Knihy

Ochorenia jazyka

Autor: kolektív autorov | 18. 11. 2016

novinka.jpg 

Jazyk je pro zubního lékaře zajímavý jednak jako místo výskytu lokálních onemocnění ústní dutiny, ale zároveň je signalizátorem celkových onemocnění organismu. Posouzení stavu jazyka před érou rozvoje biochemických diagnostických metod bylo základem empirické diagnostiky vycházející z čínské a později i řecké medicíny.

stomateam-kniha-ochorenia-jazyka-200.jpg

MUDr. Silvia Timková, PhD., MHA • MUDr. Marcel Riznič, PhD. • MUDr. Jozef Minčík, PhD. • doc. MUDr. Eugen Ďurovič, DrSc. • mim. prof. MUDr. Peter Kizek, PhD., MHA

 

Úvodní kapitola monografie, popisující embryologii, anatomii a fyziologii jazyka a postup při jeho vyšetření, pokračuje dále kapitolami zabývajícími se jeho vrozenými anomáliemi, postižením při onemocněních dutiny ústní, morfologickými a funkčními změnami při celkových onemocněních a prekancerózách. Důležité jsou kapitoly o cystách, benigních a zejména maligních nádorech. Autoři nezapomínají ani na traumatologii a poškození jinými vnějšími vlivy. Jednotlivé kapitoly jsou zakončeny terapeutickými doporučeními pro praxi, vycházejícími z nejnovějších poznatků a dlouholetých vlastních zkušeností jednotlivých autorů.

Kniha je ve slovenském jazyce, má 103 stran a je bohatě ilustrovaná převážně vlastními fotografiemi autorů publikace a dalších předních domácích spolupracujících odborníků.


 

Cena 22 €

+ poštovné a balné 7 €

 

 

Pro více informací pište na: asistentka@stomateam.cz

 Seřadit


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

OK