Časopis

Společenské sympózium s partnery z 21 různých zemí

Autor: Tisková zpráva VOCO | 18. 7. 2017

VOCO sdružuje zubní lékaře z celého světa

„Měli jsme se s přáteli a kolegy skvěle", „Díky za úžasné a inspirující zážitky", „Jeden z nejlepších dnů v mém životě" a „Vždy se sem rád vracím" – to je jen malá ukázka celkově kladné zpětné vazby, kterou jsme obdrželi od 40 zubních lékařů, kteří se zúčastnili čtyřdenního sympózia „International Fellowship Symposium" v sídle společnosti VOCO v Cuxhavenu, v Německu. Někteří z nich se ochtoně vydali i na velmi dlouhou cestu, aby se mohli sympózia zúčastnit. Koneckonců, nepodaří se každý den, aby se zubní lékaři z Evropy, severní Ameriky, jižní Ameriky, Asie, a dokonce i z Austrálie sešli a shlédli prezentace, vyměnili si s kolegy zkušenosti a osobně si popovídali s „dentalisty" z VOCO.

První bod programu prvního ze čtyř dnů této akce byl nejvýznamnější. Po krátkém uvítání generálním ředitelem Olafem Sauerbierem převzal slovo prof. Dr. Richard Price. Tento kanadský zubní lékař vede oddělení „Dentálních klinických věd" a „Biomedicínského inženýrství" na univerzitě Dalhousie v Halifaxu, v Novém Skotsku. Ve své laboratoři na univerzitě studie životnost kompozitních výplní v distálním úseku, světelnou intenzitu dentálních polymeračních lamp a výhody rychlého světelného vytvrzení oproti pomalému světelnému vytvrzování zubních výplní. Účastníkům sympózia představil některé své závěry a zkušenosti v projevu s názvem „Hodnota dobré polymerační lampy".

 

ST-VOCO-072017-01.jpg

40 zubních lékařů se setkalo na mezinárodním sympóziu „International Fellowship Symposium“ organizovaném vědeckým a komunikačním oddělením.

 

Široká škála zajímavých témat

Jeden po druhém pak vystupovali hostující mluvčí, a střídali se po čtvrt hodinách. Představili širokou škálu zajímavých témat, včetně diskuzí jako „Estetické vlastnosti Admira Fusion", „Práce s kompozitem v každodenní praxi", „Pečetění fisur", „Použití kořenových čepů vyztužených svazkem skleněných vláken" a „Silikonové materiály pro skusové registráty". Ti, kteří zrovna nepřednášeli, drželi v rukou své chytré telefony a kamery, aby zaznamenali informace pro budoucí použití.

A zahraniční zubní lékaři nebyli jediní, kdo předložili své prezentace: k mikrofonu přistoupil také vedoucí oddělení výzkumu a vývoje společnosti VOCO, prof. Dr. Reinhard Maletz, aby se s hosty podělil o nejnovější výsledky ve výzkumu kompozit pro CAD/CAM technologie, konkrétně bločků Grandio. Kolegové se zájmem diskutovali o inovativním, novém vývoji a celé řadě dalších dentálních témat, a to nejen po jednotlivých přednáškách, ale i během přestávek.

Po intenzivních dnech této akce s bohatou nabídkou prezentací zakončili zubní lékaři návštěvu Německa výletem do města Hamburk.

 

ST-VOCO-072017-03.jpg

Přestože byl program nabitý, vládla mezi účastníky sympózia před, během i po prezentacích dobrá nálada a příjemná atmosféra.

 

ST-VOCO-072017-02.jpg

Přestávky byly plně využity k setkání se s kolegy nebo zjištění více o vybraných produktech u přítomných specialistů.Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

OK