Časopis

Rozhovor s paní Blankou Bobčíkovou, ředitelkou dentální divize společnosti Henry Schein Dental, Pragodent 2017

Autor: Za redakci časopisu StomaTeam – Věra Tautová | 30. 10. 2017

Na Pragodentu 2017 se za redakci časopisu StomaTeam sešla Věra Tautová s paní Blankou Bobčíkovou, ředitelkou dentální divize společnosti Henry Schein Dental, a ptala se na současné i budoucí směřování společnosti.

 

Bobcikova-Blanka-687x1030.jpg

 

Paní Bobčíková, jste ředitelkou české pobočky Henry Schein Dental necelý rok, jaké změny ve společnosti za tuto dobu proběhly?

Přišla jsem do Henry Schein z jiného oboru, ze zdravotnických prostředků, a i to byl jeden z důvodů mého přijetí do firmy, abych přinesla něco nového. Změnili jsme způsob práce našich obchodních týmů v regionech, jinak jsme rozdělili obchodní teritoria, abychom mohli zákazníkům nabídnout poradenství a více se specializovat. Držíme se světové filozofie Henry Schein a nechceme už být jen tradiční distributor, ale chceme zákazníkům poskytovat i servis a poradenství v oblasti moderních technologií a marketingu.


V e-shopu nabízí Henry Schein širokou škálu přístrojů a materiálů pro stomatologii, řekla byste nám něco více o vašich výrobcích?

Máme produkty na špičkové úrovni od řady výrobců, nabízíme i produkty vyráběné pod vlastní značkou Henry Schein a také exkluzivně zastupujeme některé partnery. Například výhradně zastupujeme firmu Optident, jejíž nový systém pro bělení zubů jsme představili na letošním Pragodentu.
V našem e-shopu nabízíme zhruba 33000 produktů.


V nedávné tiskové zprávě mě zaujala účast Henry Schein na projektu Practice Pink podporujícímu léčbu a prevenci rakoviny. V průběhu října 2017 mohou zákazníci na projekt přispět zakoupením růžových produktů. Jak tyto produkty ve vašem e-shopu poznají?

Produkty jsou v růžové barvě, takže jsou snadno rozpoznatelné. Je to úspěšná akce, které probíhá po celém světě. Do budoucna bychom se chtěli více podílet na místních charitativních projektech.

 

HenrySchein_03.jpg


Na Pragodentu představujete nový systém bělicích gelů White Dental Beauty vyráběných firmou Optident. Čím je tento nový produkt zajímavý?

Systém obsahuje několik koncentrací přípravku a je skutečně účinný. Systém je jiný svým konceptem, protože nabízíme výrobky včetně marketingové podpory, abychom pomohli lékařům s prodejem a poskytováním informací o bělení pacientům. Systém White Dental Beauty je určen pro domácí bělení, ale zakoupit si jej pacienti mohou pouze v zubní ordinaci a první aplikaci provádí zubní lékař nebo dentální hygienistka. Má mnoho klinických i uživatelských výhod. Pro zubní lékaře znamená možnost rozšíření poskytovaných služeb a vyššího výdělku.

 

HenrySchein_01.jpg


Jaké další novinky představuje Henry Schein na Pragodentu? Např. v souvislosti s partnerstvím se společností EdgeEndo?


EdgeEndo je americká společnost, která vyrábí endodontické nástroje a my je exkluzivně prodáváme na evropském trhu. Doplňují tak řadu ostatních endodontických nástrojů v nabídce Henry Schein.


Řekla byste nám něco více o platformě Henry Schein ConnectDental?

Účelem ConnectDental je propojit všechny digitální technologie používané v zubní ordinaci a laboratoři. Naši experti vysvětlí zákazníkům, jak upravit pracovní postupy při používání digitálních technologií, pomohou systémy aktualizovat, obsluhovat, vysvětlí, jak mají ordinace a lékaři komunikovat. Nabízíme nově také 3D tiskárny a další přístroje.

 

HenrySchein_02.jpg


Představili jste na Pragodentu nějakou úplnou novinku, kterou společnost Henry Schein nepředstavila na IDS?

Na rozdíl od IDS, kde byly u některých novinek vystaveny jen demo verze, tak na Pragodentu máme plně funkční přístroje a návštěvníci si mohou vyzkoušet, jak skutečně fungují.
Nově nabízíme endodontický mikroskop značky Zoomax, což je asijský výrobek, který nabízí perfektní poměr mezi cenou a kvalitou.

 

HenrySchein_úvod.jpg


Jaké máte plány ohledně směřování české pobočky Henry Schein, popřípadě můžete nám již nyní něco prozradit o novinkách na rok 2018?

Určitě chceme pokračovat cestou služeb, tedy přidaných hodnot pro zákazníky. Henry Schein má po celém světě platformu Business Solution, kterou chceme nabídnout také a poskytovat služby jako je marketing, propagace, návrhy ordinací (včetně architektonických návrhů) apod.


Děkuji za rozhovor a přeji hodně dalších úspěchů!Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

OK