Časopis

Rozhovor s Michalem Dudlou – pořadatelem sportovní akce pro stomatology „Stomatologický běh 2017“

Autor: redakce časopisu StomaTeam | 13. 4. 2017

Ne každá profese má svůj sportovní web. Stomatologové, zubní technici, zubní sestry nebo hygieničky i zaměstnanci dentálních dep mohou díky stomasport.cz spolu aktivně sportovat a sdílet spolu i mimopracovní adrenalinové zážitky. Přijmeš i ty hozenou rukavici a postavíš se na start?

 

stomatologicky-beh-2017-01.jpg

 

Pane Dudlo, 22. dubna 2017 se v Dobříši uskuteční 4. ročník Vámi pořádané akce Stomatologický běh. Co Vás přivedlo na nápad takovouto akci uspořádat?

Už asi 12 let pořádáme s mojí ženou a přáteli sportovní akce pro obyvatele našeho města a okolí. Jelikož se účast na našich akcích v posledních letech zvýšila a s ní nutně i pořadatelská úroveň, napadlo nás, že by si mohli tyto sportovní události užít i naši klienti. Ještě déle než pořádáme sportovní akce, totiž zastupujeme švédského výrobce stomatologických svítidel CACAN. Propojili jsme tak naše volnočasové aktivity s naším zaměstnáním a jsem rádi, že nás mohou stomatologové poznat i jinak než pouze pracovně.

Jak velkou účast z řad stomatologů, zubních sester, hygienistek, zubních techniků a studentů těchto oborů očekáváte a jaká byla účast v loňském roce?

V loňském roce dorazilo na Jarní běh, jehož je Stomatologický běh součástí, 380 běžců.  Z toho byla asi třicítka z našeho oboru. Není to mnoho, ale je to o 100 % vyšší účast než v předchozím roce (dodává s úsměvem).  My ale neměříme úspěch našich akcí účastí a nejsme na ni ní ani nijak závislí. Spíše si ceníme dobré pohody a vyplavených endorfinů a vážíme si toho, že zde vznikají nová přátelství a vůbec by se dalo říci, že mezi sporťáky je dobrá energie a vzájemný respekt. Také jsme při předloňském ročníku dali dohromady skupinu, převážně stomatologů, která vloni vyrazila reprezentovat na Vltava run, kde náš Dental Team obsadil 22. místo z 236 družstev.

Do kdy a jak je možné se do závodu přihlásit?

Na závod je možné se přihlásit ještě v den závodu do 12.00 hodin, nebo ještě do 19. 4. online za snížené startovné na www.stomasport.cz.

stomatologicky-beh-2017-02.jpg

 

Trať závodu je podle informací na webových stránkách www.stomasport.cz dlouhá 8,4 km. Jak je náročná? Je zvládnutelná i pro pravidelně netrénující běžce?

Trať je rovinatá a vede převážně lesem.  Běží se na dva okruhy, takže jste stále poblíž místa startu a cíle. Základna našeho běžeckého závodu je hned na okraji brdských lesů, které jsou v naší části Brd moc pěkné. Řekl bych, že kolikrát ani nevíte, že závodíte.

Jaké zázemí, případně doprovodné aktivity máte připravené pro účastníky závodu, jejich rodinné příslušníky a diváky?

Jak už jsem řekl před chvílí, máme moc pěkné okolí, takže bych i doporučil vzít s sebou rodinu, která může fandit, projít se po trati, nebo si zatím dát něco dobrého v zahradní osvěžovně, která je v areálu sportovního klubu. Pro singl sporťáky, nebo naopak pro běhající páry máme v zázemí dětskou školičku, kde si můžete během závodu nechat pohlídat svoje děti. Jestli máte ale děti už větší, mohou se zúčastnit dětského běhu, který startuje v 11.00 hodin. Těšíme se na viděnou.

Děkuji za rozhovor a jménem redakce StomaTeamu přeji,
ať se Stomatologický běh 2017 vydaří!


 

 

Mapa stomatologického běhu – Dobříš – Vlaška
 

stomatologicky-beh-2017-mapa.jpg

 

Zde je přihláškový online systém, kterým se můžete přihlásit, abyste si tak zajistili s předstihem startovní číslo a využili také sníženého startovného.


Termín závodu
22/4/2017, přihlášky na místě do 12.00 hod. (cena 200,- Kč)

Přihlášky
online do 19/4/2017 do 22.00 hod.

 

stomatologicky-beh-2017-prihlaska.jpg
 
 
Startovné při registraci online: dospělí 100,- Kč
Platba startovného: bankovním převodem na číslo účtu: 35–7524070247/0100
Variabilní symbol: 222
Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.

www.stomasport.cz/behPři poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

OK