
Datum: 15. – 16. 9. 2023
Přednášející a popis: MUDr. Zbyšek Petrovický | Možnosti a trendy moderní dentální implantologie

Buďte v obraze

Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Další články z rubriky:
Je nejvyšší čas! Registrujte se na PRAGODENT Články
nepřehlédněte
Je nejvyšší čas! Registrujte se na PRAGODENT

8. 9. 2023 | Zprávy z firem

29. ročník veletrhu PRAGODENT otevře své brány už ve čtvrtek 12. října. Máte proto nejvyšší čas se zaregistrovat.

Detail příspěvku

Rozhovor s MUDr. Lucií Sedelmayer: 30leté výročí mezizubního kartáčku v ČR Články
Rozhovor s MUDr. Lucií Sedelmayer: 30leté výročí mezizubního kartáčku v ČR

26. 6. 2024 | Dental rádio StomaTeam

Vážení čtenáři/posluchači, přinášíme vám další epizodu našeho podcastu "Rozhovory a reportáže" – Dental rádio StomaTeam...

Detail příspěvku

Před novým prezidentem KZT ČR, Mgr. Lukášem Seidlem, stojí řada úkolů Články
audio
Před novým prezidentem KZT ČR, Mgr. Lukášem Seidlem, stojí řada úkolů

8. 11. 2023 | Dental rádio StomaTeam

Mgr. Lukáš Seidl, nový prezident KZT, který byl zvolen na konci září...

Detail příspěvku

Mohlo by vás také zajímat:

Buďte v obraze

Chcete mít pravidelný přehled o nových článcích na tomto webu, akcích a dalších novinkách? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Ano, i my od vás potřebujeme souhlas s používáním cookies.
A to ještě není všechno. Protože je stomateam.cz web pro odbornou zdravotnickou veřejnost, je nutné potvrdit i vaši odbornost.

Abychom vám ušetřili čas, můžete vše vyřešit jedním kliknutím. Samozřejmě si vše můžete libovolně nastavit.

Kliknutím na níže uvedené tlačítko Potvrzuji a přijímám vše vyjádříte současně souhlas s použitím všech cookies a také to, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb. a současně jste si vědom(a) rizik spojených se seznámením se s informacemi určenými pro odborníky ve zdravotnictví pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste. Chcete-li pokračovat k individuálnímu nastavení cookies, klikněte na tlačítko Podrobné nastavení a pokračujte dále.

Pro prohlížení časopisu se prosím přihlašte.

Přihlášením získáte následující výhody:

- možnost prohlížet si kompletní elektronická interaktivní PDF vydání všech našich titulů
- bezplatné zvýraznění TOP inzerce na portálech dentalbazar.cz a dentaljobs.cz
- snadné nakupování na našem e-shopu

Přihlášení

Nemáte ještě registraci? Nová registrace

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.

×
Podrobné nastavení
V tomto nastavení můžete přizpůsobit využití souborů cookies dle kategorií a dle vašich preferencí.
Nezbytná technická cookies

Soubory nezbytné pro správné fungování webu, uchování produktu v nákupním košíku, filtrování a další základní funkce. Využití technických cookies nelze deaktivovat, využíváme je na základě oprávněného zájmu.

Analytické cookies

Soubory, které nám umožňují měřit výkon našeho webu a našich reklamních kampaní, určit počet a zdroje návštěv našeho webu apod. ...ukázat více Analytická data zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které by ukázaly na konkrétního uživatele našeho webu. Nesouhlasem s využitím analytických cookies ztrácíme zčásti možnost analýzy výkonu webu, ale také možnosti optimalizace našich opatření a nastavení systému webu ...ukázat méně

Personalizované soubory cookies

Používáme také cookies a technologie, které pomáhají přizpůsobit obsah a nabídku našeho webu vašim zájmům tak, abychom mohli připravit nejlepší možnou nabídku právě pro vás. ...ukázat více Souhlas s použitím personalizovaných cookies nám společně pomůže vyvarovat se zobrazení či zasílání neužitečných či nežádoucích informací či nabídek a zobrazení jedinečných funkcí a informací pro vaše zájmy a váš status (např. člena Klubu StomaTeam). ...ukázat méně

Reklamní cookies

Reklamní cookies používáme my nebo naši partneři pro zobrazení pro vás vhodného obsahu nebo reklamy na našem webu nebo na webech třetích stran. ...ukázat více Díky nim můžeme vytvářet profily založené na vašich zájmech. Při využití těchto cookies zpravidla není možná vaše bezprostřední identifikace. Nevyjádříte-li souhlas s použitím reklamních cookies, nebudeme vám zobrazovat obsah či zasílat reklamu přizpůsobené vašim zájmům. ...ukázat méně

Jsem odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb. a jsem si vědom(a) všech rizik spojených se seznámením se s informacemi určenými pro odborníky ve zdravotnictví, pokud odborníkem nejsem.